MHP, Buldan’da İlçe Kongresini gerçekleştirdi

MHP Denizli Teşkilatı, ‘İstiklal İçin Birlik İstikbal İçin Dirlik ve Kazanan Türkiye Olacak’ mottosuyla başladığı ilçe kongrelerini Buldan’la devam etti.

MHP, Buldan’da İlçe Kongresini gerçekleştirdi

MHP’nin ‘İstiklal İçin Birlik İstikbal İçin Dirlik ve Kazanan Türkiye Olacak’ sloganı ile Samsun İlkadım’da başlattığı kongre süreci, Denizli’de de tüm hızla devam ediyor. Kongre, Buldan Belediyesi Düğün Salon’unda gerçekleştirildi. Kovid-19 tedbirleri kapsamında yapılan kongreye, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan divan başkanlığı yaptı. Divanda ayrıca Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Eskin, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Altıntaş, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yusuf Garip görev aldı. MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, AK parti İlçe Başkanı Naci Çomuk’un da katıldığı kongreye mevcut başkan Ahmet Özeşmen tek adaylığında gidildi. Mevcut Başkan Özeşmen, kongrede güven tazeledi.

“TÜRKİYE’NİN BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACI VAR”

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin mesajının okunmasıyla başlayan kongrede konuşan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, MHP’nin sorunları çözen kilit parti olduğunu vurguladı. Başkan Şevik, “Türkiye, Anadolu, çok önemli bir coğrafyadadır ve Selçuklu, Osmanlı’dan gelen misyonu nedeniyle de hep, mücadele etmek, topraklarına sahip çıkmak, bu topraklarda kalabilmek için mücadele vermiştir. Bu mücadele bin yıldan beri devam etmektedir. Bugün de ülkemiz üzerinde, kara sularında oynanan oyunları hepimiz biliyoruz. Bu necip millet, yaşanan sorunların, oynananın oyunların da üstesinden gelecektir. Türkiye’nin birlik ve beraberliğe her zamankinden çok ihtiyacı vardır. Türkiye’nin bekası için Cumhur İttifakı’nın devam etmesi gerektiğinin bilinciyle hareket ediyor, bu konudaki kararları her zaman destek vermeye hazırız. Bu duygu ve düşüncelerle, ilçe kongremizin vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.“

“BENİM İÇİN BULDAN’IN YERİ BAŞKA”

Kongrede yaptığı konuşmasında Buldan’daki tüm etkinliklere katıldığını ve katılmaya da gayret gösterdiğini belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, “Buldan’ın, Denizli’de ilk MHP bayrağının dikildiği yer olması dışında benim için çok daha ayrı bir yeri var. Buldan’ı, babamın doğduğu yer olması nedeniyle çok önemsiyorum ve partimizin ve belediyemizin etkinliklerine katılmaya gayret ediyorum. Ülke ve bölge bekası açısından partimizin sorumluluğu daha da arttı. Dünya virüs ile mücadele ediyor. Böyle bir ortamda kongre yapıyoruz. Siyaset, ekonomi, aile ve bireysel ilişkileri etkiliyor. Buna rağmen ülkeler arası güç savaşları devam ediyor. MHP, milletin önündeki taşı kaldıran politik zekadır. MHP, bekamız açısından hizmet planlaması yapmaktadır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER