CHP’DE ADAY ADAYI BAŞVURULARINDA SON GÜN, AK PARTİ’DE BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI ERKEN AÇIKLANACAK

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi siyasi partilerde başlayan “aday adayı başvuruları ve aday adaylığı açıklamaları” tüm hızıyla sürerken, Denizli’de siyasi partilerin aday adayı isimleri de birer birer ortaya çıkmaya başladı. CHP’de 19 Ekim Cuma tarihi (yani bugün) aday adayı başvuruları için son gün. AK Parti’de ise aday adaylığı başvuruları 5-12 Kasım tarihleri arasında yapılacak. AK Parti’de bazı büyükşehir belediye başkan adayları ile Doğu ve Güneydoğu illerine ilişkin adayların isimleri erken açıklanacak. Yine AK Parti’nin “Aday adaylarında arayacağı özellikler” ise şöyle olacak; “Kirlenmemiş, mütevazı, angaje olmayan ve güler yüzlü isimler olacak.

(Bu tanımı duyan herkes; “Bu adeta Osman Zolan tarifi” demekten kendini alamıyor)

**DİKKAT! DENİZLİ’DE BU İSİMLER ADAY OLABİLİR

**Denizli politik arenasında şu sıralar en çok “yerel seçimlerde kimler aday olur? Partilerin adayları kimler, hangi başkanlar bir daha aday gösterilmeyecek?” soruları siyasi kulislerde en çok konuşulan konular.. Denizli’de Belediye Başkanlıklarına aday oyan isimler içinde en erken ve en garanti olan aday ismi; Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkanı Uğur Tatar.. CHP’nin aday başvuruları sürecinde aday adaylığı başvurusu yapan 3 isim bunuyor. Bu isimler; Pamukkale Belediyesi Başkanlığı için Ahmet Divarcı, Merkezefendi Belediye Başkanlığı için Sabri Yıldız ve yine Merkezefendi için aday adaylığını bugün açıklayacak olan Sedat Demirci şeklinde sıralanıyor.. Denizli AK Parti’de Merkezefendi Belediye Başkan adaylığı için mevcut Başkan Muhammet Subaşıoğlu’nun yanısıra DENİB eski Başkanı Süleyman Kocasert ve Avni Örki isimleri de çok sık dile getiriliyor.

**Öte yandan Denizli MHP’de de büyükşehir ve büyük iki ilçe; Pamukkale ve Merkezefendi Belediyeleri için aday isimler yüksek perdeden anılmaya başlandı. Bu isimler arasında, PAÜ Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Turgut Tok ve İl Başkanı Cafer Birtürk isimleri de siyasi kulislerde yoğun olarak konuşuluyor. İyi Parti’nin Denizli Büyükşehir’de İl Başkanı Hasan Akgün isminin üzerinde durduğu gelen kulisler arasında yer alıyor. Denizli CHP’de büyükşehir ve iki büyük ilçe belediye başkan adaylıkları için ise, parti tabanı “Denizli’nin kare ası” diye yorumladığı; Adnan Keskin, Gülizar Biçer Karaca ve Melike Basmacı” isimlerini aday görmek istiyor. Bu arada ilçelerde CHP’nin en garanti başkan adayı olarak ise; Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay gösteriliyor.

YORUM EKLE