BAYAN DEĞİL, KADIN!

Öncelikle bi konu da anlaşalım değerli okurlarım.

Bayan değil, kadın…

Bunun nedenini merak ediyorsanız onu da açıklayayım…

1. İlk önce şunun ayrımını ortaya koymakta fayda var; 'Kadın' ve 'Erkek' kelimeleri cinsiyet belirtmede kullanılır.

2. 'Bay' ve 'Bayan' kelimeleri ise cinsiyet belirtmeye gerek duyulmadığı durumlarda, birer hitap şekli olarak kullanılır.

4. Yani asıl karşı çıkılan; kadın bireylerin cinsiyetlerinden bahsedildiği durumlarda, insanları bu kelimenin kullanımından kaçmaya iten algı ve zihniyettir.

5. 'Ama benim niyetim kötü değil, sadece kibarlık olsun diye böyle söylüyorum. Eğer kendinizi bu şekilde savunuyorsanız özrünüz kabahatinizden daha büyük! Çünkü bu neden kibarlık olsun ki, size bunun daha kibar olduğunu düşündüren ne? Bu, tamamen kadını cinsel kimliğinden uzak tutmaya çalışan erkek egemen sistemin bize dayattıklarının bir sonucudur. Ayrıca asıl yanlış olan bu kelimeyi ve çağrışımlarını ayıp bulan zihniyettir.

6. Bir de bundan daha da vahim olan şu savunma var tabii ; Kadın-kız ayrımı yapmaktansa daha naif olduğunu düşünüyorum. Oysa kadın olmanın da kadın demenin de utanılacak bir tarafı yoktur ve bunun ayrımı yapmak kimseye düşmez.

7. Ancak esas niyetiniz gerçekten kibar olmaksa; bu kelime yerine 'hanımefendi' kelimesini kullanmanız çok daha 'kibar' olacaktır.
Bu konu da nerden çıktı derseniz onu da anlatayım.
İddiaya göre Beylikdüzü metrobüse binen kadın voleybol takımı bir süre sonra metrobüsteki bir erkek şahıs tarafından 'Şort, atlet giymişler. Şunlara bak sanki evdeler. Böyle çıplak dolaşırsanız tabii tecavüz ederler.'' sözleriyle karşılaştı. Voleybolcu kadınlar 'Şort, atlet giymişler. Şunlara bak sanki evdeler. Böyle çıplak dolaşırsanız tabii tecavüz ederler.' sözlerini söylediği iddia edilen şahsı Hadımköy durağında indirdi. Ardından kadınlar tarafından tekme tokat dövülerek hastanelik edildi.


Haber sosyal medyada hızla yayıldı. Efendim bu haber doğru ise, filenin sultanları benim kalbimin de sultanı oldu. Elleriniz dert görmesin. Birilerinin bu hadsizlere haddini bildirmesi gerekiyordu… Şorta karış, saça karış, bluza karış… Ondan sonra da sanki çok normalmiş gibi tecavüz ederler de. Bunu diyen adamdan her şey beklenir. Çünkü onun vicdan terazisinin ayarları bozulmuştur…


İyi ki kadınım…

Bu hadsizlere inat bu güzel hayatı yaşamaya da devam edeceğiz…

Kadınlardan, bizim gücümüzden de korkun.

YORUM EKLE