BORÇ HOROZUN KAMÇISI…

Süper Lig'de yarın evinde Konyaspor'u ağırlayacak olan Yukatel Denizlispor'da Başkan Ali Çetin, 31 milyon lira borçlarının olduğunu açıkladı. Başkan Çetin, yaptığı açıklamada kulübün borçlarını sıfırlayacaklarını söyledi.

Çetin, "Biz geldiğimizde, fırıncı bize ekmek vermiyordu. Futbolcular antrenmana çıkmıyordu. Kapıda haciz memurları dolaşıyordu. O dönemden bugünlere geldik" diye konuştu. Başkan Çetin, şeffaflığı benimsediklerini ve 11 ayı geride bıraktıklarını söyledi.

“İCRALARI TEMİZLEDİK”

Çetin, "Göreve başladığımızda, 36 milyon TL borç vardı. Bununla beraber borcumuzun tamamı 63 milyon TL'dir. Geldiğimizden beri aldığımız bağış ve reklam bedeli 37 milyon TL. Bu, Denizlispor tarihinde çok önemli bir tutar. Kulübün bugün itibarıyla yeni transferlerin peşinatları ödendikten sonra kalan borcumuz 31 milyon TL. İlk geldiğimizde kulübün 400'e yakın icra dosyası vardı. Zor zamanlardan geçtik. Bizim icralık 5-6 dosyamız kaldı" dedi.

“DEPLASMAN GİDERLERİNİ YÖNETİM KARŞILIYOR”

Başkan Çetin, stattaki yenileme çalışmalarına da 5 milyon TL harcadıklarını vurguladı. Çetin, "Bankalar, krediyi geçtim, çek yaprağı bile vermiyordu. Bize şu an tüm bankalardan 10-15 milyon TL kredi teklif ediyorlar. Biz kredi alsak hile faizini kulübe ödetmeyeceğiz. Biz eğer kredi de alırsak faizini yönetim olarak ödeyeceğiz. Deplasman masraflarını da yönetim olarak biz ödüyoruz. Biz bu bayrağı daha yukarı götürmek için çabalıyoruz" diye konuştu.

“ELEŞTİRİLERE AÇIĞIZ”

Sezon öncesi önemli futbolcuları kadrolarına kattıklarını dile getiren Denizlispor Başkanı Çetin, "Takım kurarken bazıları oyunculara 'yaşlı' diyordu. Biz kendimize 10 milyon Euro belirlemiştik. Bu paraya kurulan en güzide takım Denizlispor'dur. 32-35 yaşında denilen futbolcuların tecrübesiyle kulübe faydalı olduğunu düşünüyoruz. Eleştirilere açığız ama belden aşağı olursa da hassasız. Sülük gibi yapışmaya çalışan birkaç grup var. Biz burada oldukça kimse buradan gayrimeşru para alamayacak. Herkese eşit şekilde yaklaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Çetin, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan 19 milyon TL alacakları bulunduğunu vurguladı. Hedeflerinin sezon sonuna kadar takımı borçsuz hale getirmek oldu sözlerine ekleyen Başkan Çetin’i ve ekibini kutluyoruz… Bir ata sözümüz var, “Borç yiğidin kamçısıdır..” bu günlerde geçecektir…

Horoz, süper ligin sürpriz takımı olmaya aday…

Yukatel Denizlispor’u takip etmeye devam edeceğiz…

Yukatel Denizlispor’un, Konyaspor maçından üç puanı hanesini yazdırarak, yenilmezliğini sürdürmesi dileğimizdir…

YORUM EKLE