CHP’NİN DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR’İ ALMASININ EN KESTİRME YOLU KESKİN’DEN GEÇİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun “Denizli’yi alacağız” iddiası sürerken, CHP’nin Denizli Büyükşehir Başkan Adayını bir türlü netleştirip açıklayamaması özellikle parti tabanında yoğun kafa karışıklığına neden oluyor.  Büyükşehir Başkan Adaylığı için sadece eski Merkezefendi Başkan Adayı Mimar Arif Balkanay ile İşadamı Yılmaz İçen’in resmi başvuru yaptığı Denizli CHP’de, adı en çok geçen isim ise CHP’nin ağır topu Adnan Keskin’den başkası değil.. Son bir yıldır Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı konusunda; politika kulislerinin baş gündemi olan CHP eski Genel Sekreteri ve Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ismi Denizli’de adeta; “İyi Parti, eski ANAP ve DYP’liler’in de” ısrarla üzerinde durdukları bir “ortak aday profili” haline geldi..

Şu sıralar Denizlili seçmen ve Denizli politik arenasında herkes; “Eğer Adnan Keskin CHP’nin İyi Parti tarafından desteklenen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olursa, eski ANAP’lıların ve DYP’lilerin hatta Kürt Seçmenin de oylarını bir potada birleştiren aday olur” diyor. 

DENİZLİ’YE YENİ BİR HİKAYE, “ÖNCE İNSAN VE KESKİN” BİR MODEL GEREK
Bu arada; 10 yıl (2 dönem) Denizli Belediye Başkanlığı yapan CHP’li akil isim Ali Marım da Adnan Keskin’in aday olması halinde, “sosyal demokrat belediyecilik” anlamında Keskin’e destek verecek en önemli “avantaj isim” olarak sahne alacaktır. Kısacası; 1989 yılının adayı Ali Marım tarafından kullanılan ve (onu başarıya götüren) tüm Türkiye’ye yayılan;  belediyecilikte “önce İnsan” belgisi, 29 yıl sonra Denizli’de yine boy gösterecek ve filizlenecektir. Belki de Sayın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Denizli İddiasını” gerçekleştirecek formül de buradan geçmektedir. “Önce İnsan” sloganından geçmektedir. Ali Marım destekli “Adnan Keskin Formülünden” geçmektedir.

KESKİN-MARIM ELELE, BÜYÜKŞEHİRE
Son 6 aydır Denizli’de “CHP-İyi Parti birlikteliğini” ilmik ilmik örgütleyen CHP’li eski Belediye Başkanı Ali Marım şu sıralar farklı bir heyecan yaşıyor. İyi Partililerle görüşüyor, küskün MHP’liler ile görüşüyor. Eski ANAP’lı, DYP’li ve DP’li isimlerle görüşüyor. Muhaliflerin görüşlerini alıyor. Tüm bu cephenin etrafında birleşeceği ortak bir CHP adayı ile Denizli’de Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın alınabileceğini ısrarla her yerde anlatıyor.  Marım; bu adayın da bir misyon adamı olarak Adnan Keskin’den başkası olmayacağını belirtmekten hiç çekinmiyor.

ASLAN; “DENİZLİ’DE İTTİFAKIN EN ETKİLİ ADAYI KESKİN OLUR”
Anavatan Partisi eski Milletvekili ve eski Grup Başkan Vekili Beyhan Aslan, Denizli Büyükşehir için gerçekleşecek CHP-İyi Parti İttifakı’nda favori adayın CHP’li Adnan Keskin olduğunu söyledi. Denizli’de CHP-İyi Parti ittifakının adaylığı konusunda öne çıkan isimlerden biri olan Aslan “Benim adaylık konusunda hiçbir partiden talebim olmadı. Bizler siyasetin kıdemlileri olarak talepkar da olmayız İttifak adayı toplumun her kesiminden oy alabilecek birisi olmalıdır. Sayın Keskin de bu konuda liyakatli isimlerin başında gelir” dedi. Anavatan Partisi eski Milletvekili Beyhan Aslan, CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’in olası bir CHP-İYİ Parti ittifakının favori Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında olduğunu söyledi. Aslan, “İttifak adayı toplumun her kesiminden oy alabilecek birisi olmalıdır. Sayın Keskin de bu konuda liyakatli isimler arasındadır” dedi.

BÜYÜKŞEHİR ADAYI TOPLUMUN HERKESİMİ İLE BARIŞIK OLMALI
CHP ve İYİ Parti arasındaki ittifak görüşmeleri devam ederken, olası bir ittifak durumunda Denizli Büyükşehir Adayları arasında adı geçen Eski ANAP Milletvekili Beyhan Aslan’dan çarpıcı açıklamalar geldi. “Benim adaylık konusunda hiçbir partiden talebim olmadı. Zaten bizler siyasetin kıdemlileri olarak talepkar olmayız” açıklaması yaptı. Beyhan Aslan, “CHP ve İYİ Parti arasında yapılacak bir ittifak doğru temeller üzerinde şekillenebilirse başarılı sonuçlar doğuracaktır. Bu noktada gösterilecek adayların profili de önemlidir. Denizli Büyükşehir Belediyesi için gösterilecek aday, toplumun her kesiminden oy alabilecek özellikte olmalıdır. Bu anlamda Ben Sayın Keskin’in liyakatlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

