BU BELEDİYENİN TAPUSU KİMDE?

Burası Denizli’de bir belediye binası.. Ve bir belediye merkezi olarak hizmet veriyor. Bu binanın tapusu 2014 yılında bir devlet kurumundan bir belediyeye geçti. (Peki bu bina o dönemde hangi üst düzey isimlerin imzaları ile bir devlet kurumundan, bir belediyeye geçti?) Mart 2014 seçimlerinden sonra bina yeni başkanın yönettiği belediyenin merkezi haline geldi. Belediye binası, bu binayı kullanan belediyeye 5 yıl boyunca verilmedi ve nedense bir türlü de devredilmedi.

Aslında iki belediye de başta; aynı partiden başkanlarca yönetilen belediyelerdi. Kısacası 5-6 yıldır bu binanın tapusu; başka bir belediyede, binayı kullanan belediye ise başka bir belediye.. Halk tabiri ile “davul birinin boynunda, tokmak başkasının elinde..” Sizce, bu belediyenin tapusu kimde? Bu bilmece gibi yazı anonsunun detayları 23 Eylül Pazartesi günü Denizli Gazetesi’nde, bu köşede.. Sakın kaçırmayın..

BİTSİN ARTIK BU POLEMİK!

Denizli’de bir “park açılışı polemiği” üç gündür sürüyor. “Parkı kim yaptı? Aynı parkı kim nasıl yeniden açtı?” Soruları ve açıklamaları adeta havada uçuşuyor. Bizce bu gereksiz tartışmayla ilgili ilk “son noktayı” CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu daha park açılışında koydu. Kemal Kılıçdaroğlu tören sırasında, “Bu parkı önceden yapanları da, bugün bu ismi verenleri de ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.

Ardından bir son nokta açıklaması da Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’dan geldi. Doğan, böyle bir tartışmanın Kazım Arslan ismi etrafında oluşmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve böyle bir polemiğin “ölen saygı değer bir insanın ardından” yapılmasının yanlış olduğunu vurguladı.

Bu arada tartışmalara son veren bir önemli açıklama ve “karar duyurusu” da bugün Büyükşehir Belediye başkanı Osman Zolan’dan geldi. Zolan başkanlığında toplanan Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Tavas’ta bir Caddeye Kazım Arslan isminin verilmesini kararlaştırdığı duyurusunu açıklıyordu.

BU POLEMİKLE İLGİSİ OLMAYAN TEK İSİM; MUHAMMET SUBAŞIOĞLU

Peki, bu park açılışı tartışmalarının en dışında kalan isim kimdi? Merkezefendi Belediyesi bir önceki dönem Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu idi. Çünkü; bu parkın kullanımı ve mülkiyeti Subaşıoğlu’nun başkanlığı döneminde, de 5 yıl boyunca (aynı partiden olmasına rağmen) Büyükşehir tarafından Merkezefendi Belediyesi’ne verilmemişti.

(Bir durum düzeltmesi; “Merkezefendi’yi kaybedenlerin manipülasyonu” sözü Subaşıoğlu ile ilgili bir söz değil..)

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU BU PAZAR

Süslü Kadınlar bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirecekleri bisiklet turuna hazır. 22 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek etkinlikte kadınlar süslenip, en güzel kıyafetlerini giyecek, “egsoz kokusuna karşı sabun kokusu” sloganıyla bisikletleri ile şehir turu atacak.

2013 yılında İzmir’de bisiklet kullanımını özendirmek, kent trafiğinde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, en önemlisi de iklim değişikliğine olumsuz katkı yapan egsoz gazlarına dikkat çekmek amacıyla başlatılan etkinlik her yıl büyüyerek devam ediyor. Bu yıl 3. Sü gerçekleştirilecek olan “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” 14 ülke ve 112 şehirde aynı anda düzenleniyor. Denizli’deki “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” 22 Eylül Pazar Günü Saat; 17.00’de Forum Çamlık Önünden başlayacak. Süslü kadınlar yarım Denizli turu attıktan sonra turlarını Delikliçınar’da sonlandıracak. Denizli’de 3 yıldır gerçekleştirilen bu çevreci etkinliğine bu yıl 300’e yakın bisikletli kadının katılması bekleniyor.

ENGİN HÖKE KIZINI EVLENDİRİYOR

Denizli’nin tanınmış isimlerinden Engin Höke kızı Nisan Höke’yi evlendiriyor. Güler-Baki Demirer’in oğlu Ozan Demirer ile Aygül-Engin Höke’nin kızı Nisan Höke dün saat; 20.00’de Beyaz İnci Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen yemekli nikah töreni ile hayatlarını birleştirdi. Nisan ile Ozan için 21 Eylül Cumartesi akşamı ise Colossae Termal Otel’de bir de düğün töreni (Balo) düzenlenecek. Balo saat; 19.00’da başlayacak. DRT Denizli olarak Nisan Höke ve Ozan Demirer’i kutluyor, ömür boyu mutluluklar diliyoruz..

YORUM EKLE

banner212

banner211