BU İSİMLER BUGÜN BU KÖŞEDE

AK PARTİ’DE; ÖRGÜTLERDE OPERASYON HAZIRLIĞI
18 Ağustos'ta AK Parti Büyük Kongresi yapılacak. AK Parti Ankara kulislerinde;  18 Ağustos Büyük Kongresi’nden sonra Türkiye genelinde 30 civarında il başkanı ile 200-300 ilçe başkanının değiştirileceği ve parti örgütlerinin yerel seçimler öncesi hazır hale getirileceği konuşuluyor. Bu arada bu piyango belki Denizli’ye de vuracak, yorumları yapılmıyor değil. 

YEREL SEÇİMLERE 8 AY KALDI, BU İSİMLERE DİKKAT!
2019 yerel seçimlerine sadece 8 aydan az bir zaman kaldı. Denizli’de yerel seçimler öncesi en çok merak edilen politik konu “siyasi partilerin belediye başkan adayları kimler ve hangi isimler olacak?” sorusu ve tartışmalarına aranan yanıt oldu. Başkan Osman Zolan çoktan aday, hem de adeta “doğal ve sürdürülebilir” aday.. Ancak yerel yönetimler ve özellikle de büyükşehir için kulislerde adaylığa yakıştırılan diğer siyasi partilerden muhtemel aktörlerin başında ise; “Adnan Keskin ve Melike Basmacı ile sürpriz Ümmet Kandoğan’ın” isimleri de geçiyor. (Bu arada Melike Basmacı’nın bir hafta önce geçirdiği hafif çaplı kalp krizi sonrası hızla iyiye gittiği öğrenildi)

BİLAL UÇAR VE MEHMET YÜKSEL YEREL SEÇİMLER DÖNEMİNDE POLİTİKANIN NERESİNDE OLACAK?
24 Haziran seçimlerinde isimleri geçmesine rağmen, milletvekili adaylığı için hiçbir aksiyon ve hareket göstermeyen AK Parti eski Milletvekili Mehmet Yüksel ve eski Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, önümüzdeki 2019 yerel seçimlerinde politikanın ve “adaylıkların” neresinde olacaklar, merak ediliyor. Uçar ve Yüksel’e Denizli’nin önemli ilçelerinde “başkan adaylığı” görevleri verilebilir, değerlendirmesi yapan isimler de azımsanmayacak oranda.

KOCASERT, DEĞİRMENCİ VE MEMİŞOĞLU;  AK PARTİ’DE BU TRİO’YA DİKKAT!
Süleyman Kocasert, Haluk Değirmenci ve Hüseyin Memişoğlu’dan oluşan AK Partili ‘Politik Trio’ da Denizli’nin mega ilçelerine aday olarak yakıştırılan isimler. Öte yandan Uğur Erdoğan, Hasan Aracı ve M. Ali Yılmaz ise kulislerden hiç düşmeyen “olası adaylar” şeklinde gösteriliyor. Kısacası burada sıraladığımız bu isimler; Kocasert, Değirmenci, Memişoğlu, Erdoğan, Yılmaz ve Aracı” Denizli AK Parti saflarından yetişen en eski ve önemli kadrolar.

KURUCU BAŞKANLAR VE İLÇE ADAYLARI
Denizli’nin en büyük ilçelerinin mevcut Başkanları; Hüseyin Gürlesin ve Muhammet Subaşıoğlu da zaten “yeniden” aday.. Yeni büyük ilçelerin kurucu başkanları Gürlesin ve Subaşıoğlu tabii ki “birinci dereceden” yeniden adaylık hakkına sahip isimler.  Diğer siyasi partilerde Arif Balkanay, Ahmet Divarcı, Tolga Varlıker, Hüdaverdi Otaklı ve Muhip Temiz” isimleri çok sık geçiyor. Bu arada eski Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca ise daha şimdiden MHP’nin Merkezefendi Belediye Başkan Adaylığı’na talip oldu bile.. Kısacası Yarımca, Kale’den AK Parti aday adayı olduğunu dillendiren Muhip Temiz’e rakip olmayacak gibi gözüküyor. CHP’li isimler Arif Balkanay, Ahmet Divarcı ve Tolga Varlıker ağırlıklı olarak Merkezefendi aday adaylığına yakıştırılırken, bu isimlerden birinin CHP’nin Pamukkale İlçesi aday adayı olması da olası gözüküyor.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR İÇİN; KESKİN, BASMACI VE ÜMMET KANDOĞAN İSİMLERİ..
Bu arada Denizli Büyükşehir adaylığı için ana muhalefet CHP’den doğru gelen en etkili isim Adnan Keskin ve Melike Basmacı şeklinde görülüyor. CHP eski Genel Sekreteri ve Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ile CHP Denizli eski Milletvekili Melike Basmacı’nın ismi Denizli CHP’de olası büyükşehir belediye başkan adaylıkları için çok sık geçiyor. Ayrıca AK Parti’nin kurucu milletvekillerinden Babadağlı Ümmet Kandoğan”ın adı da “CHP Denizli’nin Büyükşehir Adayı olabilir. Kemal Kılıçdaroğlu’dan daha önce bu konuda teklif almıştı” kulisleri ile anılıyor.

NECİP HELVACI SONUNDA DÖNDÜ
Denizli’nin tanınmış ünlü işadamlarından Hacı Şerif lakaplı Necip Helvacı 45 günlük Fethiye tatilinin ardından sonunda Denizli’ye döndü. Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Dalyan, Sarıgerme, Fethiye arasında hem tatil hem de araştırmalar ve incelemeler yapan Necip Helvacı, “İyice dinlendim. Denizli’ye bomba gibi dönüyorum. Özledim memleketimi” dedi.

Yaz aylarında genellikle Fethiye Çalış’taki yazlığında olan Necip Helvacı, “Ben Türkiye’nin bu coğrafyasını çok seviyorum. Hele Sarıgerme.. Burası Dünya’nın Cenneti, Cennet Kırallığı” demekten kendini alamadı.

 

YORUM EKLE

banner212

banner211