CHP DENİZLİ’DE KULİS ÇOK, ANCAK BÜYÜKŞEHİR İÇİN HENÜZ ADAY YOK

Denizli CHP’nin yerel seçimler öncesi en çok konuşulan siyasi konusu “CHP’nin Büyükşehir Başkan Adayı Kim Olacak?” sorusu etrafında dönüyor. Peki, Denizli Büyükşehir Başkan adaylığı için kimlerin ismi geçiyor? Tabii ki ilk başta “Adnan Keskin” ve ardından, Melike Basmacı. Onun da ardından  da Gülizar Biçer Karaca isimleri.. Bu arada Denizli CHP’de aday adaylığı kulisleri de bitmek tükenmek bilmeden sürüyor. Hem de son sürat bir şekilde.

Denizli CHP’den gelen çarpıcı birkaç kulis haberine göre; “İl Başkanı Mahir Akbaba ve yöneticilerden oluşan bir heyet Melike Basmacı’ya gitmiş ve Büyükşehir’e aday olması yönünde ilk teklif ona sunmuşlar. Yine, İl Başkanı ve CHP Denizli’nin önde gelen isimleri, Bozkurt’un CHP’li Belediye Başkanı Birsen Çelik’in Büyükşehir Başkan Adayı olmasını istemiş. Çelik’in ismi de CHP MYK’nın açıkladığı ilk 105 Başkan Adayı listesinde bunun için yayınlanmamış. Bu tekliflerden Denizlili CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın da haberi varmış..

BOZ, PAMUKKALE BELEDİYESİ İÇİN CHP’DEN ADAY ADAYI MI?

Denizli CHP,31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi Büyükşehir Başkan Adaylığı için 3 önemli seçenek üzerinde dururken; ilin en büyük ilçesi Pamukkale Belediyesi’nde Ahmet Divarcı ile başlayan “tek aday adaylı ilçe” özelliği Süleyman Boz ismi ile bozuldu. Denizli Mimarlar Odası eski Başkanlarından ve eski Belediye Meclis Üyesi CHP’li politikacı Mimar Süleyman Boz’un adı şu sıralar Pamukkale Belediye Başkan adaylığı için sıkça geçiyor.  Bu haberlerden detaylar ve politik kulisler önümüzdeki günlerde yine bu köşede..

YORUM EKLE