Mezarlıkta intihar girişimi!

Mezarlığa giderek yüksek bir ağaca bağladığı iple kendini asan 37 yaşındaki M.Ç., güvenlik görevlisinin dikkati sayesinde ölümden kıl payı kurtuldu.

Mezarlıkta intihar girişimi!

Olay, Merkezefendi İlçesi İlbade Mahallesi’nde meydana geldi. Cezaevinden yeni çıktığı öğrenilen 37 yaşındaki M.Ç., İlbade Mezarlığı’na giderek yüksek bir ağaca bağladığı ipi boynuna geçirdi ve kendisini boşluğa bıraktı.

Bu esnada mezarlıkta devriye atan güvenlik görevlisi Yasin Tatık, M.Ç.’nin ağaçta intihara teşebbüs ettiğini görerek, hızlıca olay yerine koştu. Ayaklarından yakaladığı M.Ç.’yi havaya kaldırarak nefes almasını sağlayan güvenlik görevlisi, ardından bağırıp yardım istedi. Yaklaşık 5 dakika boyunca devam eden yardım çığlıklarını o esnada yoldan geçen bir minibüs şoförü ile bölgede yaşayan Abdülkadir Uludağ duydu.

Hızlı bir şekilde duvarın üzerinden atlayan 2 kişi, ağacın üzerine çıkarak M.Ç.’nin asılı olduğu ipi kesti. Kalbinin durduğunu fark eden güvenlik görevlisi Tatık, M.Ç.’ye kalp masajı yaparak hayata döndürmeye çalıştı. Yardım eden vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri, güvenlikçinin kalp masajı yaparak hayata geri döndürdüğü M.Ç.’yi ambulansla Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Olay Yeri İnceleme ekipleri bölgede çalışmalarını gerçekleştirirken, M.Ç.’nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER