BALKANAY; “BEN HERKESİN BAŞKANI OLMAK İSTİYORUM”

2014 yılı yerel seçimlerinde CHP’nin başkan adayı olarak Merkezefendi Belediye Başkanlığı için yarışan Mimarlar Odası eski başkanlarından Mimar Arif Balkanay, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip oldu. Balkanay son gün son dakikalarda Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunu yaparken,  İl Başkanı Mahir Akbaba; Arif Balkanay’ın başvurusunu, CHP İl Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından duyurdu. “31 Mart 2019'da yapılacak Yerel Seçimde Cumhuriyet Halk Partimiz adına, Mimar Arif Balkanay'ın, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusunu almış bulunmaktayız. 2009 - 2014 yılı Belediye Meclis üyemiz, 2014 Yerel Seçiminde Merkezefendi Belediye Başkan adayımız, 2018 Genel Seçiminde Milletvekili Aday Adayımız olan Sayın Balkanay'a bu süreçte başarılar diliyoruz” denildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ; SADECE CHP’NİN DEĞİL, HERKESİN BELEDİYESİ OLACAK

DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Arif Balkanay, “26 Ekim 2018 saat 17.00 itibariyle genel merkezimizin genelgesi uyarınca aday adaylığı başvuru süreci sonuçlanmış oldu. Özellikle genel başkanımızın da bugüne kadar ‘Kazanacağız’ diye ifade ettiği ifade ettiği iller arasında Denizli de vardı. Büyükşehir Belediyesi için ilk ve tek başvuruyu yapan kardeşinizim. Konuya da uzak olmayan bir kişiyim. Beni sadece partililerim değil, tüm Denizli biliyor. Mesleğim ve uzmanlığım uyarınca yerel yönetimlere yakın birisiyim. Güzel şeyler yapmak isteniliyor. Biz de dava insanı olarak üzerimize düşeni yaptık. Genel Başkanımızın söylediği AKP’nin elinde olup da ‘Kazanmamız gereken büyükşehirler’ için söylemiş olduğu ‘özel strateji uygulayacağım’ cümlesine katkı sunmak istiyorum. Ben herkesin başkanı olmak istiyorum. Orada Cumhuriyet Halk Partisi iradesi, Cumhuriyet Halk Partisi rozetini taşıyacak bir nefer olacak. Bütün arzumuz budur ama bunu Denizli’de yaşayan bir milyondan fazla tüm hemşerilerimiz için istiyoruz. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nin programının aslında bir ilke; ‘herkesin başkanı, herkesin belediyesi’ olduğu bir kültüre evrilmesini istiyorum” dedi.

“DENİZLİ MERKEZDE; TARİHİN CHP’Lİ İLK KADIN BAŞKAN ADAY ADAYI “ ŞENÜZ SÜZEK DOĞAN”

Geçtiğimiz hafta; 24 Haziran Genel Seçimlerinde milletvekili adayı olan CHP’li Av. Şeniz Süzek Doğan, Merkezefendi Belediyesi için aday adaylığını resmen açıkladı. CHP Denizli İl Binası Göksel Erdoğan Toplantı Salonu’nda yapılması beklenen basın açıklaması partililerin yoğun ilgisi ve kalabalık katılım nedeniyle parti binası önüne taşındı ve adeta mini bir miting havasında geçti. Basın açıklamasında ilk sözü alan CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, “Merkezefendi Belediyesi için üçüncü kez bir başka değerli aday adayımızın basın açıklaması için toplanmış bulunuyoruz.  Şeniz Süzek Doğan’ın adaylığı ile bir ilk gerçekleşmiş oluyor. Denizli Büyükşehir ve iki büyük merkez ilçe tarihinde CHP’nin bugüne kadar ki ilk kadın belediye başkan aday adayıdır” dedi. Basın açıklamasında; CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan ile çok sayıda CHP’li yönetici ve üye hazır bulunurken, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba da merkezefendi ilçe başkanı Varlıker’in ardından bir konuşma yaptı.

BALKONDAN; “İNANÇLIYIM VE CESARETLİYİM” MESAJI

CHP İl Binası’nın balkonundan partililere seslenen Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Şeniz Süzek Doğan; duygusal ve etkili bir konuşma yaptı.

Doğan şunları söyledi; “Bizler aslında birbirimizi gayet yakından tanıyoruz. Ama kendimden bahsetmek isterim. 39 yaşındayım, Bekillili bir hemşerinizim. Hukuk eğitimimi İstanbul’da, dil eğitimimi Londra’da aldım. 2015’ten bu yana olmayan adaleti aramak için hak, hukuk mücadelesi veren bir avukatım. İlbade’de doğmuş, büyümüş; Mehmet Ali Doğan’ın eşi, 8 yaşındaki Çınar’ın annesiyim. 15 yıl CHP’de belediye başkanlığı görevini üstlenmiş Doktor Nihat Süzek’in ile seçim zamanlarında ev ev dolaşan Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’te daima yol alan Müyesser Süzek’in kızıyım. Yaşamım boyunca örgütlü toplum, özgür birey anlayışımla öğrenci birliklerinde, sivil toplum kuruluşlarında ve baromuzun komisyonunda çalıştım. Ben topluma hizmet etmeyi çok seviyorum. Çok okudum, dünyayı gezdim, tecrübeliyim, inançlıyım ve cesaretliyim. Ben CHP’li olmadım CHP’li doğdum..”

“EGE’YE YENİ BİR TOPUKLU EFE DAHA GEREK, BUNA DA TALİBİM”

Doğan konuşmasını şöyle sürdürdü; “Partililerin desteğini hep arkamda hissediyorum. Böyle önemli bir göreve talip olmamın en önemli gerekçesi de budur.  Önümüzde 31 Mart 2019 seçimleri var. Genç, olgun, kadın, erkek demeden Merkezefendi Belediyesi’nde başkan olarak hizmet edebilmem için, ‘Egemizde yeni bir ‘Topuklu Efe’ olması gerekiyor’ diyerek partililerimiz bana çağrıda bulundu. Benim de söyleyecek sözüm, yönetecek gücüm var” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından uçurulan beyaz güvercinlerle basın açıklaması sona erdi.

YORUM EKLE