BİR SEVDADIR ACIPAYAM…

‘Bir sevdadır Acıpayam’ sloganı ile kurulan grubun üyeleri Acıpayam Dernekler Birliği’nin (ADEBİR) öncülüğünde Acıpayam’da kahvaltılı toplantı düzenledi. Büyük ilginin olduğu toplantıya; Acıpayam Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem, Acıpayam Dernekler Birliği İkinci Başkanı Doç. Dr. Devrim Alkaya, İyi Parti İlçe Başkanı Muzaffer Akyol, Atatürkçü Düşünce Derneği Acıpayam Şube Başkanı Ömer Alev, Denizli Yörükleri Derneği Başkanı Celal Ceylan, Alaattinliler Derneği Başkanı Hüseyin Okcan, Kumavşarı Derneği Başkanı Ramazan Avşar, Yassıhöyük Başkanı M. Ali Turhan, Gireniz Derneği Başkanı Güner Ersoy,  Olukbaşı Temsilcisi Mustafa Dağ, iş adamı İlhan Özcan,  iş adamı Fikret Gümüş ve Acıpayam sevdalısı çok sayıda davetli katıldı. 

Acıpayam konulu toplantıda ana konu kırsal kalkınma ve kırsal turizm konularında neler yapılabileceği oldu. Tüm mahalle derneklerinin söz aldığı toplantıyı ADEBİR Koordinatörü Sabit Kutluhan yönetti.  Acıpayam'ın zenginlikleri, mevcut fırsatların konuşulduğu toplantıda katılımcılar çok faydalı, güzel bir toplantıya katılmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler. Katılımcılar Acıpayam için çok güzel öneriler sundular.

Ayrıca diğer illerde yasayan Acıpayamlı işadamları ve bürokraside görevlilerin de katılımıyla daha geniş katılımlı bir toplantı planı da yapıldı. 

Acıpayam tarihi zenginlikleri,  tarımı, üretimi ile birçok zenginliği barındırıyor bu zenginliklerin gün yüzüne çıkarılması ve gelir seviyesinin yükseltilmesi tüm katılımcıların ortak dileği oldu.

Acıpayam için çalışmaların sürmesi kararı alındı ve Edebiyat Öğretmeni İbrahim Zeren'in okuduğu Acıpayam Güzellemesi şiiri ile toplantı sona erdi. Acıpayam bir sevdadır sözüyle yazıyı tamamlayayım. Saygılarımla…

YORUM EKLE