“CHP’DE; PARTİ OLİGARŞİSİ KENDİ İKTİDARI İÇİN SEÇİMİ FEDA ETTİ”

CHP 220 Belediye Başkan Adayını açıkladı. Denizli’de 4 ilçenin başkan adayı açıklanırken, Buldan ve Sarayköy’de CHP ilçe örgütleri karıştı ve ilçe yöneticilerinden önemli bir bölümü istifa ediyor. Denizli CHP tabanı; açıklanan isimlerle ilgili tepki gösterirken, “Parti oligarşisi kendi iktidarı için tüm Türkiye’de olduğu gibi Buldan ve Sarayköy ile Denizli’de de seçimi feda etmiştir” yorumları ön plana çıktı.

CHP’DEN İYİ PARTİ’YE TOPLU GEÇİŞLER OLABİLİR

CHP MYK ve PM toplantıları sonunda çok sayıda il ve ilçede başkan aday isimleri netleşti. CHP PM; Buldan, Bekilli, Bozkurt ve Sarayköy’ün adayları belirledi. CHP; Buldan’da Mustafa Gülbay yerine eski ilçe Başkanı Hikmet Şenözen’i, Mustafa Başkafa yerine CHP Bekilli ve Büyükşehir Meclis Üyesi Türkan Keyik’i aday gösterirken, Sarayköy’de Cengiz Demirci  ve Bozkurt’ta ise mevcut Belediye Başkanı Birsen Çelik ile yola devam kararı aldı. Denizli’de CHP’den istifa etmeyi planlayan isimlerin toplu olarak İyi Parti’ye geçmeyi planladıkları öne sürüldü..

AK PARTİ BEYAĞAÇ’TA İDDİALI ADAY ADAYI İBRAHİM GÜRKAYNAK

Denizli’nin önde gelen politik isimlerinden İnşaat Mühendisi İbrahim Gürkaynak Beyağaç Belediye Başkan aday adaylığı için AK Parti ‘den başvuru yaptı. Siyasi kariyerinde ANAP çalışmaları ile AK Parti görevleri bulunan İbrahim Gürkaynak, İl Genel Meclisi Üyeliği de yaptı. Gürkaynak’ın birara AK Parti İl Başkan adaylığı için de ismi geçmişti. Beyağaç Belediye Başkan Aday Adayı Gürkaynak’la ilgili detaylar 10 Aralık Pazartesi günü bu köşede..

YORUM EKLE