“CHP VE İYİ PARTİ; PAMUKKALE İÇİN HALEN ANLAŞAMADI” İDDİASI

CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifak görüşmelerinde halen anlaşmaya varılamayan ilçeler bulunduğu bildirildi. CHP ile İYİ Parti görüşmelerde sona gelinirken, görüş ayrılığı yaşanan ilçelerde henüz tam bir anlaşmaya varılamadığı öğrenildi. CHP’ye yakınlığı ile bilinen İnternet Haber Sitesi Gerçek Gündem’in kulis yazısına göre; İki liderin görüşmelerde görüş ayrılığı yaşanan ilçelerle ilgili değerlendirmelerini sürdürdüğü belirtildi.

Gerçek Gündem; iki parti arasında Ankara’nın Etimesgut, Muğla’nın Bodrum, Denizli’nin Pamukkale, Kocaeli’nin Çayırova ve Bursa’nın Osmangazi ilçelerinde uzlaşı çıkmadığını ve söz konusu ilçelerde yaşanan görüş ayrılıklarının bulundukları kentlerdeki diğer ilçelerin adaylarının netleşmesi sürecini de geciktirdiğini iddia etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu ilçeler konusunda bu hafta bir kez daha bir araya gelmesi de bekleniyor. Bu arada CHP Genel Merkezi tarafından uzun bir süre önce Pamukkale Adayı olarak açıklanan Ahmet Divarcı ise hiç ara vermeden seçim çalışmalarını sürdürürken, İyi Parti’nin Pamukkale Belediye Başkan Adayı’nın ise İl Başkanı Hasan Akgün olduğu duyurulmuştu.

YORUM EKLE