ÇANTADA KEKLİK MAÇ YOK!

Yukatel Denizlispor’un ilk yarıda aldığı 22 puan anlaşılan herkesi rehavete sokmuş. Yönetimi, teknik heyeti, takımı… Kim var ise. “15 puan alır ligde kalırız” kafasında olduğumuz için 2020 yılı Denizlispor içinde felaket başladı. Öyle de gidiyor. İttifak Holding Konyaspor maçı da ligdeki yönümüzü belirleyecek. Kimse ‘Kayseri, Antalyaspor, Ankaragücü, Kasımpaşa’dan 3’ü düşer demesin. Biz bu 4 takımı da yenemedik. Mevcut durumda da çantada keklik maç yok.  Hele ki iç sahada kimseyi yenemeyen bir vaziyetteyseniz, nasıl olur da bize bir şey olmaz dersiniz. Denizlispor’un an itibariyle hedefi ligden düşmemektir. Gerçekçi olmamız gerekiyor. Hayal dünyasında yaşayanlar umarım gözünü açtıklarında çok geç olmaz.

Konyaspor deplasmanında favori ev sahibi ekip. Antalyaspor deplasmanında iyi oynayarak 3 puanı kaçıran yeşil-beyazlılar Denizlispor’a karşı da her zaman ki kompakt futbolcunu oynayacak. Mehmet Özdilek’e maç öncesi ‘1’er puan verelim’ deseniz kabul eder. O yüzden öncelik kaybetmemek.

Mehmet Özdilek haftalarca bazı futbolculara hak etmediği şansı verdi. Kötü olduklarını bizden daha iyi bilmesine rağmen, o isimleri kazanmak istedi. Geçtiğimiz hafta Göztepe maçı için basın tribününe girdiğimde esame listesini elime aldığımda şok oldum.  Ağzımdan şu kelimeler döküldü. Ne eksik ne fazla; “Herhalde bir yanlışlık var, yenisini getirecekler.”

Ben şahsen Mehmet Özdilek’e inanmıyorum. Gördüklerim beni bu düşünceye itiyor.  Herkesin söylediği ve düşündüğü gibi bende dile getireyim. Yapılan tercihlerde liyakat aranmıyor. İsme göre hareket ediliyor. Estupinan, Sedat, Recep haftalarca kenarda oturup yüzlerine bakılmıyorsa orada sıkıntı var demektir. Halbuki Özdilek, Sir Bobby Robson’un yanında bir yıl staj yaptı. Robson’un elinden geçen bazı isimler; Abelardo, Juan Pizzi, Julen Lopetegui, Laurent Blanc, Luis Enrique, Pep Guardiola ve Jose Mourinho…  Hak edene hak ettiğini vermek zor olmasa gerek. Yoksa bile bile lades olmak, kaybettirir.

YORUM EKLE