ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADIK

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladık. Geçtiğimiz hafta Denizli Gazeteciler Cemiyeti ziyaretçi akınına uğradı. AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, CHP İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, Pamukkale İlçe Başkanı İsmail Cirit, Merkezefendi İlçe Başkanı Yurdahan Özhan, MHP Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan vekili Yusuf Garip, Saadet Partisi İl Başkanı Ahmet Eryılmaz, Saadet Partisi Denizli İl Kadın Kolları, Eğitim Bir Sen, Denizli Ülkü Ocakları ve Aydem yetkilileri DGC’yi ziyaret etti. Ziyarette DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı ve yönetim kurulu üyeleri konukları ağırladı.

“GAZETECİLİK ÇOK ZOR MESLEK”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gazetecilerin saat mefhumu gözetmeksizin, 7 gün 24 saat çalıştığını belirterek,“Sıcak-soğuk, yaz-kış demeden çalışıp halkımızın haber alması adına gece gündüz gayret gösteriyorsunuz.  Gönülden, içinizden gelmezse yapılması çok zor olan bir mesleğe sahipsiniz. Hiçbir meslek dalı 24 saat esaslı, her an her şey olabilecek noktada değil. Her zaman hazır olmak durumundasınız. Sizlere kolaylıklar diliyor, mesleğinizi huzurlu, mutlu ve en iyi şartlarda yerine getirmenizi temenni ediyorum. Kristal Horoz Basın Ödülleri Yarışması’nı Meclis gündemimize aldık. İnşallah olumlu bir sonuç çıkacaktır. Gününüz hayırlı olsun, yarınınız bugünden daha güzel olsun inşallah“ dedi.

“GAZETECİLER KARDEŞİMİZDİR”
AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, DGC ziyaretinde yaptığı konuşmada, gazetecileri çalışan olarak değil, kardeş olarak gördüklerini söyledi. Başkan Filiz “Siz değerli gazeteci kardeşlerimizle, mesai arkadaşlarımızla bir arada olmaktan; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle tekrar sizleri görmekten duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Öncelikle başkanıma bu nazik davetinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz görevimiz gereği günün birçok saatinde haftanın birçok gününde bir arada gerek açılışlarda, gerek programlarda, gerek Sayın Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’nin  Denizli’ye yaptığı ziyaretlerde birçok vesileyle bir araya geliyoruz. O yüzden sizlere birer çalışan olarak değil birer arkadaş, kardeş olarak bakıyoruz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günüyle ilgili biraz önceki açıklamanızda bu günün önemini bir kez daha anlamış olduk. Ülkemize has olan bu günün o günkü o gösterilen o gazetecilerin bir araya gelip ülkemizde gösterilen tepkiye yönelik 3 günlük o duruşun bence hatırlanılması, her yıl anılması ve kutlanılması son derece önemli. Bu vesileyle o gün ilk o hareketi gösteren ve o günden bu güne 10 Ocak’ın kutlanılmasında vesile olan bütün gazeteci kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. İçlerinden mutlaka ahirete intikal edenler vardır. Onlara da Allah rahmet eylesin diyorum. Seçim döneminde de beraber çalıştığımız arkadaşlarımız oldu. Ben onları da buradan yad etmek isterim. 7 Haziran seçimiydi ve ekibimizdeki 2 arkadaşımız bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybetti. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun” dedi.  

“ÖZGÜRCE YAZABİLECEĞİNİZ GÜNLER DİLİYORUM”

CHP İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, gazetecilerin 24 saat görev yaptığını belirterek, “Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü hepinize kutlu olsun. Özellikle yerelde gazetecilik yapan halkın sağduyusunu, onların düşüncelerini, biz siyasetçilerin çalışmalarını kar kış, gece gündüz demeden, bayramı seyranı olmadan çalışan siz sevgili gazetecileri yürekten kutluyorum. Yılın 1 günü gününüz ama aslında her gün bu emeğin karşılığı olmalı. Sizlerin bütün bu mücadelenizi toplum tarafından karşılanan toplum tarafından hoş görülen bu güzel mücadelenizi bizlerinde topluma sesimizi duyuran bu emeğinizi bir kez daha kutluyorum. Değerli arkadaşlarım sorunlarınızın hepsinin çok olduğunu biliyorum. Sayın başkanım bu konularda mutlaka mücadelesini yapıyordur. Ama sizin bu sorunlarınız sadece günü kurtarmak, günün anlam ve önemini anlatırken değinmek eğil tabii ki. Mutlaka çare ve çözüm bulunması gerektiğine inanıyorum. Özellikle bu kıdem tazminatınızla ilgili izin sorununuzla ilgili çok sorununuz olduğunu biliyorum. Bugün sorunları çok fazla konuşmayalım. Geleceğiniz umutlu olsun diyorum. Özgürce yazabileceğiniz, hiç kimsenin sizleri baskı altına almadığı günlerin gelmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

“GAZETECİLERİN VERDİKLERİ MÜCADELE HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜSTÜNDEDİR”
MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, ise DGC’yi ziyaretinde yaptığı konuşmasında  “Görevlerini yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesaisi olmadan, yaz-kış demeden halkı bilgilendirmek için verdikleri mücadele her türlü takdirin üzerindedir” dedi.

“YILDIRIM AMCA İZMİR - BOSTANLI'DA VE YAŞIYOR”
Çal İlçesi’nin sosyal medya uzmanı İhsan Erdemir, paylaştığı Doğru Yol Partisi’nin ilk kurucu Genel Başkanı Yıldırım Avcı’nın fotoğrafına “Allah Rahmet eylesin” yorumları yapılınca, İhsan Erdemir’i aradım… “Yıldırım Avcı öldü mü” diye sordum. “Yok ölmedi.” dedi. Yıldırım Avcı’nın paylaşımında “başsağlığı mesajları yazılıyor” dedim. İzmir’de yaşayan Çallı sosyal medya uzmanı İhsan Erdemir, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Arkadaşlar benim paylaştığım fotoğraflara kesin olarak öldüğünü bilmiyorsanız "Allah rahmet eylesin" yazmayın. Bir kişi yazınca herkes öldü sanarak yazıyor. İki gündür Yıldırım Avcı'yı öldürdük. Denizli'den gazeteci Muhammet Karaçay aradı. Biz duymadık ne zaman öldü diye sordu. Yıldırım amca İzmir - Bostanlı'da ve yaşıyor.” Dedi.

“PAMUKKALE VE LAODİKYA’NIN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 1041’İNCİ GÜNÜDÜR…
Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti’nin
gelirleri, Denizli’ye kalmıyor. Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale ve Laodikya son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamalarıyla Denizlililerin “Laodikya ve Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale ve Loadikya’da ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise; böyle anılar ölümsüzleşmiyor… Denizlililerin “Pamukkale ve Laodikya’nın Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, yanıt verene kadar devam edeceğiz…

PAZARTESİ’NİN SÖZÜ:

“Biz büyük bir inkılap yaptık. Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük.”

Mustafa Kemal Atatürk

 

YORUM EKLE