CHP LİDERİ “DENİZLİ’Yİ ALACAĞIZ” DERKEN, HOROZU UNUTTU! DENİZLİ CHP TABANI İSE, İŞİ ŞAKAYA VURDU

Denizli CHP’de; Pamukkale, Acıpayam, Serinhisar, Çivril ilçelerinin belediye başkan adayı isimlerden dördü belli olurken, Büyükşehir ve 15 ilçenin belediye başkan adayının ismi halen açıklanmadı. İsim açıklamaları geciktikçe, başkan aday adayları ile CHP tabanı gerilirken; bu politik gerilimi ve heyecanı aşmak için CHP’liler adeta işi şakaya vurdu.

DENİZLİ CHP’DEN “YEREL SEÇİM ŞAKASI!”

Kısacası CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu sık sık “Denizli’yi alacağız” açıklaması yaparken adeta Denizli’yi unuttu, beklemekten usanan Denizli CHP tabanı ise işi şakaya vurdu.. Bu şakaların en komik olanı ise CHP eski İl Sekreterlerinden bir ismin kurgulayıp hazırladığı ve sosyal medyada paylaştığı “CHP Denizli Belediye Başkan Adayları” listesiydi. Şu sıralar ekrandan ekrana dolaşan ve en çok görüntüleme alan Listede; Denizli CHP’nin en önemli ağır topları doğum yerleri olan ilçelerden başkan adayı olarak gösteriliyordu.. Listede kimler yoktu ki? Eski milletvekilleri, il başkanları, eski belediye başkanları, eski meclis üyeleri ve Denizli politik arenasının önde gelen, tecrübeli politik aktörleri vardı.

DENİZLİ CHP’DE “GÜLÜMSETEN ADAYLAR LİSTESİ”

Listede CHP Genel Merkezi’nin açıkladığı kesinleşen başkan adayları; Ahmet Divarcı (Pamukkale), Ali Arslan (Acıpayam), Hüseyin Gemi (Serinhisar), ve Ömer Köseoğlu (Çivril) de yer alırken, büyükşehir adayı da dahil diğer ilçelerin belediye başkan aday isimleri tamamen “şakadan kurguya” dayandırılmış durumda. İşte sosyal medyada yoğun bir şekilde dolaşan ve CHP’nin ünlü isimleri ile ağır toplarının da yer aldığı “gülümseten” o liste; “Büyükşehir; Adnan Keskin, Pamukkale; Ahmet Divarcı, Merkezefendi; Birsen Çelik, Honaz Yüksel Kepenek, Bozkurt: Zekayi Demiray, Çardak; Ali Kavak, Çal; Süleyman Boz, Bekilli; Şeniz Süzek Doğan, Baklan; Yıldırım Aycan, Çivril; Ömer Köseoğlu, Güney; Mustafa Urtekin, Buldan; Mehmet Ali Orpak, Saraköy Niyazi Oğuzlar, Babadağ; İzzet Arpacı, Çameli; İrfan Özcan, Acıpayam; Alim Arslan, Serinhisar; Hüseyin Gemi, Beyağaç; Adil Demir, Kale; Ali Marım ve Tavas; Kazım Arslan..

BU ŞEHİR “ÖNCE İNSAN” SLOGANINI UNUTMADI

Evet, Denizli CHP saflarında elden ele, cepten cebe yaygın olarak dolaşan bu liste “şaka da” olsa büyük heyecan yarattı. Ve sosyal demokratların “espri üretme, şakayla karışık mesaj atma, hatta şaka ile eleştirme ve muhalefet yapma” işinde ne kadar usta ve gani gönüllü olduklarını bir kez daha gösterdi.. Ayrıca bu listeyle Büyükşehir’de Adnan Keskin’i istediğini ve beklediğini de, şaka ile karışık göstermekten de çekinmedi. Bu verimli politik zeminde elinde “Önce İnsan” yazan pankartla gelen Ali Marım’ı dahi düşünmeden edemedi. (Bu arada Adnan Kesin Başkan, Ali Marım ona danışman olur, diyen taban da bu şakadan listeye kulak vermeden geçemedi)

İŞTE MHP DENİZLİ’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk ile İl Kadın Kolları Başkanı Sema Meral geçtiğimiz günlerde yanlarına MHP’nin tüm ilçe belediye başkan aday adaylarını alarak MHP Genel Merkezi’ne adeta bir çıkarma yaptı. Ve MHP Genel Başkanı Relet Bahçeli’yi makamında ziyaret ettiler. Birtürk ve Meral’in yanında aday olmaları kesine yakın tüm Aday isimler vardı. Kimler mi? “Pamukkale; Metin Karakurt,  Merkezefendi ; Yurdahan Özhan, Acıpayam; Fatma Aksoy,  Buldan; Mustafa Fahri Şevik, Bozkurt; Mümin Öztunç,  Çal Fethi Akçan (mevcut Başkan), Çivril; Ergün Çiftçi, Çameli; Mustafa May, Serinhisar; Halil Öztürk,  Kale; Özkan Yeniay ve Babadağ; Ümit Karabulut..”

YORUM EKLE