“CHP HABER” ADAY GÖSTERİLMEYEN BAŞKANI HABER YAPINCA CHP KARIŞTI

Facebook’ta haber sitesi olarak faaliyet gösteren, genellikle CHP’den haberlere yer veren ve yarı resmi bir CHP yayın organı gibi çalışan “CHP HABER” yeniden aday gösterilmeyen eski CHP’li Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın İsraf son bulsun, sofranız bereketli olsun” kampanyasını “Buldan’ın Birleştirici Gücü Mustafa Gülbay” başlığı ile haber yapınca ortalık bir anda karıştı.. İddiaya göre; CHP Genel Merkezi’nde müdahale ile haber yayından kaldırtıldı. CHP’de yaşanan habere sansür olayı yine CHP tabanı tarafından yaygın olarak takip edilen “GAZETECEPTE.COM” haber sitesi tarafından “İsraf son bulsun, sofranız bereketli olsun kampanyası CHP Genel Merkezi’nce paylaşıldı. Gülizar Biçer Karaca kaldırttı. Bu düşmanlık neden?” başlığı ile haber yapıldı ve eleştirildi.

CHP GENEL MERKEZİ’NDE MUSTAFA GÜLBAY KRİZİ

İddiaya göre bunun üzerine haber yeniden yayına alındı. Ancak, haber bir süre sonra ikinci kez yayından kaldırıldı. CHP’ye yakınlığı ile bilinen haber sitelerinin dahi tepki gösterdiği sansür olayı CHP Genel Merkezi ve Genel Başkanlık katında ve Denizli CHP’de günün konusu haline geldi. CHP Haber isimli facebook haber sitesinin haberi CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın müdahalesi ile yayından kaldırtıldığı iddiası büyük yankı bulurken, “GAZETECEPTE.COM” haber sitesi “Bu düşmanlık niye?” başlığı ile Türkiye gündemine taşıdı. Öte yandan iddiaya göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gülbay’ın “israf son bulsun” kampanyası için; “İşte benim istediğim kampanyalara örnek bir kampanya” dediği de öne sürülüyor.

GAZETECEPTE.COM’DAN SERT ELEŞTİRİ

Sansür olayında Gülizar Biçer Karaca’nın etkili olduğu konusuna gönderme yapan HABERCEPTE.COM İNTERNET sitesi ise haberinde şu görüşlere yer verdi; Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay tarafından ‘İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Olsun’ sloganı ile başlattığı kampanya, yerel seçimler öncesi Demokrat Parti’den aday olmasına rağmen geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi haber sayfası olarak bilinen CHP HABER facebook sayfasında paylaşıldı. Bu paylaşımdan sonra iddiaya göre CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca bu paylaşımı kaldırttı. Buldan’da yardımlaşma ve dayanışma ile kuru gıda yardımını başlatan marketlerdeki bağış kutuları ve evlere dağıtılan sofra bezleri ile toplanan erzaklar ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan ‘İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Olsun’ kampanyası hızla yayılıyor. Kampanya ile vatandaşların gıdaları israf etmemeleri ve paylaşarak bereketin artırılacağı vurgusu yapılıyor. Kampanya kapsamında ilçenin her mahallesinde hayırseverlerin destekleri ile ‘Halil İbrahim Sofraları’ kurularak; mahalle mahalle kampanyanın detayları anlatılıyor.

ESKİ PARTİSİ CHP’DEN DESTEK GELDİ

Projenin mimarı olan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’a Mart yerel seçimlerinde aday gösterilmeyen eski partisi CHP’de Gülbay’ın bu projesini facebook hesabından paylaştı. İddiya göre başarılı projeyi paylaşan CHP HABER facebook sayfası hakkında Genel Merkezde adeta fırtınalar koparan Denizli CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na kadar götürdüğü bu paylaşımı sosyal medya hesabından kaldırttı.

İŞTE; CHP HABER’DE YAYINLANAN VE CHP’DE OLAY OLAN GÜLBAY HABERİ”

CHP’nin yayın organı gibi çalışan CHP Haber isimli faceook haber sitesi geçtiğimiz günlerde Denizli Gazetesi ve DRT Denizli TV’de de yayınlanan; “İsraf Son Bulsun Kampanyasına Ünlü Sanatçılardan Tam Destek!” haberimizin benzeri bir haber yayınladı. İşte CHP HABER’de yayınlanan ve ortalığı karıştırınca yayından kaldırılan bu haberin tam metni..

