BURS DESTEĞİ

İstanbul Üniversitesi’nden bir kız öğrenci acı dolu bir not ile intihar etmiş. Herkes gibi ben de çok üzüldüm. Bu durumlara, zorluklara hepimiz şahit oluyoruz ama işi gençlerle olan bizler biraz daha işin içindeyiz. Okulunu donduranlar, bırakıp gidenleri görmek çok üzücü oluyor. Öğrencilere burs bulmak için çalışıyoruz, eşe dosta söylüyoruz ama çoğunlukla başarılı olamıyoruz. Acı dolu son intihar olayı boşuna çabalamadığımızı gösterdi.

Milyonluk adamların 250 TL burs vermedikleri, ülke çocukları ile ilgilenmedikleri bir ülke olmayalım. Herkes dernekler, vakıflar aracılığı ile küçük de olsa destek yapsın. Çevresinde çalışanlarının çocukları ile ilgilensin.

Son zamanlarda öğrenciyi müşteri gören, para kazanma amacı gören apart, şehir esnafları derken öğrenci sektörü doğdu. Eskiden öğrenci, asker, yolcu ‘Tanrı Misafiri’ sayılırdı. Her yardım yapılırdı, destek olunurdu. Ben o günleri eski insanlarımızı özledim. Lütfen öğrencilere hep birlikte sahip çıkalım.

Yerel yönetimler öğrencilere burs desteği veriyorlar çok da iyi yapıyorlar ama birer kazan da tarhana çorbası kaynatsalar. Çocuklarımız sıcak çorba içmiş olur. Çorba evleri kurabilirler. Öğrenciler için yemek evleri kurulabilir. Tekrar etmekte fayda var kentimize gelen öğrenciler Denizli'nin misafirleridir.

YORUM EKLE