BAŞKAN VEKİLİ ÖZKAN’A ALMAN POLİSİ AYIP ETTİ

Almanya’nın Frankfurt kentinde 50’incisi düzenlenen Heimtekstil 2020 Fuarı’na katılan ve Denizlili tekstil firmalarını yalnız bırakmayan AK Parti TBMM Grup Başkan Vekili Cahit Özkan iki gün kaldığı Almanya’dan dönüşünde Alman Gümrük Polislerinin azizliğine uğradı.

Bir bakan düzeyinde görevi bulunan ve parlamento üyesi statüsü nedeniyle VİP geçiş üstünlüğünden yararlanması gereken Özkan’ın Alman Gümrük Polisi tarafından ısrarla üstü ve çantası arandı. Cahit Özkan’ın karşı çıkması üzerine Frankfurt Merkez Havaalanı’nda kısa süreli bir gerginlik yaşandığı da bildirildi. Olaya Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği görevlilerinin de müdahale ettiği öğrenildi.

AK Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan Messe Frankfurt’a Heimtekstil Fuarı için gitmiş ve iki gün boyunca Türk ve Denizlili firmaların stantlarını ziyaret etmişti. Özkan’ın Gümrük Polisi tarafından gördüğü davranış tepkiyle karşılandı. Konuyla ilgili detaylar yarın bu köşede..

CHP’DENİZLİ’DE 18 İLÇE TAMAM, GERİYE TAVAS VE İL KONGRESİ KALDI AGAM!..

CHP Denizli’de 14 Aralık’ta Kale ve Babadağ’da başlayan CHP ilçe kongreleri tüm hızıyla devam ederken, bugüne kadar 18 ilçe kongre sürecini tamamladı ve ilçe başkanını seçti. CHP Denizli’de bir ilçede yani Tavas’taki ilçe kongresi ile süreç tamamlanmış olacak.  Ve ardından CHP Denizli İl Kongresi için “sıcak, yakıcı ve heyecanlı” bir süreç başlayacak.

Son olarak Sarayköy ve Buldan’da ilçe kongrelerini yapan CHP Denizli; ilçelerdeki kongrelerini 19 Ocak Pazar günü Tavas ilçede yapacağı final kongresi ile tamamlayacak. Ve ardından gözler CHP Denizli İl Kongresi’ne çevrilecek. Mahir Akbaba’nın yaptığı açıklamaya göre İl kongresinin ise Şubat Ayı’nın ilk haftalarında yapılması bekleniyor.

SARAYKÖY’DE KONYA, BULDAN’DA BAŞBUĞ YENİDEN BAŞKAN..

CHP’nin geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen ilçe kongrelerinden Sarayköy Kongresi iki adayla başladı. Nazım Ayyavuz’un son anda çekilmesi ile seçime tek aday olarak katılan Mehmet Salih Konya yeniden CHP Sarayköy İlçe Başkanı oldu. 12 Ocak Pazar günü yapılan CHP Buldan İlçe Kongresi için ise 3 aday yarıştı. Mevcut Başkan Mustafa Akın Başbuğ’un yeniden aday olduğu ilçe kongresinde Tahsin Özkaya ve Ali Saltıker de iddialı bir seçim yarışı çıkardı. Yapılan oylama sonucu Mustafa Akın Başbuğ 35, Tahsin Özkaya 33 ve Ali Saltıker 12 oy aldı. Ve mevcut ilçe başkanı Başbuğ yeniden başkan seçildi.

İŞTE CHP DENİZLİ’NİN 18 İLÇE BAŞKANI

CHP Denizli’de şu ana kadar seçilen yeni dönemin 16 ilçe başkanı ise şu isimlerden oluştu. “Kale; Süleyman İnce, Babadağ; Mehmet Altınöz, Merkezefendi; Ali Osman Horzum, Pamukkale;  Arda Arpacı, Çameli;  Bahtiyar Akyol, Acıpayam; Deniz Albayrak, Güney;  Nafiz Bozçaoğlu, Baklan; Belma Aycan, Bozkurt;  Önder İdem, Beyağaç; Hüseyin Erol ve Çivril’de Emekli General Ünal Karaosmanoğlu Paşa, Çal’da Ömer Dağlı, Serinhisar’da Ercan Usta, Çardak’ta Cemil Kara, Honaz’da Mustafa Çelik, Bekilli’de Oğuz Damlı, Sarayköy’de Mehmet Salih Konya ve Buldan’da Mustafa Akın Başbuğ.”

HADİ GELİN; ÖNCE CHP İÇİNDE DEVRİM YAPALIM!..

CHP İl Başkan Adaylığı için adı geçen Mimar Arif Balkanay İl Kongresi öncesi çarpıcı bir teklifte bulundu. Denizli Mimarlar Odası eski başkanı ve CHP Denizli'nin önemli isimlerinden Arif Balkanay yayınladığı açıklamada; "Ülkemizde mademki rejim değişti ve tek adam diktatörlüğü var. Mademki bizler; Kuvayı Milliye ruhuyla Cumhuriyeti yeniden kazanmak ve demokrasiyi tesis etmek zorundayız. O halde önce CHP içinde bir demokratik devrim yapalım. İl kongre sürecini fiili/doğrudan demokrasi ile taçlandıralım. İl kongre delegelerimizin vicdanını da, üyelerimizin vicdanını da rahatlatalım" dedi.

BALKANAY’DAN “CDD” ÖNERİSİ
Arif Baykanay’ın 6 maddelik “CHP’de Demokratik Devrim” (CDD) önerisi ise şöyle;
1- 1 Şubat tarihine kadar; İl Başkanı adayı olmak isteyen üyelerimiz irade beyanında bulunsun ve kendini, projelerini, hedeflerini anlatsın.
2- 2 şubat tarihinde; 19 ilçede üyelerinin önüne sandık konulsun. Gizli oy, açık sayımla üye eğilim anketi yapılsın. Üyelerin doğrudan tercihiyle en çok oy alan iki il başkanı adayı belirlenerek delegasyona ve kamuoyuna açıklansın. İki aday da tüzük gereği yapılacak kongredeki yarışa hazırlansınlar. İl kongre delegeleri (resmi adaylık başvurusu amacıyla) seçilen bu iki isim için imza versin.
3- 15 Şubat tarihine kadar; üyelerin tercih ettiği bu iki aday; yönetim kurulu üyesi adaylarını, kurultay delegeliği adaylarını belirleyerek ekiplerini oluştursun. Ekiplerini tanıtmaya, projelerini, hedeflerini anlatmaya devam etsin.
4- 16 Şubat tarihinde; İl kongre delegeleri (çarşaf ya da blok liste tercihlerine göre) üyelerin önerdiği iki aday arasından il başkanımızı, yönetim kurulu üyelerini ve kurultay delegelerini tüzüğe uygun şekilde seçsin.
5- Süre yetmez mi diyorsunuz; o zaman bu takvimi 1-2 hafta öteleyin ve resmi il kongresini en geç 1 mart tarihinde yapın. Yeter ki parti içinde birlik ve bütünlüğü sağlayın.
6- İl kongresinde; yapılacak olan genel ya da yerel seçimlerdeki milletvekili, belediye başkanlığı ve belediye meclisi üyeliği adaylıklarında üyelere dayalı resmi ya da fiilen ön seçim yapılacağına dair tavsiye kararı alınsın. İl başkanı adayları da bu hususta taahhütte bulunsun.

“DEVRİMİ ÖNCE KENDİ YUVAMIZDA YAPALIM”

Arif Balkanay önerisinin sonuç bölümünde ise, “Hadi gelin: Oturduğumuz koltuk ve makamların gücüyle ya da delegelik sistemiyle, asırlık koca çınarı dizayn etmekten vazgeçelim. Halkımızın ve üyelerimizin ferasetine güvenelim. Devrimi önce kendi yuvamızda yapalım” yorumu yaptı.

YORUM EKLE