BALKANAY “ÇEKİLMEDİM, MÜCADELEYE DEVAM”

ARİF BALKANAY “ÇEKİLMEDİM”

Dünkü köşe yazımızda verdiğimiz CHP kulisinde CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Arif Balkanay ile ilgili kulis haberine, CHP’li Baykanay’dan “net” bir düzeltme geldi. Arif Balkanay, “Denizli Büyükşehir’in tek başkan aday adayı Mimar Arif Balkanay’ın da adaylıktan çekilmeyi planladığı öne sürüldü” şeklindeki yorumumuza; “Aday adaylığından çekilmedim, çekilmem de. Dönen dönsün, biz dönmeyiz yolumuzdan” cevabı gönderdi.  Mimarlar Odası eski Şube Başkanı CHP’li Arif Balkanay’ın konuyla ilgili gönderdiği mesaj ise şöyle;

“ADAYLIĞA VE MÜCADELEYE DEVAM”

“Sevgili Mustafa Kaya, Köşe yazında benim için ‘adaylıktan çekilmeyi planladığı öne sürüldü’ demişsin. Beni tanırsın; inandığım mücadeleden asla vazgeçmem. Çünkü biz, 1919 ruhuyla 2019 sürecini örmek için yola çıktık. Hangi Kuvayi Milliyeci mücadeleyi bırakmış ki ben bırakayım? Hedefimiz; yitirdiğimiz Cumhuriyetimizi yeniden kazanmak ve yerel yönetimler eliyle çağdaş demokrasiye ulaşmaktır. Bu da ‘Çağdaş Kent Denizli’yi yaratmakla mümkündür. Amacımız; mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı, herkesin işi ve aşının, evi ve barkının olduğu bir ekonomik ve toplumsal yaşam örmektir. Bunun için yola çıktık. İnanıyorum ki; partimizin yetkili kurullarının kararı ve halkımızın desteğiyle ‘Aday’ olarak kalmayacak, ‘Herkesin Başkanı’ olma şerefine nail olacağız. Böylece 15 yıldır Denizli’de uygulanan yanlış yerel yönetim anlayışına son vererek halkımızın dertlerine derman olacağız. CHP’li belediyeler olarak yeni yeni başarı öyküleri yazacağız. ‘Dünya markası Denizli’yi hep beraber yaratacağız. ‘Buna tüm kalbimle inanıyor ve mücadeleye devam’ diyorum..”

AK PARTİ BEYAĞAÇ’TA İDDİALI BİR ADAY ADAYI; GÜRKAYNAK

Denizli’nin önde gelen politik isimlerinden İnşaat Mühendisi ve İnşaat Müteahhitleri Sendikası 2. Başkanı İbrahim Gürkaynak AK Parti’nin iddialı Beyağaç Belediye Başkan aday adaylarından. Siyasi kariyerinde ANAP’ta başlayan ve ANAP İl Başkan Yardımcılığı da yapan, AK Parti’nin kurulması ile bu partide görev alan Gürkaynak 2 dönem İMO Kurultay Delegesi oldu. İl Genel Meclisi’nde Beyağaç’ı da temsil eden İbrahim Gürkaynak, 2014 yılında AK Parti Denizli İl Başkan Adayı da oldu. Başvuru dilekçesini süresi içinde AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz’e veren Gürkaynak, bir yandan Beyağaç’ta seçim çalışmaları sürdürürken, bir taraftan da partisinin vereceği kararı bekliyor.

HABER HOROZU YAZDI; “KILIÇDAROĞLU DENİZLİ’DEN İNTİKAM MI ALIYOR?”

Denizli’de yayıncılık yapan ve yöneticiliğini Gazeteci Fatih An’ın üstlendiği Haber Horozu Sitesi “CHP Lideri Kılıçdaroğlu Denizli’den intikam mı alıyor?” başyıklı bir haber kaleme aldı. Fatih An’ın haberi Denizli CHP’nin içinde bulunduğu sıkıntılı süreci tüm detayları ile anlatıyor. Nasıl mı? İşte Böyle..

Haber Horozu; “CHP’de Denizli Büyükşehir adayının belirlenememesinin yarattığı kriz ortamı ve Ege’nin ikinci büyük ilinin İYİ Parti’ye bırakılmasına yönelik Genel Merkezin izlediği politika; tabanda büyük bir öfke kabarmasına neden olurken, seçimin kazanılmasıyla ilgili umutların da savrulmasına yol açtı. Genel Merkezin örgütün ağırlıklı olarak aday görmek istediği CHP’nin Denizli’deki ağır topu Adnan Keskin’i istememesi, kamuoyu araştırmalarında Keskin ile birlikte adı öne çıkan eski Milletvekili Melike Basmacı’nın geçtiğimiz perşembe günü yapılan ilçe başkanları toplantısında yine görevi kabul etmemesinin Denizli CHP’de Büyükşehir adaylığı konusunu tam anlamıyla bir çıkmaza soktuğu iddia edildi. CHP’de yaşanan bu gelişmelerin ardından Genel Merkezin tutumu sorgulanmaya başlandı. CHP’nin tarihinde hiçbir seçim döneminde bu kadar aciz ve çaresiz bir tabloyla karşı karşıya kalınmadığı ifade edilirken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Denizli yöneticilerine “Yeni bir aday bulun” talimatını verdiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Aylardır ‘’Denizli’yi kazanacağız’’ açıklamaları yapan Kılıçdaroğlu’nun kafasında bir aday olmadığı, bu konuda ciddi hiçbir çalışmanın yapılmadığı ve bu iddialı söylemin içi boş bir senaryodan ibaret olduğu dillendirilmeye başlandı..”

Haber Horozu’nun yazısı şöyle devam ediyor; “CHP’de 24 Haziran tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından patlak veren olağanüstü kurultay tartışmalarında, Genel Merkeze karşı tavır alan Denizlili 14 delegenin bir eksikle imza vermesi ve kurultay istemesi nedeniyle Genel Merkezin Denizli’yi gözden çıkardığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Bazı partililerin bu konuyu gündeme getirip, ‘Kılıçdaroğlu Denizli’den intikam mı alıyor’’ sorularının yanıtını aramaya çalıştığı öğrenildi. İddialar bununla da sınırlı değil. Çünkü, son olarak Genel Merkezin İYİ Parti’ye ‘’Mersin’i bırakın, Denizli’yi verelim’ teklifinde ısrarcı olması ve bu iddianın ulusal basının gündemine düşmesi, CHP Liderinin Denizli’ye gözden çıkarmasının somut bir yansıması olarak görülüyor. Ayrıca 17 ilçe başkanı ve eski il başkanlarının çoğunun ısrarla Adnan Keskin’i istemesine rağmen örgütün bu görüşünün hiçe sayılması, bu iddiaları güçlendiren önemli göstergelerden biri olarak kabul ediliyor.. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun kamuoyu araştırmalarında da öne çıkan Adnan Keskin’i baştan beri istememesi ve 24 hazirana gidilen yolda ‘Önseçim yoksa yokum’ diyen ve Milletvekilliği başvurusu yapmayan Melike Basmacı’ya kabul etmeyeceği bilinmesine karşın Büyükşehir adaylığı konusunda ısrarcı olunması izlenen stratejinin yanlışlığı ve oyalama taktiği olarak gösteriliyor..”

YORUM EKLE