ATA'YA ÖZLEM

Milli Mücadele’nin 100’üncü yılında Ata'ya özlem giderek artıyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun savaşla geçen son dönemleri, ardından gelen parçalanma ve işgal günleri bu milletin hafızasında derin izler bıraktı. Ancak Milli Mücadele olarak adlandırılan kurtuluş savaşımızı başarı ile sonuçlandıran, işgali sona erdiren ve cumhuriyeti kuran büyük Atatürk ve silah arkadaşlarının bu milletin gönlündeki yeri sanırım anlatılamaz.

Milletine bu denli güvenen bir lider gelmemiştir. Bizler de Türk milletinin evlatları olarak emanet ettiğin cumhuriyet meşalesini sonsuza kadar yakmaya söz verdik. Türk gençliği daima izinde, fikirlerin daima zihnimizde olacaktır.

Atamız ile aynı zaman diliminde yaşayamadık, O'nu göremedik ama “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir” sözünü dinleyip Atatürk ilkelerini yüreğimize kazıdık.

10 Kasım'da Atamızın bizlere açtığı yolda Türk gençliği olarak yürüdüğümüzü göstermek için onun fikirlerimizi anladığımızı göstermek için, 10 KASIM'DA HEPİMİZ ATAMIZIN İZİNDEYİZ şiarıyla, Mustafa Kemal Atatürk'ü büyük bir özlemle anacağız. Özlemimiz her geçen gün artarak devam ediyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81’inci yılında saygı ve özlemle anıyoruz, büyük Ata ve silah arkadaşlarının aziz ruhları şad olsun.

YORUM EKLE