BAKLAN BARUT FIÇISI GİBİ..

AK Parti (Cumhur İttifakı) adayı Yüsuf Gülsever ile İyi Parti (Millet İttifakı) adayı Hakan Orhan’ın kıyasıya yarıştığı ve mevcut Başkan Yüsuf Gülsever’in 6 oy farkla kazandığı Baklan’da ortalık karıştı ve ilçe meydanı ile sokaklar adeta barut fıçısına döndü.

31 Mart yerel seçimi sonrası, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı adaylarının oylarının kafa kafaya çıktığı Baklan’da itirazlar sürerken, ilçede siyasi tansiyon iyice yükseldi. Sandık sayımları sonucuna göre mevcut Başkan Yusuf Gülsever’in 17 oyla Baklan Belediye Başkanlığı’nı kazandığı ilan edilirken, bu sayının 6 oya kadar düşmesi üzerine itirazlar da iyice arttı.

İlçe ve İl Seçim Kurullarına başvuran ve sonuçlara itiraz eden İyi Parti’nin (Millet İttifakı) bu itirazları reddedilince ise ortalık bir an karıştı. Tansiyonun yüksek olduğu ilçede siyasi taraflar ilçe meydanında toplanırken, ilçenin çeşitli mahallerinde cadde ve sokaklarda kavga ve tartışmaların çıktığı bildirildi.

İLÇEYE TAKVİYE GÜVENLİK GÜCÜ GÖNDERİLDİ, POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI

Yer yer sıcak kavga ve atışmaların yaşandığı Baklan’da bıçaklama olaylarına kadar varan tartışmalar yaşandığı kaydedildi. Gerilimin artması üzerine ilçeye Çal, Çivril, Bekilli ve Denizli Merkez’den takviye polis gücü gönderildi. Baklan İlçesi Meydanı’nda; Belediye önünde toplanan taraflar arasında karşılıklı gerilimin ve atışmaların tırmanması üzerine polis kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açtı. Denizli’den gönderilen İl Emniyet Müdür Yardımcısı da Baklan’da..

NEFESLER TUTULDU, TÜM DENİZLİ PAMUKKALE’YE ÜCRETSİZ GİRİŞE KİLİTLENDİ

Dünya Turizm Haftası bu yıl 17-22 tarihlerinde kutlanacak. Denizli’de kutlamanın adresi her zamanki gibi dünyaca ünlü turizm beldesi Pamukkale Hierapolis olacak. Turizm haftası etkinlikleri son birkaç yıldır beraberinde; “Pamukkale Örenyeri ve Travertenler Bölgesine ücretsiz girişi” de getirdiği için şimdi adeta tüm Denizli kilitlendi, Pamukkale’ye ücretsiz girişi bekliyor. 2018 yılında yine turizm haftası başlangıç gününde Pamukkale Örenyeri ve Travertenlere giriş saat; 16 ile 18 arasında 2 saatliğine ücretsiz olarak ziyaretçilere kapılarını açmış ve yaklaşık 10 bin kişi coşku içinde Pamukkale’ye adım atmıştı. Bundan bir yıl önce de turizm haftası başlangıcında ünlü Türk Yıldızları gösteri Beyaz Cennet’te nefes kesen bir gösteri yapmıştı.

Evet.. Bize gelen haberlere göre Denizli Valiliği; DÖSİMM’le “Pamukkale’ye ücretsiz girişi” yeniden masaya yatırmış ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü ile çözmüş. Yani, yüksek giriş ücretleri nedeniyle Pamukkale’ye ne kendileri, ne çocukları ne de misafirlerini götürebilen Denizlililer, şimdi yine nefeslerini tuttu ve 17 Nisan’da etkinlik başlangıcında devreye sokulacak olan “2 saatlik ücretsiz giriş” için beklemeye başladı.. Tahminimiz “Pamukkale’ye ücretsiz girebilmek için” Dünyanın Beyaz Cenneti Pamukkale’nin kapılarına bu kez 20-25 bin kişi dayanacak.

YORUM EKLE