'BÜYÜK KÖYDEN, BÜYÜKŞEHİR'E'

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 141’inci yıldönümü görkemli bir etkinle kutlandı.  Anemon Otel'de düzenlenen kutlama programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, önceki dönem Belediye Başkanı Ali Dartanel, Hasan Gönüllü, eşi Şenay Gönüllü, Ziya Tıkıroğlu, eşi Binnur Tıkıroğlu, Ali Aygören, eşi Nursel Aygören, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayri Balcıoğlu, Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, Çal Belediye Başkan vekili Adnan Tatar, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan, Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, Sarayköy Belediye Başkan Ahmet Necati Özbaş, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Başkan Osman Zolan, eşi Berrin Zolan’la konukları kapıda karşıladı. Denizli büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Grubu ve Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinin anlatıldığı sinevizyon gösterisi yapıldı.

“BELEDİYE DOĞUMDAN ÖLÜME KADAR HİZMET VERİYOR”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "İlk adımı atandan bugüne kadar emek veren tüm başkanlarımıza, meclis üyelerimize, belediye çalışanlarımıza ve tabi ki onları o mevkiye getiren tüm insanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hakkın rahmetine kavuşanların mekanları cennet olsun, Allah'ım rahmet eylesin. Doğumdan ölüme ve hatta ölümden sonra da ihtiyaçlar yerel yönetimler tarafından çözülür. Şükürler olsun Denizlimiz parmakla gösterilir bir şehir haline geldi. Bunun altında çok emek var, alın teri var. 141 yıla sığan gayret var. İnşallah bundan sonra da Denizlimiz daha iyiye daha güzele gidecek. Bugün gelinen nokta son değil aslında başlangıçtır. Daha iyi ve güzele doğru koşmak hep beraber hiçbir ayrım yapmaksızın kol kola girerek Denizli ortak paydamızda buluşmamız gerekiyor. Denizli bunu defalarca başardı. Denizli çok özel bir şehir. Denizli kurtuluş günü olmayan bir şehir. Kazıkbeli'nde, Miryokefalon'da haçlı seferlerine karşı koyan bir şehir. 15 Mayıs 1919'da Denizli yine düşman işgaline karşı mücadele eden bir şehir. Milli Mücadele'de Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yanında sımsıkı yer almıştır Denizli. Çanakkale'de 3 bine yakın şehit vermiştir. Onun için Denizli geçmişi ile buluşmalı ve atalarıyla gurur duymalı. Denizli vatan ve bayrak için ne yapılması gerekiyorsa en üst seviyede yapmıştır." Dedi.

“DENİZLİ’YE HİZMET ETMEK BİR SEVDADIR”
Başkan Zolan, "Hedefimiz dünyada şehir dendiğinde, medeniyet dendiğinde ve 'nereye gidilir?' dendiğinde 'Denizli' denilinceye kadar durmak yok koşmaya devam. Daha yolun başındayız. İnşallah bu hedeflere varmak için el birliği ile ortak paydamız Denizli etrafında buluşacağız ve kentimizde yaşayan 1 milyon 5 bin insanımızla tek vücut olarak o hedefe ulaşacağız" diye konuştu. Denizli'de ulaşımdan alt yapıya, yeşil alanlardan atıksu arıtma sistemlerine kadar yaptıkları bir çok yatırımı tek tek anlatan Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Bir sevdadır Denizli. Biz makamlarda bir gün fazla kalmak değil kaldığımız bu sürede nasıl bir fazla eser yaparız onun kaygısı içerisinde olmak zorundayız. Sizler fedakarca bu işin içinde oldunuz. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum. Teşekkürlerin büyüğü de kentimiz için sabahlara kadar çalışan bizlere destek olan, arkamızda duran eşlerinize. Hepiniz hakkınızı helal edin. İnşallah hep beraber koşmaya devam edelim." Şeklinde konuştu.

141’inci kuruluş yılında geniş kapsamlı yapılan kutlama etkinliğine davet edilenler, Başkan Zolan’a teşekkür ettiler.Kuruluş günü kutlamasına parti ayrımı yapılmaksızın hayatta olan Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyelerinin davet edilmesinin kaynaştırmayı sağladığı vurgulandı.
Hayatta olan belediye başkanları taş taş üstüne koyanların Denizli’de unutulmayacağını anlattılar…
Başkan Osman Zolan 141’inci yılda “141” kez maşallah ve övgü aldı…


 “PAMUKKALE VE LAODİKYA’NIN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 989’ÜNCÜ GÜNÜDÜR…
Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti’nin
gelirleri, Denizli’ye kalmıyor. Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale ve Laodikya son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamalarıyla Denizlililerin “Laodikya ve Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale ve Loadikya’da ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise; böyle anılar ölümsüzleşmiyor… Denizlililerin “Pamukkale ve Laodikya’nın Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, yanıt verene kadar devam edeceğiz…

ÇARŞAMBA’NIN SÖZÜ:

“Türk'e ev ve bark olan her yer sağlığın, temizliğin, güzelliğin, çağcıl kültürün örneği olacaktır.”          

Mustafa Kemal ATATÜRK

YORUM EKLE