BAŞKAN OSMAN ZOLAN’DAN YİNE ÖRNEK DURUŞ, YİNE SİYASET DERSİ

Başkan Zolan, bu seçimde  de yine örnek olmaya ve rakiplerine siyaset dersi vermeye hazırlanıyor. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Denizli’de görev yapan medya mensupları ile araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 31 Mart Yerel Seçimlerinde ortaya sereceği duruşu ve politik tavrı ile ilgili önemli ipuçları verdi.  Yerel seçimlerin yaklaştığını ve gazeteciler için daha hareketli günler başlayacağına işaret eden Başkan Osman Zolan, "Değerli arkadaşlar, adaylık açıklamasında da söyledim. Ben seçim kampanyası boyunca kimseye tek bir söz söylemeyeceğim, kimsenin şahsıyla uğraşmayacağım. Ben Denizli’de yaptığım işleri anlatacağım. Hayallerimden ve yapacak olduğum yeni işlerden bahsedeceğim. Göreve geldiğim günden itibaren, aynı duruşu gösterdim. Her ne kadar bize söz söylense de dönüp bakmayacağım, cevap vermeyeceğim. Şahıslarla uğraşmam, Denizli halkı için uğraşırım” dedi.

“ŞAHISLARLA UĞRAŞMAM, SADECE DENİZLİ HALKI İÇİN ÇALIŞIRIM”

Başkan Osman Zolan: "Değerli arkadaşlar, adaylık açıklamasında da söyledim. Ben seçim kampanyası boyunca kimseye söz söylemeyeceğim, kimsenin şahsıyla uğraşmayacağım. Ben vatandaşlarımıza Denizli’de yaptığım işleri anlatacağım. Hayallerimi ve yapacak olduğum işlerden bahsedeceğim. Göreve geldiğim günden itibaren, aynı duruşu gösterdim. Her ne kadar bize söz söylense de dönüp bakmayacağım. Başkan 'şöyle' demiş, 'böyle' demiş diye size bir duyum size gelirse, net olarak söylüyorum o sözü ben söylememişimdir. Şahıslarla uğraşmam, Denizlim ile uğraşırım. Kazasız belasız mesleğinizi en güzel şekilde yapmayı sürdürün. Eşinizle, çocuklarınızla güzel bir hayat yaşayın. Hep mutlu olun şehrimde, Denizlimde hep güzellikler olsun."

DOĞAN’DAN MİTİNG GİBİ AÇILIŞ

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Avukat Şeniz Süzek Doğan’ın Seçim Koordinasyon Merkezi Akkonak Mahallesi Fatih Caddesi’nde açıldı. Açılışa yoğun katılım gerçekleşti ve Doğan’ın seçim üssü açılışı adeta “mitinge” dönüştü. Bu da; geçtiğimiz hafta yazdığımız “Denizli’de bu seçimin ön cephesi ve asıl muharebe alanı Merkezefendi olacak!” tezimizi destekleyen bir olaydı. Şimdi tüm Denizli nefesini tutmuş Merkezefendi’de CHP’li Şeniz Süzek Doğan ile mevcut Başkan Ak Partili Muhammet Subaşıoğlu arasında kıran kırana bir yarış bekliyor. Bu iki ismin netleşmesi ile birlikte 31 Mart 2019 yerel seçiminin Denizli’deki en önemli yarışma alanı ve ön cephesi olmaya da aday. Kim ne derse desin, Denizli’nin en önemli seçimi Merkezefendi’de geçecektir.

ŞENİZ SÜZEK DOĞAN DENİZLİ CHP’Yİ, TEK YÜREK TEK YUMRUK YAPTI..

Denizli CHP üzerindeki ölü toprağını Merkezefendi Adayı Şeniz Süzek Doğan ile attı. Doğan; Denizli CHP’de parti tabanı ve ileri gelenlerinde Denizli’de gerçekleştirilen CHP-İyi Parti İttifakı ve büyükşehirin İyi Parti’ye bırakılması ile “bozulan morallerini, kırılan gönüllerini ve törpülenen siyasi çalışma azimlerini” adeta yeniden yeşertti. Doğan, kırgınlıkları tamir eden, küskünleri bir araya getiren isim oldu.

DENİZLİ UMUTLA GÜLÜMSEMEYE MERKEZEFENDİ’DEN BAŞLAYACAK

Şeniz Süzek Doğan’ın Seçim Koordine Merkezi’nin açılışında, Denizli CHP’nin en eski isimlerinden, en yenilerine kadar herkes vardı. Denizli CHP’nin önde gelen tüm isimleri bu açılışta buluşmuş ve adeta “Denizli gülümsemeye Merkezefendi’den başlayacak” diyordu.

KARACA VE SANCAR AÇILIŞTA HAZIR BULUNDU

Doğan’ın açılışında Denizli milletvekilleri Gülizar Biçer Karaca ile Teoman Sancar da hazır bulundu. Denizli CHP’nin son 15-20 yılda il başkanlığı, ilçe başkanlığı ve yöneticiliği yapmış tüm politik isimler oradaydı. Ali Marım başta olmak üzere; CHP’li eski-yeni tüm belediye başkanları açışta idi. Hatta CHP içi “hizipler, gruplar, muhalifler, referans odakları, akil isimler” ile İyi Parti yönetici ve taraftarları ile Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar da açılışta vardı. Teoman Sancar açılış öncesi sözün kendisine verilmesini beklemeden mikrofonu kaptı ve coşkulu bir konuşma yaptı. Açılış boyunca SKM’de hazır bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ise konuşma için adı anons edildiğinde, programlı bir başka açılış için Doğan Seçim Koordine Merkezi’nden ayrılmıştı.

CHP’NİN DENİZLİ’DE ÜÇ KADIN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VAR

Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Süzek Doğan ile birlikte CHP’nin Denizli’deki kadın başkan aday sayısı 3 oldu. Bozkurt Belediye Başkan Adayı Birsen Çelik, Bekilli Belediye Başkan Adayı Türkan Keyik ve Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Süzek Doğan “Belediye yönetimlerine kadın eli değsin” belgisi ile seçim çalışmalarını yürütmeye hazırlanıyor.

BU SEÇİMDEN İKİ KAHRAMAN ÇIKAR; BİRİ ZOLAN, BİRİ DOĞAN

Evet, siyasi göstergelere baktığımızda bu seçimin (31 Mart 2019 Yerel Seçimi) Denizli’deki  iki kahramanı şimdiden kendini belli etti. Biri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Zolan, bir diğeri ise Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Süzek Doğan.. Gittiği her yerde, ilçede, her mahalle buluşmasında, caddede ve sokakta vatandaşın ilgisi ile karşılaşan Osman Zolan’dan sonra, benzer bir ilgi ve alaka da CHP Merkezefendi Adayı Şeniz Süzek Doğan’da ortaya çıktı. Kısacası Denizli’de halkın arasına karıştıklarında “yüzleri güldüren”, sevinç dalgası yayan Zolan ve Doğan bize göre daha şimdiden bu seçimin iki kahramanı oldular bile. Ne diyelim; Bu seçimin iki Kahramanı tamam; bence onlar; “Zolan Ve Doğan.”

YORUM EKLE

banner194

banner193