Türk Hava Yolları’nın (THY) Ankara-İstanbul uçağında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin geciktiği gerekçesiyle tartışma çıktı.

THY rötarın ‘hava şartları’ nedeniyle meydana geldiğini iddia ederken uçaktaki yolcular bakana tepki gösterdi. Paylaşılan videoda bir yolcunun Nebati’ye “Bu otobüs mü ya, yolcu bekliyor! Öyle bir şey var mı? Türk Hava Yolları’nın uçağı burası. Hayret bir şey” dediği duyulurken bazı yolcuların da Nebati’ye “Hak hukuk adalet” diye slogan attığı görüldü.

Nebati ise verdiği yanıtta “Seçimi AK Parti kazandı, Cumhurbaşkanı Erdoğan kazandı, hazmedin kardeşim” dedi…

Bakan Nebati, görüntülerin çarpıtılarak servis edildiğini vurguladı ve "Bir grubun sözlü sataşmasına maruz kaldım" dedi.
Nebati'nin Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: Öncelikle, uçağın kalkış saatinde yaşanan gecikmenin şahsımla hiçbir ilgisi kesinlikle yoktur. Rötar yaşanmasının tek sebebi, diğer yolcularla birlikte bana da bildirilmiş olduğu üzere hava muhalefetidir. Kaldı ki ben uçakta yerimi aldıktan sonra bazı diğer yolcuların da binişlerini gerçekleştirmeye devam ettikleri, kaydedilen görüntülerden açıkça anlaşılmaktadır.

Uçaktaki yerimi aldığım esnada, bir CHP milletvekilinin provokatif yönlendirmesi sebebiyle, millet iradesini içine sindirememiş bir grubun sözlü sataşmasına maruz kaldım. Gecikmenin sebebi hava muhalefeti olmasına rağmen, sanki benden kaynaklanıyormuş gibi bir algı yaratmaya çalışarak olmadık suçlamalarda bulundular.

Bunun üzerine, bu şahıslara yaşanan rötarın sebebini ve milletimizin demokratik tercihlerini artık kabullenmeleri gerektiğini açık ve net bir şekilde hatırlattım. Bu hatırlatmayı da sadece bu birkaç şahsa yönelik yaptım. Asla unutulmamalıdır ki bizler, 21 yıldan bu yana milletimize efendilik taslamak şöyle dursun, tam tersine hizmetkar olmak, ülkemize asırlık eserler kazandırmak için gece gündüz çalışan bir siyaset anlayışının neferleriyiz.

Bakan Nebati’nin “Seçimi AK Parti kazandı, Cumhurbaşkanı Erdoğan kazandı, hazmedin kardeşim” demesi bence ortamı geren bir diğer konu…

Seçimin üzerinden aylar geçse de sanırım bu tartışmalar hep gündemde olacak