Yaşından fazla suç kaydı bulunan genç hırsızları JASAT yakaladı

Denizli’nin Pamukkale ilçesi'nde yaşından fazla suç kaydı bulunan şüpheliler bir vatandaşın evinin bahçesinden motosikletini çaldı.

Yaşından fazla suç kaydı bulunan genç hırsızları JASAT yakaladı

Olay, Pamukkale ilçesi Pınarkent Mahallesi'nde meydana geldi. A. K., motosikleti ile işe gitmek için yola çıktı ve iş yerinin servisine bineceği noktada park etti. İşten döndükten sonra ise motosikletini evinin bahçesine koyan A. K., bir süre sonra motosikletinin olmadığını fark ederek jandarma ekiplerine ihbarda bulundu. Denizli il Jandarma Komutanlığı Jandarmanın dedektifleri olan jandarma suç araştırma timi JASAT ve Pamukkale ile Honaz ilçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı araştırmada olayı gerçekleştiren 2 şüpheli tespit edildi.

“Motorumun aynası vardı, şuanda motosikletimde aynada kalmamış”

Motosikleti direksiyonu kilitli halde sürükleyerek, metrelerce götüren 2 şüpheli kamera kayıtlarına yansıdı. Kameralardan tespit edilen 2 şüpheli jandarma ekipleri tarafından Honaz ilçesi Kocabaş Mahallesinde yakalandı. Motosikleti bulan Jasat ekipleri A. K’ye teslim etti. Motosikletinin neredeyse  hurdaya döneceğini söyleyen A.K; “Motorumun aynası vardı, çatlağı falan yoktu ama şuanda motosikletimde ayna da kalmamış ama jandarma ekiplerine teşekkür ederim kısa sürede buldu” dedi.

Yaşlarından fazla suç kayıtları çıktı

Yaşlarına göre suç kayıtlarının fazla olduğu tespit edilen şüphelilerden 17 yaşındaki C. D’nin hırsızlıktan toplamda 7 suç kaydı olduğu, 16 yaşında olan N. A’nın ise 17 adet hırsızlık, 2 adet kamu malına zarar verme, 1 adet işyeri dokunulmazlığını ihlal etmeden toplamda 20 adet suç kaydı olduğu öğrenildi. Şüpheliler jandarma ekipleri tarafından adliyeye sevk edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER