BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ’Nİ ALKIŞLIYORUZ

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ne 2018 yılında 43 bin ihbar geldiği açıklanmış. 19 İlçe 52 istasyonda 530 personelle hizmet veren Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi afetlerde yanımızda oluyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı  Osman Zolan, "Büyükşehirden önce birçok bölgede yalnızca gündüzleri hizmet veren itfaiye bugün 52 noktada, 7 gün 24 saat görevi başında vatandaşlarımızın yardımına koşuyor. Denizli’nin tamamında vatandaşlarımız artık daha güvende ve daha huzurlu. Denizlimiz emin ellerde. Allah onların yokluğunu göstermesin. Gece gündüz demeden kendi canları pahasına görevlerini ifa etmeye çalışan tüm itfaiye personelimize teşekkür ediyorum" dedi.

İŞTE MÜDAHALE İSTATİSTİĞİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin ilçelerde yaptığı müdahalelerin istatistiği ise şöyle sıralandı. 887 yangın, kurtarma ve trafik kazası olayıyla Merkezefendi birinci , Pamukkale 720  olayla ikinci, Sarayköy 377 olay ile üçüncü, Acıpayam 331 olayla dördüncü, Çivril 253 olayla beşinci, Baklan 9 yangınla altıncı sırada yer aldı.

Pamukkale, 737 kurtarma olayı ile birinci, Merkezefendi 649 olay ile ikinci, Sarayköy 123 olay ile üçüncü, Acıpayam 62 olay ile dördüncü, Çivril 61 olay ile beşinci, Baklan ve Çardak ilçeleri 4 kurtarma olayıyla altıncı sırada yer aldı.

Trafik kazalarına müdahale sayılarında ise 173 kaza ile Pamukkale birinci, Merkezefendi 113 kaza ile ikinci,  Acıpayam 68 kaza ile üçüncü, Tavas 41 kaza ile dördüncü, Honaz ve Çivril 27 kaza ile beşinci, bir trafik kazası ile Bekilli ve Baklan yer alıyor.

2018 YILINI KAZASIZ BELASIZ GEÇİRDİLER

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin Babadağ, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Güney, Kale ve Serinhisar ilçelerinde 2018 yılında hiç yangın, kurtarma ve trafik kazasına müdahale etmediği belirtiliyor. Babadağ, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Güney, Kale ve Serinhisar ilçelerine, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nca 2018 yılını kazasız belasız geçirdikleri için ödül verilmelidir. 2019 yılının ise Denizli’nin kazasız, belasız geçmesi arzumuzdur... Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nı 7/24 gösterdikleri üstün cesaretten dolayı alkışlıyoruz...

DENİB MUCİTLERİ ARIYOR...

DENİB Genç Mucitler arıyor yarışmasının dördüncüsüne start verildi. Denizli Valisi Hasan Karahan’ın himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli İhracatçılar Birliği’nce 4. Genç Mucitler Yarışmasının protokolü yapıldı.  Protokol törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve DENİB Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, “Çocuklarımızın katkısı çok önemli. Ülkelerin inovasyon performansı ile ilgili düzenli olarak Dünya Fikri Haklar Örgütü (WIPO) tarafından yayınlanan rapora göre; Türkiye, Küresel İnovasyon Endeksinde 126 ülke içinde ilk 50 ülke arasında yer almaktadır. Bu sayıları yukarılara çekebilmek için DENİB olarak 2012 yılından beri düzenlediğimiz Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmaları ile tasarım ve inovasyonun önemi için gerek Denizlili firmalarda gerekse tüm Türkiye'de farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

“3 KATEGORİDE YARIŞMACILAR OLACAK”

Başkan Memişoğlu, “İlkokul, ortaokul ve liseden yarışmacılar var.  Geçtiğimiz yıl binin üzerinde başvuru aldığımız yarışmada, bu yıl da yüksek katılım bekliyoruz. Yarışmaya katılacak öğrencilere DENİB olarak ‘Sınırsız İnovasyon ile Potansiyelinizin Sınırlarını Zorlayın’ diyoruz.Her sene olduğu gibi bu sene de öğretmenlerimizi unutmadık. Dereceye giren öğrencileri yarışma sürecinde destekleyen öğretmenlerine de çeşitli ödüllerimiz olacak. Ayrıca bu sene Lise Kategorisi’nde birinci olan öğrenci ve öğretmeninin, ‘Messe Frankfurt’ firmasının sponsorluğunda, Kasım ayında Frankfurt’da düzenlenen FORMNEXT – İleri Üretim Teknolojileri Fuarı’na katılımları sağlanacak. Çocukların gelişimine katkı koyduğumuz için mutluyuz. İnovasyonu bir yaşam biçimi, kültür haline getirmek ve bu yaşam biçimini geleceğimiz olan çocuklarda ve gençlerde erken yaşlarda tesis etmek, önemli bir görevdir. Sermayenin üstünlüğüne dayalı dönem yerini beşeri sermayenin önemine bırakmıştır. Ne kadar üretirsek o kadar büyüyeceğiz. Ülke olarak hedeflerimize ulaşmamız ancak katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi ile mümkündür” şeklinde konuştu.

“HEDEFİMİZ; ÇOCUKLARIMIZI PROJE NESLİNDE YETİŞTİRMEK VE HAZIRLAMAK”

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Asli görevimiz; eğitim öğretim. Memleket sevdalısı, vatan sevdalısı nesiller yetiştirmek istiyoruz. Sivil toplum örgütlerimizle beraber çalışıyoruz. Genç mucitleri, düşünen proje üreten, ürettiklerini ürün haline getirebilen, daha yukarıları gençlere taşıyabilir miyiz? Geleceğe ışık tutabilirler mi? Bunları hedefliyoruz.” diye konuştu.

“GÜZEL VE FAYDALI BİR PROJE”

Denizli Valisi Hasan Karahan; “Protokol aşaması da tamamlandı. İnsanların zeka seviyeleri farklı. Toplumda yüzde 2 civarında dahi seviyesinde insanların olduğu söyleniyor. Pozitif ayrımcılık yaptığımızı düşünürsek, bu arkadaşlarında hakkı. Desteklenmesi, yönlendirilmesi gerekiyor.” dedi.

Gençlerin yeteneklerinin ortaya çıkması açısından bu tür yarışmaların yapılmasının ne kadar yararlı olduğu gelecek yıllarda görülecektir. Başarılı çocuklar, üniversite öğrenimlerini bu rota üzerinde yapacaklardır... DENİB’in “Mucitler Aranıyor” projesini başlatan eski Başkan Süleyman Kocsert, gençlerin ufuklarını ve bakış açılarını değiştirmiştir.

ŞIRACI’YA ÖDÜL

Denizli'de kasım ayı içerisinde düşen eğitim uçağının enkazına ilk ulaşan AFAD Denizli Arama Tarama ekibine Denizli Valiliği tarafından plaket verildi. Denizli’de yaptığı başarılı dağ tırmanışları ve araştırmaları ile tanınan DOSEV Başkanı Ümit Şıracı, aldığı ödülü sosyal medyada  “Geçenlerde Babadağ dağlık bölgede düşen eğitim uçağını bulduğumuz için Sayın Valimiz takdir etmiş. Var olsun.” Diye paylaştı. DOSEV Başkanı Ümit Şıracı ve AFAD Ekibini kutlarız...

“PAMUKKALE VE LAODİKYA’NIN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 1397’İNCİ GÜNÜDÜR…

Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti’nin gelirleri, Denizli’ye kalmıyor... Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale ve Laodikya son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamalarıyla Denizlililerin “Laodikya ve Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale ve Loadikya’da ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise; böyle anılar ölümsüzleşmiyor… Denizlililerin “Pamukkale ve Laodikya’nın Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, yanıt verene kadar devam edeceğiz…

PAZARTESİ’NİN SÖZÜ:

“Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır”

Mustafa Kemal ATATÜRK

YORUM EKLE

banner21

banner124