Denizli’de son yıllarda yol yapım çalışmaları nedeniyle sıkıntılara neden olan Cankurtaran yolu bu bayramda yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülere zor anlar yaşattı. Ramazan bayramı tatilinin sona ermesiyle birlikte, binlerce vatandaş memleketlerinden ve tatil noktalarından eve dönüş için yola çıktı.

Denizli biyoçeşitlilik açısından Türkiye'de önemli bir yere sahip Denizli biyoçeşitlilik açısından Türkiye'de önemli bir yere sahip

Karayollarında zaman zaman kilometrelerce araç trafiği oluşmaya başladı. Antalya, Muğla ve Denizli’nin ilçelerinden 9 günlük bayram tatilinden dönen vatandaşlar, yoğun trafiğe neden oldu. Antalya-Denizli istikametinde 2 kilometrelik yol çalışması ile gidiş-geliş yolu tek şerit olarak ilerleyen trafik havadan dron ile görüntülendi.

Denizli-Antalya karayolu Cankurtaran mevkisinde yaşanan sıkıntı Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinde de gündeme geldi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, yaşanan duruma tepki gösterdi ve her yıl Denizlilerin aynı sıkıntıyı yaşadığını belirtti.