BU ÜLKEYE ‘HAPPY CHP’LİLER GEREK

Merkezefendi İlçesinin CHP’li Belediye Başkanı Şeniz Doğan geçtiğimiz günlerde ilginç ve sert bir çıkışta bulundu. Doğan CHP Merkezefendi İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’nda yaptığı bu açıklamasında; “Benim CHP’liliğimi hiç kimse tartışmaz” diyordu. Bence bu çıkış ve açıklama “mutluluktan mutsuzluk üretmeyi çok seven, iyi giden şeyleri kötüye yormayı marifet bilen” CHP tabanından bazıları için yerinde bir gönderme idi. Daha geçen haftalarda yazmış ve “aman ha..” diye uyarmıştık. Önce bu yazımızı bir hatırlatalım;

DENİZLİ’DE GENÇLİĞİN VE POZİTİF DOKUNUŞUN ADI; ŞENİZ DOĞAN OLDU

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Merkezefendi Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan CHP’li Başkan Şeniz Doğan’la birlikte Denizli’de, “belediyecilikte” adeta “genç bir nefes ve pozitif dokunuş” havası esmeye başladı. Başkan Şeniz Doğan ismi Denizli’de “politikada, yerel yönetim biçim ve tarzında, sosyal belediyecilikte” iklimi değiştirdi ve kentin yüzünü “gülen” bir ifadeye dönüştürdü. Eski Başkan Muhammet Subaşıoğlu döneminde kapalı ve açık “kültür, sanat, etkinlik merkezleri” ile daha doğrusu halka açık sosyal mekanları (binalaşma) açısından çok yol kat eden Merkezefendi Belediyesi, Başkan Doğan’la Ali Marım döneminden miras “kültür ve sanatın başkenti” ünvanı ve geleneğini kaldığı yerden sürdürmeye aday gözüküyor.

MARIM’IN MİRASI ÖNCE İNSAN, DOĞAN’LA ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜ

“Şeniz Doğan gelecek, Merkezefendi’nin yüzü gülecek!” belgisi artık Denizli Merkez’de ete kemiğe bürünüyor. Ve adım adım hayata geçiyor.

Hani Timur Selçuk’un ünlü bir şarkısı vardır, 70’li yıllardan kalma; “Kriz var, kriz var, bunalım vaaa.. Ekonomi tıkırında!.. Rüzgar nereden esiyor, paralar nereye gidiyor?” diye. İşte bu şarkı Merkezefendi’de Şeniz Doğan’la birlikte artık; “Kültür var, sanat var, insana yatırım vaaa.. Vatandaşın keyfi tıkırında..” şekline dönüşüyor. CHP’lilerin ve halkın sevinci de “çocukla çocuk olan, gençlerle halay çeken, liselilerle şarkı söyleyen” Şeniz Doğan’ın yaptığı ve planladığı işlerle kendilerine yıllar sonra; Ali Marım’ın ünlü “Önce İnsan” parolasını hatırlatması..

UMARIZ; TÜM DENİZLİ’NİN YÜZÜ GÜLER

Evet, yukarıda söz ettiğimiz Şeniz Doğan açıklaması Merkezefendi İlçe Danışma Kurulu toplantısında geldi. Doğan CHP İlçe Danışma Kurulu’nda yaptığı sert ve anlamlı çıkışla, ayakta alkışlandı. “Benim CHP’liliğimi hiç kimse sorgulayamaz” diyen Doğan bir anlamda da CHP tabanına “Haydi artık hep birlikte mutlu-mesut-bahtiyar olalım. Güzel işler yapalım” mesajı veriyordu.

“Umarız yüzün hep güler, umarız içindeki çocuk hep yaşar, umarız kültür ve sanata her zaman, her şeyden çok değer verirsin, umarız ‘önce insan’ ilkesinden hiç vazgeçmezsin, umarız insan üstyapısı hep önceliğin olur, umarız belediyeyi yönetirken ‘hukuk, adalet, etik ve ahlak’ tan oluşan üstyapı kurumları hep sana rehberlik eder, umarız seninle Denizli’nin de yüzü güler, umarız tüm ülkede Merkezefendi’nin yıldızı parlar..” Bunlar da bizim CHP’li Başkan Şeniz Doğan için temennilerimiz.

Bize göre seçilmiş yöneticiler her daim eleştirilmez. Onları yüreklendirmek, cesaret vermek ve yaptığı güzel işleri desteklemek için alkışlamak da gerekir. Şu sıralar Başkan Doğan’ın en çok istediği şey de bu olsa gerek. (Özellikle de kendi partisi ve partililerinden..) Bekleyin, gözleyin, takip edin, sabredin ve bol bol da alkışlayın. Elbette önümüzdeki yıllarda “söz-yetki-karar, iktidar halka” belgisi Merkezefendi’de kendini gösterecektir.