KESKİN GEÇMİŞİ TEMİZ BİR SİYASETÇİDİR!
www.haberhorozu.com’a açıklamalar yapan ve kendisinin ülkücü kökenli, Anavatan Partisi’nde de siyaset yapmış bir kişi olarak Keskin ile farklı kulvarlarda siyaset yaptıklarını vurgulayan Beyhan Aslan, “Şunu söylemeden geçemeyeceğim. Sayın Keskin, CHP’nin en kıdemlisidir. Bu kadar süre siyaset yapmış olmasına rağmen akçeli işlerle anılmamış, temiz kalmayı başarmış bir siyaset adamıdır. Bu bir siyasetçi için çok önemli bir özelliktir. Dürüst bir karakteri vardır. İnsani yönü siyasetten daha ağır basar” dedi.

KESKİN 12 EYLÜL MAĞDURLARININ DA GÖNÜLLÜ AVUKATI İDİ
Sağ ve sol siyaset arasındaki rekabetin çatışma noktasına ulaştığı 12 Eylül dönemine ait Adnan Keskin ile olan ve siyaset camiasının da bildiği bir anısını paylaşan Beyhan Aslan, “Ben 12 Eylül askeri darbesi olduğunda Milliyetçi Hareket Partisi’nin il başkanıydım, Gözaltına alındım, tutuklanıp cezaevine konuldum. 12 Eylül döneminde hem sağ, hem sol kullanıldı. Bizler iki kutuplu dünyanın çocuklarıydık. Hatırıma geldikçe halen duygulanırım. Sayın Adnan Keskin babamın yanına gelerek, ‘Ben Beyhan’ın avukatı olmak istiyorum. Onun suçlu olduğuna inanmıyorum’ demiştir. Babam cezaevine gelip bana anlattığında çok memnun oldum, teşekkür ettim. O dönem avukat arkadaşlarımız zaten savunmamı üstlenmişlerdi. Ama Adnan Bey, o dönemin sertliğine, aradaki uçuruma rağmen, insaniyet namına bu adımı atmıştır. Ben bu olayı Sayın Keskin’in meselelere insani anlamda bakışına, insanlığı siyasetin üzerinde tutmasına dikkat çekmek için paylaştım” dedi. Hiçbir partinin içişlerine müdahale etmek gibi bir niyeti olmadığını vurgulayan Beyhan Aslan, “Ancak Denizli’ye bir siyasetçi olarak hizmet vermiş, Adnan Keskin’i de yakından tanıyan bir kişi olarak kendisi hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak ve hakkını teslim etmek istedim” diye konuştu.

DENİZLİ’DE 13 İLÇE ÖRGÜTÜ KESKİN’İ, MERKEZEFENDİ İLÇE YÖNETİMİ ŞENİZ SÜZEK DOĞAN’I İSTİYOR
Öte yandan CHP Denizli ilçe örgütlerinde Büyükşehir için Adnan Keskin’i aday görmek isteyen 13 ilçe başkanının ortak bir deklarasyon hazırlığında olduğu ve bu görüşlerini CHP Genel Merkezi’ne bildirecekleri kaydedildi. İlçe başkanlarının ayrıca bugün yapılacak toplantıda bu görüşlerini Ankara’dan CHP Genel Merkezi’nin gönderdiği 4 kişilik heyete de sunacakları öğrenildi. Bu arada Merkezefendi İlçe Teşkilatı ve Yönetimi; “CHP Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Şeniz Doğan Süzek’i aday görmek istediklerini” belirten bir yönetim kurulu tavsiye kararını İl Başkanlığı’nın onayıyla CHP Genel Merkezi’ne göndermişti. Kısacası Denizli CHP Örgütleri Büyükşehir’de Adnan Keskin ismini, Merkezefendi’de ise Şeniz Doğan’ı aday görmek istiyor.

MERKEZEFENDİ’YE KADIN ELİ DEĞMELİ
Denizli CHP’nin Merkezefendi İlçesi Belediye Başkan Aday Adayı Şeniz Süzek Doğan, geçtiğimiz günlerde DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Tolga Alp Düzgören’in hazırlayıp sunduğu Haberin Merkezi programına konuk oldu. Bu süreçte her kesimden vatandaşlarla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinleyip, projelerini anlatarak çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Şeniz Süzek Doğan, “Merkezefendi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olmam yol haritamızı oluşturmamızda bana büyük katkılar sağlıyor. Hizmet etme anlayışıyla çıktığımız bu yolda amacım bizden sonraki nesillere kalıcı bir şeyler bırakmak. Merkezefendi’ye artık bir kadın eli değmeli” dedi.

Evet, Denizli’nin daha çok memur ve emeklilerin oturduğu semti olan ve aydın insanlarla, “solun solunda” yer alan insanlar ile Kürt nüfusunun da yoğun olarak yaşadığı bir ilçesi profiline sahip Merkezefendi’ye “kadın eli değmesi” talebi veya iddiası tam isabet bir görüş. “Kadınlar katılmaksızın politika olmaz” diyen Şeniz Süzek Doğan.

YORUM EKLE

banner220

banner221