BU SEÇİMİN EN ÇOK ARANAN İSMİ; TURGUT DEVECİOĞLU

BU SEÇİMİN EN ÇOK ARANAN İSMİ; TURGUT DEVECİOĞLU

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi siyasi partilerde başlayan “aday belirleme yarışı ve aday adaylığı açıklamaları” tüm hızıyla sürerken, Denizli’de partilerin aday adayı isimleri de birer birer ortaya çıkmaya ve netleşmeye başladı. Başkan adaylığına yakıştırılan ve “bu isimle olur, O’nunla kesin kazanılır” denilen politik simalar içinde öyle bir isim var ki; bu aralar adeta tüm siyasi partiler ve bütün Denizli O’nu konuşuyor.

Bu isim AK Partili Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’dan başkası değil.. Son 3-5 aydır adeta herkes Turgut Devecioğlu’dan söz ediyor. Aynı zamanda Denizli Esnaf Birlikleri Başkanı da olan Devecioğlu için kentte “AK Parti O’nu Pamukkale Belediye Başkan Aday gösterecekmiş, hatta Denizli MHP de Devecioğlu’nun peşindeymiş” kulislerinin ardı arkası kesilmiyor. Kısacası şu sıralar her politık sohbette mutlaka Turgut Başkan’ın ismi anılmadan geçilmiyor..

KULİSLERDE PAMUKKALE BELEDİYESİ İÇİN BİR ETKİLİ VE BİR DE SÜRPRİZ İSİM VAR

“Süleyman Kocasert, Hasan Oymak, Hasan Aracı, Birtan Şahan, Nihat Turgut, Ali Taşevli, M. Ali Yılmaz” derken, AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adaylığı için politik arenaya sürülen bir bomba iddia ve iki önemli isim adeta siyasi kulisleri  salladı.

Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu ile Ak Parti Denizli İl Başkanı ve OSB Başkan Yardımcısı Necip Filiz.. AK Parti’nin bu iki önemli isimden birini 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde Pamukkale Belediye Başkan adayı olarak açıklayabileceği belirtiliyor. Ak Parti’nin Denizli’deki önemli kozu olarak görülen Devecioğlu ile yine “Siyasetin Genç Yüzü” Filiz’in olası adaylıkları ile ilgili önemli detaylar bu hafta bu köşede..

DİKKAT! AK PARTİ’DE ADAY BAŞVURULARI BAŞLADI

AK Parti’de ise 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri ile ilgili aday adaylığı başvuruları bugünden itibaren başladı. İktidar partisine başvurular 5-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. AK Parti’de bazı büyükşehir belediye başkan adayları ile Doğu ve Güneydoğu illerine ilişkin adayların isimleri erken açıklanabilecek. Kesinleşmiş tüm aday isimleri ise 15 Aralık’ta belli olacak. “Yerel seçimlerde Denizli AK Parti’de kulisler ve adaylık yarışı kıran kırana geçecek” yorumları ağırlık kazanırken, AK Parti Genel Merkezi’nin Denizli’de seçimlere; mevcut ilçe belediye başkanlarından önemli bir bölümünü değiştirerek, yeni yüzler ve isimlerle gideceği belirtiliyor.

YORUM EKLE