CHP DENİZLİ’DE 11 İLÇE TAMAM, 8 İLÇEDE SICAK YARIŞA DEVAM

CHP Denizli’de 14 Aralık’ta Kale ve Babadağ’da başlayan CHP ilçe kongreleri tüm hızıyla devam ederken, bugüne kadar 11 ilçe kongre sürecini tamamladı ve CHP ilçe başkanını seçti. CHP Denizli’de 8 ilçedeki kongre süreçleri ise 19 Ocak 2010 tarihine kadar tamamlanmış olacak. En son, hafta sonu Beyağaç ve Çivril kongrelerini de yapan CHP yeni yılda yani 2020’de 7 ilçe kongresini daha gerçekleştirerek süreci sonlandıracak. Ve ardından gözler CHP Denizli İl Kongresi’ne çevrilecek. İl kongresinin ise Şubat Ayı’nın ilk günlerinde yapılması bekleniyor.

CHP Denizli’de şu ana kadar seçilen yeni dönemin 11 ilçe başkanı ise şu isimlerden oluştu. “Kale; Süleyman İnce, Babadağ; Mehmet Altınöz, Merkezefendi; Ali Osman Horzum, Pamukkale; Arda Arpacı, Çameli; Bahtiyar Akyol, Acıpayam; Deniz Albayrak, Güney; Nafiz Bozçaoğlu, Baklan; Belma Aycan, Bozkurt; Önder İdem, Beyağaç; Hüseyin Erol ve Çivril’de Ünal Karaosmanoğlu Paşa (Emekli General) seçimi kazandı.”

ADİL DEMİR; VE EN SÜRPRİZ HAREKET HEP ONDAN GELİR!

CHP Denizli’nin bir sürpriz adayı, yani bir de sürpriz İl Başkan Adayı var. Kim mi? Baro eski Başkanlarından politikanın hareketli ismi Adil Demir.. Denizli CHP İl Başkanlığı yarışı için mevcut il başkanı Mahir Akbaba ve eski il başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu isimleri ön plana çıkarken, son günlerde Adil Demir’den “sürpriz bir çıkış” bekleyen CHP’lilerin sayısı da bir hayli artmış durumda. Denizli CHP’nin Akil Ekibinden (Ömer Naci Yağcı, Mehmet Boyar, Ali Osman Horzum, Bülent Nuri Çavuşoğlu vs..) bir isim olarak bilinen ve hatta bir dönem bu ekibe liderlik eden Adil Demir’in Çavuşoğlu’nu desteklediği, ancak CHP Denizli İl Başkan Adayı olarak her an sahne alabileceği de yaygın olarak konuşuluyor. Ne diyelim, Adil Demir bir “Kozmik Ekip” paydaşı olarak Bülent Nuri Çavuşoğlu’nu destekliyorlar, ancak kendi ismi de gündemden hiç düşmüyor..

O VATANDAŞIN EN ÇOK TANIDIĞI ANCAK DEĞİŞTİRİLMESİNİ DE İSTEDİĞİ BAKAN

AK Parti’nin yaptırdığı ankette; vatandaşın 2020’nin Ocak ayında olası bir kabine değişikliği beklediği ve Bakanlar Kurulu’nda Hazine ve Maliye Bakanı damadı Berat Albayrak’ın istenmediği sonucu çıktı. Aynı ankette kabinenin vatandaş tarafından en çok tanınan ve bilinen Bakanının ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak olduğu sonucuna da ulaşıldı. Ankete göre, vatandaş kabinede en çok Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı tanıyor, ancak en çok da Bakan Albayrak’ın değiştirilmesini istiyor.

Yeniçağ’dan Fatih Ergin’in haberine göre; Anket sonuçlarının, ekonominin bir türlü rayına oturtulamamasının yanında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadının bakan olmasının da etik bulunmadığı için Albayrak’ın en çok değişmesi istenen bakan olduğunu gösterdiği öne sürüldü. AK Parti’nin yaptırdığı iddia edilen anketten çıkan; “En çok bilinen ve tanınan Bakan Berat Albayrak, en çok değiştirilmesi istenen bakan da yine Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak” şeklindeki sonuç oldukça dikkat çekiciydi.

AK PARTİ’DE RAHATSIZLIK YARATAN SLOGAN

Bir süre önce Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Türkiye İçin Değişim Başlıyor” sloganıyla gerçekleştirdiği il ziyaretlerinin AK Parti’de rahatsızlık uyandırdığı ortaya çıkmış ve parti içerisinde bazı çevreler, Albayrak’ın Erdoğan sonrasında “lider” olmak için kendi tanıtımını ve reklamını yaptığını öne sürmüştü. Kısacası Albayrak’ın il gezilerinde kullandığı “Türkiye İçin Değişim Başlıyor” sloganının AK Parti’de de tartışmalara yol açtığı gelen iddialar arasında yer alıyor.

PAMUKKALE 2020’DE ÇOK SÜRPRİZLİ OLACAK!

2019’da turizmde ziyaretçi rekoruna giden Dünya Mirası Pamukkale’nin yeni yılda yani; 2020’de de çok sürprizli bir turizm beldesi olacağı belirtiliyor. Neden mi? Şundan; Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yatırımının 2020’nin 5 veya 6’cı ayında tamamlanarak devreye girmesi ile bölge sağlık turizminin lokomotifi ve ziyaretçi çeken bir cazibe odağı haline gelecek de ondan.

İLK BÜYÜK MÜJDE REKTÖR BAĞ’DAN GELECEK!

PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ konuyla ilgili, yani Üniversitenin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin açılışı ile ilgili müjdeli haberi bundan 6 ay önce verdi. Özetle; Rektör Bağ turizmcinin heyecanla beklediği PAÜ Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ni 2020’nin 6’ncı ayında hizmete açacak. Bu arada sağlık turizminin kalbi olacak hastane etap etap bazı bölümlerinin açılışı ile devreye girecek. (Kısacası Rektör Bağ’ın daha öncede söylediği gibi 2020 Nisan-Mayıs’ından itibaren bu önemli tesis bir şekilde kapılarını açmaya başlayacak) Ayrıntılar yeni yılda bu köşede..

DENİZLİ’YE HİLTON’LAR GELİYOR!

Bu arada ünlü Oteller Zinciri Hilton’un da 2020’de Hilton Termal konseptinde bir otelini Karahayıt’ta inşaa etmek için temelini yine 2020’de atacağı öğrenildi. (Hilton’un ayrıca Denizli’nin Bağbaşı mahallesinde bir Hilton Şehir Oteli yapılacağı da öğrenildi. Kısacası Pamukkale-Karahayıt Turizm Bölgesi 2020’de çok sürprizli bir süreç yaşayacak. Bundan da en çok DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen keyiflenecek gibi…

YORUM EKLE