ATATÜRK, SONSUZA DEK YAŞAYACAK

Atatürk’ü ölümünün 81. Yılında andık. Elbette Atatürk’ün hayatımız da çok önemli bir yeri vardır. Osmanlı’nın küllerinden yeni Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atatürk 57 yıllık ömrüne neleri sığdırmış… Denizli Barosu avukatlarından Atilla Sezener sosyal medya hesabında “ATATÜRK’Ü ANLAMAK O KADAR KOLAY DEĞİL” başlıklı bir yazı paylaştı.

İşte yazı:

“OSMANLI, hiçbir zaman Türkleri sevmedi. En güvendiği ordusu devşirme yani sünnet edilerek Müslümanlaştırılmış Hıristiyan kökenli Yeniçerilerdi Anadolu kökenlilerin adı sarayda başıbozuk idi.
Vezirlerden bir ikisi dışında Türk yoktur. Örneğin ünlü Sokollu Mehmet Paşa’nın Buyo adında bir Sırp devşirmesi olduğu , Kanuninin veziri İbrahim Paşanın Yunanistan’ın Parga şehrinden devşirilmiş Rum kökenli olduğu gibi.
Orhan Bey Rum Holofira, Rum Asporçe ve Rum Teodora ile evlendi. 1.Murad, Holofira’dan doğmadır. Yıldırım Beyazıt Marya’dan doğma, Çelebi Mehmet Olga’dan doğma, 2 Murad Veronice’den doğma, Fatih Sultan Mehmet Mara Deppina’dan doğma, 2. Beyazıt Kornelya’dan doğma, Kanuni Sultan Süleyman Polonyalı Helga’dan doğma, 2.Selim roksalan’dan doğma, 3.Murad Vaselden doğma, 3.Mehmet Sofia Baffa’dan doğma, 1.Ahmet Helen’den doğma, 1. Mustafa Sindirella Violetta’dan doğma, 4. Mehmed Nadya’dan doğma, 2.Süleyman Katrin’den doğma, 2. Ahmet Yahudi Eva’dan doğmadır.
Böyle gidiyor. .
2.Mustafa Evemina’dan doğma, 3. Ahmet Rum Amevinadan doğma, 1.Mahmut Aleksandra’dan doğma, 3. Osman Mari’dan doğma, 3.Mustafa Janet’ten doğma, 1.Abdülhamit İgda’dan doğma, 3.Selim Janet’ten doğma, 4.Mustafa Sonya’dan doğma, 2.Mahmut Fransız Aime’den doğma, 1.Abdülmecit Rus Suzi’den doğma….
*
Osmanlı Türkleri sevmezdi.
Öte yandan Arap kültürünün altında kimliğini yitirmiş, anlamadığı bir dili durmadan okuyan ama hiçbir şey anlamayan, şıhların-şeyhlerin elinde kalmış, sürüm sürüm sürünen, terk edilmiş bir Anadolu.
Sen Atatürk’ün tırnağına kurban ol. ..
Şeriatın çağdışına ittiği Müslüman ülkelerden bir teki bile onuruyla medeni dünyada gözükmezken Mustafa Kemal’in devrimleri sayesinde Laik Cumhuriyet bugün AB ile vuruşuyor.
Bunu görmemek ve anlamamak için insanın süzme aptal olması lazım.
Ancak ben Atatürk’e ve laik cumhuriyete niye saldırdıklarını elbette anlıyorum.
Yalakalığın bir versiyonudur bu.
İktidara doğrudan doğruya yağ çekemiyorsanız, onun kızdığı şeylere saldırırsınız, böylece yalakalığınızı dolaylı yapmış olursunuz.
Buna dolambaçlı yalakalık denir.
Bu versiyonda bir tek siz yalakalığınızın anlaşılmadığını zannedersiniz, ama herkes sizin yalaka olduğunuzu anlar.
İşte bu yüzdendir ki bu sıralarda devrimlerine saldırmanın , Atatürk’e küfretmenin zamanıdır.
Utanmadan…”
NOTUMUZ: Bu yazı benim değil. Gerçekten ünlü ve çok kaliteli bir yazarın. Her satırına aynen iştirak ediyorum. Muhataplarına da tek soru soruyorum: ATATÜRK NERENİZE NE DİYE BATIYOR?”

Ve diyoruz ki: Atatürk Sonsuza denk yaşayacaktır.

DOĞANIN GELİNİ KARŞIDAN SEYRETMEK GÜZEL DEĞİL…

Gazeteci ve Düşünce Kulübü’nün yöneticisi Seval Uysal, Pamukkale’yi karşıdan seyrederken bir fotoğraf paylaştı. 8 Kasım 2019 Cuma günü saat 18:00’de sosyal medya paylaşan Seval Uysal, “Dün sana karşıdan baktım aziz PAMUKKALE! Pamukkale'ye giriş ücreti kişi başı 60 TL, travertenlere giriş böyle uçuk kaçık olunca bize de karşıdan bakmak kalıyor!” diye yazdı...

Pamukkale’ye sadece gazeteciler sahip çıkıyor, haberlerini yapıyor… Denizli’nin yerel yöneticilerinin gündeminde hiç Pamukkale yok.

Güzeli karşıdan seyretmek bizim kültürümüzde yoktur…

MUAMMER ÖDEMİŞ’TEN ÖZÜR DİLERİM

ODTÜ Denizli Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ödemiş’İn yayınladığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında sehven hata yaptım. Özür dilerim. Başkan Ödemiş, ODTÜ Denizli Mezunlar Derneği üyelerine gönderdiği kutlama mesajın da, “Değerli Arkadaşlar; Atatürk'ün ‘BENİM EN BÜYÜK ESERİM CUMHURİYETTİR’ diyerek önemine, korunmasına ve yüceltilmesine işaret ettiği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Atatürk'ü Kurtuluş Savaşı’nın özverili komuta kademesini, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, sevgi ve şükranla anıyorum. Sağlık esenlik dileklerimle, en derin saygı, sevgi ve selamlarımı sunarım.” Diyor…

PAMUKKALE VE LAODİKYA’NIN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 1712’İNCİ GÜNÜDÜR…

Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti’nin gelirleri, Denizli’ye kalmıyor... Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale ve Laodikya son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamalarıyla Denizlililerin “Laodikya ve Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale ve Laodikya’da ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise; böyle anılar ölümsüzleşmiyor… “Pamukkale ve Laodikya’nın Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, yanıt verene kadar devam edeceğiz…

PAZARTESİ’NİN SÖZÜ:

“10 Kasım, Bir ölüm yıl dönümü değil, Ölümsüzlüğün yıl dönümüdür.”

(Faruk Gülhan - Atatürk İzinde)

YORUM EKLE