ODTÜ ORMANI’NDAN 56 YILLIK BİR FOTOĞRAF

ODTÜ Kampüsü’nde bu kez de Kredi Yurtlar Kurumu marifetiyle yapılması planlanan öğrenci yurdu için ODTÜ Ormanı’nda ağaç katliamına girişilmesi ODTÜ öğrencilerinin direnişi ile durdurulurken, okulun eski mezunları da “fidan dikim kampanyalarından” hatıra 60 yıllık fotoğraflarını paylaşıyor.

(Bu arada ODTÜ Mezunları Dernekleri de “gazete ilan ve açıklamaları ile” ağaç katliamını protesto ediyor) İşte, bu fotoğraflardan birini de ODTÜ Mimarlık mezunu Hüsamettin Ataman paylaştı. Mimar Ataman’ın “Yıl 1963 ODTÜ Ormanı’ndan bir fotoğraf” notuyla paylaştığı görsel ilgiyle karşılandı. Mimar Hüsamettin Ataman 1963 tarihli bu fotoğrafta, ODTÜ ormanına bir çam ağacı fidanı dikerken görülüyor. Ataman, “ODTÜ Öğrencilerinin emek emek oluşturduğu ODTÜ Ormanı işte bunun için bu kadar önemli ve değerli” diyor.

NİCE TO MEET YOU SAYIN VARLIKER!

CHP Merkezefendi İlçe BaşkanıTolga Varlıker geçtiğimiz haftalarda (Şeniz Doğan’ın da o ünlü konuşmayı yaptığı) ilçe danışma kurulu toplantısı düzenledi. Varlıker kendi adresinden geçtiği “danışma kuruluna davet” içerikli maili “basın emekçileri ile başlıyor ve İngilizce Best Regards” ile bitiyordu. Tolga Varlıker’in bir işadamı, tekstilci ve ihracatçı olduğunu biliyoruz. Ancak aynı zamanda CHP Merkezefendi İlçe Başkanı da olan Varlıker’in “basına davet” duyurusunu, kendi özel adresinden (iş adresi!) ve ‘saate uymanız..’ gibi bir zorunluluk da içeren, İlgilizce best regards (saygılarımızla) sözcüğü ile bitirmesi oldukça garipti.

“Değerli Basın Emekçilerimiz; Sizler de bu büyük buluşmaya davetlisiniz. Programın sadece 1. bölümü basına açıktır. HATIRLATMADIR; BİZ HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK. İLÇE DANIŞMA KURULUMUZA, BÜYÜK BULUŞMAYA DAVETLİSİNİZ. BU AKŞAM SAAT 19:30 MKM-MERKEZEFENDİ KÜLTÜR MERKEZİ Not: Saate uymanız geç kalmamanız önemle rica edilir. Saygı ve sevgilerimle, Tolga VARLIKER CHP - Merkezefendi İlçe Başkanı Best Regards… Tolga VARLIKER VARLIKER TEKSTIL A.Ş.”

CHP Merkezefendi İlçe BaşkanıTolga Varlıker geçtiğimiz haftalarda düzenlediği ilçe danışma kurulu toplantısı için geçtiği “basını davet metnini” Best Regards cümlesi ile bitirince Denizli siyaset cephesinde “Merkezefendi CHP’liler yaşadı. Yakında ilçede İngilizce bilmeyen CHP’li kalmayacak” esprisi patladı. Ne diyelim, bizden de adı CHP İl Başkanlığı kulislerinde de geçen bir isimden gelen böyle enteresan bir açıklamaya; ‘Nice To Meet You, Mate” demekten başka çaremiz kalmıyor.

DENİZLİ CHP’DE KONGRE KULİSLERİ ERKEN BAŞLADI

Denizli CHP’de gözler (aslında epey erken olmasına rağmen) şu sıralar kongre sürecine çevrildi. Burada yarış tabii ki İl Başkanlığı için olacak.

“Denizli CHP İl Başkanlığı’na kimler aday? Mahir Akbaba şimdilik (doğal olarak) tek aday, acaba Vekiller; Gülizar Biçer Karaca İle Teoman Sancar’ın gönlü kime kayar?” sorularımızın yanıtlarını önümüzdeki günlerde almaya başlayacağız. Ancak şu sıralar İl Başkanlığı konusunda iki isim daha geçiyor. (Onların ikisi de Merkezefendi İlçe Başkanlığı’nın halef ve selefi) CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ve CHP Merkezefendi eski İlçe Başkanı Sedat Demirci.

YORUM EKLE