CHP DENİZLİ’DE İL KONGRESİ ÖNCESİ; KULİSLER ISINDI, DENGELER DEĞİŞTİ!

Denizli’de 15 Aralık Pazar günü yapılan Merkezefendi CHP’de ilçe kongresinden Ali Osman Horzum galip çıktı. Horzum ilçe kongresini 19 oy fark ile kazanarak CHP Merkezefendi ilçe başkanlığı koltuğuna oturdu. Bu galibiyetle İl Başkanlığına giden yolda ve yarışta CHP Denizli eski İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu az da olsa öne geçti. (Bu galibiyette; ince bir hareketle aday Gülin Gül Coşkun’un çekilmesini sağlayan Vekil Teoman Sancar’ın payı da oldukça büyüktü)

ADI; MAHİR AKBABA, O; “DİPTEN GELEN BİR DALGA”

Bir hafta sonra, yani 22 Aralık Pazar günü Pamukkale CHP İlçe Kongresi yapıldı. Pamukkale’de CHP İlçe Başkanlığını Arda Arpacı aldı. Hem de iki adaya 90’ar oy fark atarak. İl Başkanlığı’na giden yolda bu kez kazanan tabii ki CHP İl Başkanı Mahir Akbaba oldu. Seçimi Arpacı 90 küsur farkla aldı ve delege dağılımında ise (bence) Akbaba açık ara öne geçti.

Peki, bu seçimde CHP’nin Denizli Milletvekillerinin bir etkisi ve katkısı var mıydı? (yine bence; mutlaka vardı)

Kısacası CHP Denizli’de Pamukkale İlçe Kongresi sonrası kartların yeniden karılacağı ve il kongresine giden yolda tüm ilişkilerin yeniden gözden geçirileceği somut bir gerçek olarak ortaya kondu. Bu maçın ilk raundunu; “sessiz sedasız, ancak kararlı bir şekilde ve adeta ‘dipten gelen dalga’ maharetiyle” tamamlayan Mahir Akbaba kazandı. (Bunu yaparken de baba İsmail Akbaba’yı hiç mi hiç aratmıyor!) Bundan sonra neler olur? İzleyip göreceğiz..

DENİZ ALBAYRAK; “YENİ”, AKYOL; “YİNE YENİDEN”

CHP Denizli İlçe kongreleri peşi sıra tamamlanıyor. Ve ilçe başkan adayları ile İl Kongre Delegeleri ilçe ilçe belli oluyor. Şu ana kadar CHP Denizli’de; “Kale, Babadağ, Merkezefendi, Çameli, Acıpayam, Pamukkale, Güney ve Baklan İlçe Kongreleri gerçekleştirildi. Halen 9-10 ilçede CHP kongreleri yarışı sürüyor.

Evet, Denizli’de CHP ilçe Kongreleri tüm hızıyla devam ederken şehrin en büyük ilçelerinin yanı sıra bazı ilçelerde de dikkat çeken sonuçlar alındı. Örneğin Çameli’de CHP delegeleri; ilin en kıdemli ve tecrübeli politik isimlerinden biri olan Bahtiyar Akyol’u yeniden ilçe başkanı seçti. Çameli CHP, Adnan Keskin Ekibi’nin önemli ismi Bahtiyar Akyol’suz hiç yapamıyor. Çameli’de Akyol ilçe başkanı seçilirken, CHP’nin Denizli’deki en genç adaylarından biri olan Deniz Albayrak da Acıpayam’da tek aday olarak gittiği kongrede ilçe başkanı seçildi. Bu arada; Deniz Albayrak’ın başkan seçildiği kongreye, Acıpayam’ın (eski CHP’li) AK Partili Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan’ın da uğrayıp Albayrak’ı kutlaması dikkat çeken bir detay oldu.

GAZİ MURAT ŞEN YÖNETİMİNE GİRDİ! TUROFED’DE DENİZLİ DE VAR!

Türkiye Otelciler Federasyonu TÜROFED 6. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirildi. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen Antalya’da yapılan TÜROFED 6. Olağan Genel Kurulu'da yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 15 Bölgenin temsil edildiği ve bu bölgelerden birinin temsilcisinin de DENTUROD olduğu TÜROFED’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı ise Sururi Çorabatır oldu.

TÜROFED Türkiye konaklama sektörünün yüzde 80’ini temsil eden bir Federasyon.. Ülkemizdeki konaklama sektörünün çatı örgütü.. Ve bu örgütün yönetiminde artık Denizli’de var. Federasyon Yönetimi’ne giren DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, “Turizm sektöründe dünyanın en çok ziyaretçi ağırlayan 6’ncı Ülkesi Türkiye. Denizli’de Pamukkale’si, Karahayıt’ı ve Örenyerleri ile en fazla yabancı turist çeken illerden biri. Turizm bu ülkenin geleceği. Ve biz Türkiye’nin geleceği için çalışıyoruz” dedi.

İŞTE TÜROFED'İN YENİ BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU!

İçlerinde DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen’in de bulunduğu Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)’in 6. Olağan Genel Kurulu'nun sonunda yapılan seçimde belirlenen yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu;

Sururi Çorabatır'ın (Başkan), Yönetim Kurulu Üyeleri; “Erkan Yağcı, Burhan Sili, Birol Akman, Halit Ergül, Halil Özyurt, Gazi Murat Şen, Tayyar Zaimoğlu, Gazi Murat Şen, Mehmet İşler, Bülent Uysal, Mete Akcan, Bülent Bülbüloğlu, Ersin Yazıcı, Yakup Dinler, Tacettin Özden, Murat Toktaş ve Kaan Kaşif Kavaloğlu.”

Yeni yönetimin belirlenmesi sonrasında Yeni Başkan Sururi Çorabatır, görevi devraldığı Osman Ayık'a yaptığı çalışmalar için teşekkür ederek plaket takdim etti.

YORUM EKLE