BİR KÜÇÜK SİNEMA MESELESİ

Ekonomi kötü. Gelir gideri karşılamıyor. Asgari ücrete yapılan zam bile eriyip bitti. Her gün her şeye zam geliyor. Hayat pahalılığı günden güne artıyor. Bebek bezi, bebek maması zamlara öncülük eder durumda. Zaruri ihtiyaçlar dahi lüks olmuş durumda. Her ay aldığımız ürünlerin fiyatları aynı fiyata bulmak mümkün değil…

Cem Küçük; konuk olduğu televizyon programında enflasyon rakamlarını Bergen filmi üzerinden yorumladı. Küçük, "İnsanlar ekmek bulamıyor, insanlar yiyemiyor diye bir şey yok. Türkiye'de en ucuz sinema bileti 30-40 lira. Bergen filmine nasıl oldu da 7 milyon kişi gitti" diye herkesi şaşırtan bir yorum yaptı.

Ekonomideki gidişatın iyi yönde olduğunu belirten ve bunu da Bergen filminin gişe rakamları üzerinden savunan Küçük, "İnsanlar ekmek bulamıyor, insanlar yiyemiyor diye bir şey yok. Türkiye'de en ucuz sinema bileti 30-40 lira. Bergen filmine 7 milyon kişi gitti, 140 milyon hasılat yaptı. Nasıl oluyor bütün eğlence yerleri, sinemalar dolu oluyor. Millet aç açıkta değil. Bergen filmine nasıl oldu da 7 milyon kişi gitti" şeklinde konuştu.

Cem Küçük tarafından yapılan bu kıyaslama sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Küçük, "Algılara kanmayın. Hayat pahalılığını hep söylüyoruz. Sayın Gülay Yedekçi, 'İnsanlar para bulup kültür sanat faaliyetlerine katılamıyor' deyince ben de, 'Bergen filmini 7 milyon kişi izledi' dedim. Kes kopyala yapıştırsan ekmek çıkmaz" ifadelerini kullandı.

İnsan böyle açıklamalar duyunca cidden şaşırıyor. Sinemaya gitmenin bile lüks sayıldığı günlere geldik. Hakkımızda hayırlısı…

YORUM EKLE