MAKSİAD Aileleri piknikte bir araya geldi MAKSİAD Aileleri piknikte bir araya geldi

Yerel seçimlerde yaşanan değişimin ardından başkanlar ve meclis üyeleri mazbatalarını alıp, koltuklarına oturdu. Denizli’de seçimleri tekrar kazanan 3 belediye başkanı çalışmalarına kaldıkları yeren devam ederken, değişimin yaşandığı Denizli Büyükşehir ve 16 ilçede yeni başkanlar mesailerine başladı.

Yasal zorunluluk gereği mazbatalar alındıktan sonra 5 gün içinde Belediye Meclisi’nin toplanması gerektiği için ilçelerde meclis toplantıları bayram tatili bitmeden yapılacak. Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde Belediye Meclisi ilk oturumunun 7 Nisan Pazar günü yapılacağı öğrenildi. Diğer ilçelerde ise mazbata alım tarihine göre meclis toplantıları yapılıp, organ seçimleri gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini Osman Zolan’dan devralan Bülent Nuri Çavuşoğlu, mesaiye hızlı başladı. Bir yandan da ekibini oluşturmak için çalışmalara başlayan Çavuşoğlu’nun gece geç saatlere kadar çalıştığı, hafta sonu da Büyükşehir Belediyesi’nde mesainin süreceği öğrenildi.

Çalışma ekibini oluşturan Çavuşoğlu’nun Genel Sekreterliğe Aydın Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Bozbaş’ı getireceği öğrenilirken, Belediye Başkanvekilliği görevini ise Belediye Meclisinde yapılacak seçimler ile 1989-1999 döneminde 10 yıl Denizli Belediye Başkanlığı yapan Ali Marım’ın üstlenmesi bekleniyor. Denizli’ye geldiği öğrenilen Bozbaş’ın Genel Sekreter Mustafa Ünal’ın görevi bırakmasının ardından atamanın yapılması bekleniyor. Çavuşoğlu’nun DESKİ Genel Müdürlüğüne Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ali Aydın’ı getireceği de kulislerden öğrenildi.