Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde 15 Temmuz Şehitler ve Delikliçınar Meydanında belediye başkan adaylarıyla bir araya gelerek ortak bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında ülkemizde ve Denizli’de de yaşanan mülteci sorununa dikkat çekildi ve 1 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirildi.

İTÜ’lü mühendis adayları Buldan bezi üretimini yerinde gördü İTÜ’lü mühendis adayları Buldan bezi üretimini yerinde gördü

CHP adına basın açıklamasını CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu yaptı. Çavuşoğlu konuşmasında Denizli’nin TÜİK verilerine göre en çok suç işlenen iller arasında ikinci sırada yer aldığını ve bunun kent güvenliği açısında dikkat çekici olduğuna vurgu yaptı. Misafir olarak ülkemize gelen mültecilerinde önemli bir sorun teşkil ettiğini belirten Çavuşoğlu, Denizli’de mülteci sorununu kendilerini çözeceğini ve artık bu misafirliğin sona ermesi gerektiğini söyledi.

Basın açıklamasının ardından CHP Belediye Başkan Adayları ve partililer 1 dakikalık oturma eylemi yaparak, ellerindeki dövizlerle de mülteci sorununa dikkat çekti.