CHP DENİZLİ’DE KONGRE TAKVİMİ ARTIK BELLİ, ADAY SAYISI EN AZ 50

Denizli CHP’de ilçe kongreleri 14 Aralık 2019 tarihinde Kale ve Babadağ ilçe kongreleri ile başlıyor. Ve 19 Ocak 2020’deTavas İlçe Kongresi ile sona eriyor. İlçe kongrelerinde seçilen il kongre delegeleri ile gidilecek olan CHP Denizli İl Kongresi ise 27 Ocak 2020’den sonra bir tarihte yapılacak. Denizli ilçe kongreleri ve il kongresi için adı geçen aday adaylarının sayısı ise 50’nin üzerinde..

PAMUKKALE; 15 ARALIK MERKEZEFENDİ; 22 ARALIK

Evet, Denizli CHP’nin iki büyük ilçe Pamukkale ve Merkezefendi ilçe kongrelerinin tarihleri de belli oldu. CHP’nin Denizli il kongresi öncesi asıl yarış ve siyasi kapışmalar bu büyük ilçelerde yaşanacak. Ve “il başkan adayları” Pamukkale ile Merkezefendi ilçelerinden gelen sonuçlara göre de pozisyon belirleyecek. Takvime göre; CHP’nin Merkezefendi İlçe Kongresi 15 Aralık 2019’da, Pamukkale İlçe Kongresi ise 22 Aralık 2019’da yapılacak.

MERKEZEFENDİ CHP’YE BOMBA ADAY! “ALİ OSMAN HORZUM”

CHP ilçe kongrelerinde en “yakıcı ve kıyasıya kapışmanın” Merkezefendi ilçe kongresinde yaşanması bekleniyor. Neden mi? Çünkü; CHP’nin Merkezefendi ilçe başkanlık yarışı için aday sayısı (Ali Osman Horzum ismi ile ) “son bomba açıklama” sonrası, 6’ya çıktı. Merkezefendi CHP’de şu anda ilçe başkan adaylığı için yönetim oluşturma çalışması yapan 6 isim bulunuyor. Ve bu isimler; Mevcut Başkan Tolga Varlıker, Ali Ocak, Osman Saruhan, Gülin Coşkun, Zeki Altıntaş ve eski SMMMO Denizli Şube Başkanı Ali Osman Horzum. Merkezefendi İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan ve CHP’nin önde gelen isimlerinin de desteklediği Ali Osman Horzum güçlü bir ekip oluşturarak “Bu yarışta bende varım” diyor. (pamukkalehaber.com)

VARLIKER MERKEZEFENDİ’YE (ÖZÜNE) DÖNDÜ

Bu arada Merkezefendi CHP’nin mevcut ilçe başkanı Tolga Varlıker’in bir süre “il başkanlığı yarışına” göz kırptıktan sonra, yaptığı yoklamalar sonucu koltuğuna biraz daha sıkı sahip çıktığı ve “Midyat’a pirince giderken, evdeki bulgurdan olmayalım” tavrı içinde olduğu gözleniyor.

BU EKİBE DİKKAT!

Peki; yukarıda söz ettiğimiz ve büyük bölümünün Horzum’u desteklediğini belirttiğimiz Denizli CHP’nin önde gelen isimleri kimler? “Bülent Nuri Çavuşoğlu, Ömer Naci Yağcı, Mehmet Boyar, Adil Demir, Müjdat İlhan” doğrudan Ali Osman Horzum’u mu destekliyor? (Bu isimler; Denizli CHP’nin en eski, en ısrarcı, en etkili ve kalıcı ekibidir, ve onlara dikkat etmeyen yanar!)

PAMUKKALE CHP DAHA “SAKİN”

Evet, Denizli CHP’de delege seçimleri süreci tamamlandı. Şimdi sırada ilçe kongreleri var. Büyük ilçeler Merkezefendi’de CHP ilçe kongresi 15 Aralık 2019’da, Pamukkale ilçesinde ise 22 Aralık 2019 Pazar günü yapılacak. Denizli CHP İlçe kongrelerinde en sıkı ve çekişmeli geçmesi beklenen yerler ise Pamukkale ve Merkezefendi ilçeleri. İki ilçede de şu sıralar oldukça fazla aday ismi var. Kimler mi? Merkezefendi CHP Adaylarını yukarıda sıraladık. Pamukkale CHP’de ise durumlar biraz daha net gibi. Burada mevcut Başkan Osman Tabu yeniden aday olmadı. “Savaş Akman, Hasan Alkan, Emrah Deniz ve Arda Arpacı Pamukkale CHP ilçe başkan aday adayı isimler olarak sıralanıyor.

MAHİR AKBABA İSE; “EN SAKİN”

Denizli CHP’de, dün İl Başkanı Mahir Akbaba ilçe kongreler takvimini açıkladı. Sakin, saygılı ve akılcı üslubu ile CHP Denizli’nin kongreler sürecini sorunsuz yürüten Başkan Akbaba, “Burası CHP, burada her CHP üyesi aday olabilir” anlayışı ile hareket etmekten de geri durmuyor. Denizli CHP’nin “yırtıcı ve hareketli” eski il başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ise derinden ve etkili geliyor. Bize göre de CHP Denizli İl Kongresi “mevcut İl Başkanı Mahir Akbaba İle eski İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu arasında bir yarış şeklinde” geçecek gibi duruyor.

İŞTE EN YAKICI SORULAR!

İşte burada, bu saatten sonra “Denizli CHP’nin ‘Ağır Ve Derin Abileri Ekibi’ Kimi Destekliyor?” sorusu en ön plana çıkıyor. (Bu ekibin ilçe kongrelerinde kimi veya kimleri desteklediği aşağı yukarı belli gibi) Denizli CHP’nin ağır abileri yani Kulislerin Efendileri; Ömer Naci Yağcı, Mehmet Boyar, Ali Osman Horzum, Adil Demir, Müjdat İlhan, Zafer Gönenç İle Denizli CHP’nin Ağır Topları; Adnan Keskin, Gülizar Biçer Karaca, Teoman Sancar, Ali Marım, Ali Rıza Ertemur ve Başkan Şeniz Doğan ile diğer 4 CHP’li Belediye Başkanı” hangi il başkan adayından yana? “CHP İl kongresi artık pek yakın, bu bir politik yarış unutmayın sakın!”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eski mükellef
Eski mükellef - 13 ay Önce

Sayın Horzum .....

durıye coklu
durıye coklu - 6 ay Önce

osman saruhan tecrube kalıte karızma konusma sanatı her sey var ne dıyeyımkı