BİZLER HEP KAZANANLARI SEVMEDİK Mİ?

Son cümledeki söz umarım mazide güzel hatırlanır… Öncelikle takım kurmak değil, takım olmak şampiyon yapar. Geçtiğimiz hafta sonu futbola dair bir şey bulamadığım için sinemaya gitmeye karar verdim. Bugünkü köşe yazısının ana konusu da bu filmden esinlendi.

***

Skyscraper, bizim anlayacağımız dilde Gökdelen…

Dwayne Johnson, filmde Will Sawyer olarak karşımıza çıkıyor. Eski bir FBI Rehine Kurtarma Ekibi lideri olan Will, bir operasyonda ayağını kaybedince gökdelenlerin güvenliğini değerlendiren bir adam oluyor. Çin’deki görevi sırasında dünyanın en uzun ve en güvenli binası ateşler içinde kalınca tüm suç üzerine kalıyor.  Bunun bilincinde olan  tek ayaklı Will, yangının ortasında kalan ailesini ve çıkan yangının sorumlularını bulmak için büyük bir çaba gösteriyor. Her filmin sonunda olduğu gibi bu filmde güzel sahnelerle ve iyilerin kazanmasıyla sona eriyor.

Bir maçın son dakikasında gelen galibiyet golü kadar güzel olmasa da tavsiye ederim.

***

Bu sezon oynayacağımız filmin sonunda ne olacağını hiçbirimiz bilmiyoruz ancak kaybedenleri de sevelim. Çünkü bizler hep kazananları sevdik. Hiç kimse kaybetmek istemez ama kaybetmek bazen kazanmak kadar değerlidir. Bu sene kazanacağız ya da kaybedeceğiz. Kravatlıların 10 günü var, sonrasında sahne kramponlulara kalacak. Atkılılar dünden hazır. Bu sezonun şifresi sabır olacak. Çünkü sabretmek boyun eğmek değil, mücadele etmektir…

 ***

Sayın yönetim… Bu sezonu gören babalar ‘bugün yeşil siyah zıbına sarılı çocuklarına’ yıllar sonra 2018-2019 yılında yaşananları anlatabilirlerse başarılısınız.

O günler için en güzel söz bu olsa gerek: ‘Kuş öldü babacığım, sen uçuşu hatırla…’

YORUM EKLE