İSRAF SON BULSUN KAMPANYASINA ÜNLÜ SANATÇILARDAN TAM DESTEK!

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay'ın 'İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Olsun' sloganı ile başlattığı kampanya ilçe sınırlarını da aşarak ülke çapında da ses getirdi. Türkiye’nin ünlü ve sevilen sanatçıları da kampanyaya destek vererek sosyal medyadan paylaştıkları videolarla 'İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Olsun' dedi.Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın hayırseverlerin katkılarıyla başlattığı 'İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Olsun' kampanyası dalga dalga yayılmaya devam ediyor. Buldanlılardan tam destek alan projeye bir destekte Türkiye’nin sevilen sanatçılarından geldi. Sinema oyuncusu Suzan Kardeş’ten ses sanatçısı Onur Akın’a kadar birçok ünlü isim sosyal medyadan paylaştıkları videolarla 'İsraf Son Bulsun Sofranız Bereket Olsun' diyerek çağımızın hastalığı olan israfa dikkat çekti.

“SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL GÖRMEYECEK”

'Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek' inancı ile böyle bir proje başlattıklarının altını çizen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay; "Bizim sadaka taşları ile paylaşmayı şiar edinen köklü bir geleneğimiz var. Bu geleneğimizi ilçemizde sürdürmek; Buldan sınırlarımız içinde hiç kimsenin aç kalmaması için böyle bir projeyi hayata geçirdik. Proje kapsamında yardımsever vatandaşlarımızdan kuru erzak yardımları alarak ihtiyaç sahiplerimize ulaştırıyoruz. Bu yardımları ilçemizde bulunan marketlere koyduğumuz 'Bereket Kutuları' ile topluyoruz. Bu şekilde yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızı da mahcup etmeden evlerinde sıcak aşlarının olmasını amaçlıyoruz. Başlattığımız projemiz kapsamında da mahallerimizde 'Halil İbrahim Sofrası' buluşmaları düzenliyoruz. Mahallelerimizden de projemize tam destek geldi. İsminin açıklanmasını istemeyen hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla kurulan sofralarda bir araya geliyoruz” dedi.

BAŞKAN GÜLBAY’A CHP’DEN SONRA DSP’DEN DE DESTEK

Buldan’da CHP’den başkan seçiler ve 5 yıllık hizmetinin sonunda CHP Genel Merkezi tarafından yeniden aday gösterilmeyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’a CHP HABER facebook haber sitesinden sonra DSP Denizli İl örgütünden de destek geldi. ‘İsraf Son Bulsun Sofranız Bereketli Olsun’ kampanyası ile dikkatleri üzerine çeken Demokrat Parti Başka Adayı ve eski CHP’li Başkan Gülbay Denizli siyasi arenası ile CHP Genel Merkezi’nin son dönemde en çok konuşulan ismi oldu. DSP Denizli İl Başkanı Volkan Çobanoğlu facebook hesabından paylaştığı bir yazı ile Buldan’ın eski CHP’li yeni DP’li belediye başkanı Mustafa Gülbay’a destek ve omuz verdi. Çobanoğlu’nun paylaşımı ise şöyle;

HEP “HAYIR” DESE DE ZULMEDENLER, SÜREKLİ “HAYIRLISI” DEMELİ DİRENENLER

“Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay 'ın ‘İsraf Son Bulsun Sofranız Bereketli Olsun’ sloganı ile başlattığı kampanyayı esasen ülkenin konjonktürel manada eylem, söylem ve teorik olarak ‘Türkiye Siyaseti’ni kilitleyen sağ-sol çatışmasını eleyen ve BİRLİK için atılan bir adım olarak değerlendiriyorum. Bu öğretinin her kesim tarafından sahiplenilmesi gerektiği kanaatindeyim. Hep HAYIR dese de zulmedenler sürekli HAYIRLISI demeli direnenler... Takdir ve sevgiyle...” (DSP Denizli İl Başkanı Volkan ÇOBANOĞLU)

YORUM EKLE

banner212

banner211