“CHP’DE UFAK TEFEK YALANLAR VE POLİTİK BALONLAR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği randevu üzerine geçtiğimiz Cuma günü CHP Genel Merkezi’ne çağrılan 25. ve 26. Dönem Denizli Milletvekili Melike Basmacı, CHP Lideri ile görüştü.. Basmacı, bu görüşmenin ardından ilginç ve çok anlaşılamayan bir sosyal medya paylaşımında bulununca; “Melike Basmacı’ya bizzat Kılıçdaroğlu tarafından CHP’nin Denizli Büyükşehir Başkan Adaylığı teklif edilecek” beklentisine giren Denizli CHP’de ve kentin siyaset cephesinde tam anlamıyla bir karışıklık yaşandı.

CHP’LİLER BASMACI’NIN FACEBOOK VE WHATSAPP MESAJINI ANLAYAMADI

Politik çevreler ve CHP tabanı öncelikle Melike Basmacı’nın Facebook ve WhatsApp’tan yaptığı açıklamayı pek anlayamadı.. “Basmacı’ya Genel Başkan Kılıçdaroğlu Denizli Büyükşehir Başkan Adaylığı teklifi yaptı mı? Yapmadı mı? Basmacı Kılıçdaroğlu’nun teklifini kabul mü etti, yoksa geri mi çevirdi?” soruları bu açıklamaya göre yanıt bulamadı.. Yine bu önemli görüşmenin ardından CHP Denizli’de kulisler, yorumlar ve iddialar ardı ardına sıralanmaya başladı.. “Melike Basmacı’yı gerçekten Kılıçdaroğlu mu davet etti? Yoksa Basmacı Genel Başkan’dan; bazı isimleri araya sokarak kısa süreli bir randevu mu kopartmıştı?

CHP’DEN “YERLİ DİZİ GİBİ” BİR BULUŞMA ÖYKÜSÜ

Ekstrem bir iddiaya göre ise; Melike Basmacı Ankara’ya hiç gitmemiş ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile hiç görüşmemişti. Basmacı’nın Ankara’dan paylaştığı, CHP Genel Merkezi’nde olduğunu gösteren fotoğraf da eski bir görsel olarak servislenmişti!”

Peki, bu işin doğrusu neydi? Görüşme; “Kılıçdaroğlu Melike Basmacı’ya Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını önerdi, Yazmalı Efe bu teklifi kabul etmedi” şeklinde mi gelişti? Kısacası buna; “Basmacı CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Büyükşehir Başkan Adaylığı teklifini geri çevirdi” denilebilir mi? Ayrıca; “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Melike Basmacı’ya ‘durup dururken’ (ya da Denizli anketi sonuçlarına göre), aklına gelince mi arayıp randevu verdi?” Yoksa randevu talebi Melike Basmacı’dan mı geldi?

BUNUN ADINA; “CHP VE GENEL BAŞKANI YIPRATMAK” DENİR

Bu gelişmelere ve yerel seçimler öncesi ortaya çıkan karışıklığa en çok üzülen ve “bunun adı politik skandaldır” diyen isimlerden biri ise Denizli CHP’nin ağır toplarından (CHP’nin Denizli’de 10 Yıl Belediye Başkanlığını yapmış ismi) eski Başkanlardan Ali Marım oldu. Ali Marım, “Bu nedir böyle? Böyle siyasi tavır ve duruş mu olur? Bir parti genel başkanı size bir görev verecek, ‘emriniz olur’ demek yerine siz bunu reddedeceksiniz.. Olmaz böyle bir şey. Bu tavır, gerçekten açıktan reddetme şeklinde geliştiyse (çünkü insanların çok özel mazeretleri olabilir) bile gizli tutulmalıydı. Böyle bir tavır ve bu gelişmeler koskoca CHP’yi ve bu partinin Genel Başkanını yıpratacak ve insanların partiye güvenini sarsacaktır. Buna skandal denir. Kimsenin bizim umutlarımızı söndürmeye hakkı yoktur. Denizli CHP bunları, böyle şeyleri hiç hak etmiyor. Melike Basmacı bu kenti almak için bizim için umut isimlerden biriydi. CHP Genel Başkan bugün böyle bir görevi bana dahi verse,  öncelikle ‘emriniz başım üstüne’ derim. Bu parti terbiyesidir ve disiplinidir” dedi.

Denizli CHP’de “Kemal Kılıçdaroğlu-Melike Basmacı görüşmesi ve Büyükşehir Adaylığı” adeta Yerli Dizi oldu,  dizinin adını ise Denizli Parti Tabanı koydu; “Chp’de Ufak Tefek Yalanlar ve Politik Balonlar..” Ayrıntılar en gerçek ve sır öyküleri ile yarın bu köşede..

ANTALYA BULUŞMASININ SIRRI ÇÖZÜLDÜ

Geçtiğimiz hafta Denizli gündemine düşen; “Nihat Zeybekci, Denizli Belediye Başkanı seçildiği 2004 yılında, göreve gelen bütün ilçelerdeki AK Partili meclis üyelerini Antalya’da topluyor” haberinin sırrı çözüldü ve aslı ortaya çıktı.

Bunun bir toplantı olmadığı, eski Belediye Meclis Üyesi ve Belediyespor Başkanı Ruşen Uzunoğlu tarafından organize edilen bir mini tatil ve dinlenme buluşması olduğu öğrenildi. Ayrıca toplantıya katılanların sadece Nihat Zeybekci’nin 2004 yerel seçim ekibi olmadığı da kaydedildi. Antalya (Belek) Cornelia Deluxe Otel'deki bu buluşmaya Bakan Nihat Zeybekci ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da katıldı. Eşlerin yer almadığı buluşmanın nasıl ortaya çıktığı ile ilgili gelişmeler yarın bu köşede..

YORUM EKLE