“Sıkıyorsa vur” dedi, eşinin yeğenini öldürdü

İzmir’de ’in eşinin yeğenini öldürdüğü suçlamasıyla müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan M.S.Ç, mahkemede tartışmanın kül dökme meselesi yünden çıktığını ve devamında Z.’yi kendini tahrik ederek “Sıkıyorsa vur” demesi üzerine boşluğa ateş edecekken tüfeğin ateş alıp M.Z’yi vurduğunu söyledi. 

“Sıkıyorsa vur” dedi, eşinin yeğenini öldürdü

İzmir’in Torbalı ilçesinde, eşinin yeğeni M.Z’yi öldürdüğü suçlamasıyla hakkında, “Kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasıyla cezalandırılası için dava açılan M.S.Ç. (64), hakim karşısına çıktı.

İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına  tutuklu sanık M.S.Ç. ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada savunma yapan Ç., olayın kül dökme mevzusu ile başladığını belirterek, “Evin yakınına kül dökülmüştü. Mehmet isimli kişiye ‘Buraya dökme’ dedim. O sırada M.Z. geldi. ‘Ben döktüm ne olacak’ dedi” şeklinde konuştu.

Z. ile sadece söylem olarak “Buraya dökme öldürürüm yoksa” diye bir ufak tartışma yaşadıklarını söyleyen tutuklu sanık Ç., “Daha sonra oradan ayrıldık. Akşam üzeri camiden eve dönerken kahvenin önünden geçiyordum. M.Z. beni görünce yanındaki kişiye benim duyacağım şekilde, ‘Adam öldürmek yürek ister. O işi ancak ben yaparım. Yürek lazım o da ben de var’ dedi. Küfür de etti. Ben cevap vermeden eve gittim. Ağır sözler söylemişti, eve gidince ağladım. Laflara içerledim. Yatsı namazı dönüşü yine kahvenin önündeki bahçede karşılaştık M.Z. ile. Ben ona, ‘Bu lafları neden söyledin’ dediğimde bana küfür ederek, ‘Söylediysem söyledim, senden mi korkacağım? Adam mı vuracaksın, sıkıyorsa gel vur’ dedi” ifadelerini kullandı. 

Fotoğraftaki maktul M.Z.

“Sıkıyorsa vur”

Evden av tüfeğini alıp, kahvenin önündeki bahçeye geri geldiğini belirten sanık Ç., “Hadi şimdi söyle bakalım’ dedim. Ben tüfeği ona doğrulttuğumda gülüyordu, bana yine ‘Sıkıyorsa vur’ dedi. Korkutmak amacıyla boşluğa sıkayım dedim, elim tetiğe değdi ve M.’yi vurdum. Bunu isteyerek yapmadım. Pişmanım. Ailesinden özür diliyorum” dedi.

Maktul M.Z’nin ailesinin avukatı, sanığın atılı suçu planlayarak yaptığını söyleyerek en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Sanığın avukatı ise yeni tanıkların dinlenmesini talep etti.   

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Olay

25 Haziran 2019’da İzmir’in Torbalı ilçesi Subaşı Mahallesi'ndeki bir kahvede meydana gelen olayda M.Z. (33), halasının eşi olan 2 çocuk babası emekli M.S.Ç. (64) ile tartıştı. İddialara göre, tartışmanın ardından kahveden ayrılan Ç., evden aldığı pompalı tüfekle döndü. M.S.Ç., Z.’ye tek el ateş ederken göğsünden vurulan Z. hayatını kaybetti. M.S.Ç. jandarmaya giderek teslim oldu. Ç., işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER