BAYACAĞIZ!

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinin Belediye Başkanı Birol Şahin, futbolda ikinci lige yükselen Düzcespor'un düzenleyeceği şampiyonluk kutlamasında kadın sanatçının sahne almasına tepki gösterdi.

'Kutlama için bir bayan şarkıcı getirmeleri Düzcespor'a ve Düzce'ye yakışmaz' diyen Şahin, Düzce'nin muhafazakar bir kent olduğunu belirterek 'Sevinelim, kutlayalım ama sınırları aşmadan!' ifadelerini kullandı.

Birol Şahin, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı Tokyo Olimpiyatlarına katılma hakkı kazandıkları müsabakanın ardından hedef almıştı.

Şahin, üniformaların İslama uygun olmadığını belirtip sporcuların kendilerini 'teşhir ettiğini' savunmuştu. Paylaşımına tepki yağan Şahin, MHP'den ihraç edilmişti.

Öncelikle bayan değil kadın…

Bu arada muhafazakarlık ile kadınının nasıl bir bağlantısı var onu da çözemedim.

Kadınlar üzerinden yapılan bu algıyı kınıyorum. Hele ki bu algıyı bil belediye başkanının yapması akıl alacak gibi değil.

Anneler Günü haftasında bu denli bir açıklama, tüm kadınlarımıza hakaret niteliğindedir. Birol Şahin bu saatten sonra özür dilese de fayda etmez. Zira bu kendisinin ilk vukuatı da değil. Birol Şahin, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı Tokyo Olimpiyatlarına katılma hakkı kazandıkları müsabakanın ardından hedef almıştı. Yine o dönem tepkilerin odağındaydı. Açıkçası Şahin bence bunu bilerek yapıyor. Dikkat çekmeyi seviyor. Ama bunu yanlış yerde yapıyor.

Atam…

Seni çok özlüyorum, özlüyoruz…

“Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.”

YORUM EKLE