Trafikte kimsenin haberdar olmadığı cezalar!

Karayolları Trafik Kanununun muhtelif maddelerine göre yaklaşık 31 milyon sürücünün bulunduğu Türkiye'de para cezası kesiliyor.

Trafikte kimsenin haberdar olmadığı cezalar!

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı yaptığı açıklamada, kamuoyunda çok bilinmeyen Karayolları Trafik Kanunu’nun muhtelif maddelerine göre kuralları hiçe sayan sürücülere para cezası yazıldığını bildirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı'nın açıklamasına göre, keyfî olarak sis farlarını yakan sürücülere para ve puan cezası uygulandığı belirtildi.

Karayolları Trafik Kanunu’nun 64/1 maddesine göre; yerleşim birimleri dışındaki kara yollarında geceleri seyrederken, yeterince aydınlatılmamış tünellere girerken, benzeri yer ve hallerde (karşılaşmalar ve öndeki aracı izleme halleri dışında) uzağı gösteren ışıkları yakmamanın cezasının 132 TL olduğu hatırlatıldı.

ÇOĞU KİŞİ TARAFINDAN BİLİNMEYEN BAZI CEZALAR

Gece karşılaşmalarda ışıkları söndürmek 132 TL. Dönüş ışıklarını geç anlamında kullanmak 132 TL. Öndeki aracı geçerken, uyarı için çok kısa süre dışında uzağı gösteren ışıkları yakmak 132 TL. Sadece park lambaları ile seyretmek 132 TL. Kuyruk (arka kenar-arka park lambası) ışıklarını uzağı veya yakını gösteren ışıklarla birlikte kullanmamak 132 TL.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211