CHP’Yİ ANLAMAKTA ZORLANIYORUZ

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 Yılı Mali Bütçesi, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülürken, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’dan 2019 yılında su ücretlerine zam yapılmaması önerisi gelir. Öneriye AK Parti ve MHP’li üyeler “Evet” oyu kullanırken, CHP’li Meclis üyeleri “Hayır” oyu verir...

Muhalefet olsun diye “Hayır” oyu verilmesinin yanıtını kim verecek...?

CHP Belediye Meclis üyeleri, zamsız su ücretlerinde bizimde oyumuz var diyebilecek mi?

CHP; 31 Mart 2019 Yerel seçimi sürecinde Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Bütçesi’nde yaşanan bu oylamayı halka nasıl anlatacak?

Bir şey demeleri imkansız...

Denizli Büyükşehir olmadan önce meclis toplantılarını izlerdik... Kent adına alınan kararlara şahitlik ederdik... Şimdilerde, Denizli Büyükşehir Belediyesi Basın Yarın Halkla İlişkiler Başkanlığı bu görevi yürütüyor... CHP’nin su zammına “Hayır” oyu verdiğini açıklamadılar... Sadece 2019 yılında su ücretlerine zam yapılmayacağını açıkladılar...

Her şeye muhalif olan CHP’yi anlamakta bazen zorlanıyoruz...

TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN İŞÇİLERDEN BAŞKAN ZOLAN’A SELAM VAR...

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a, taşerondan kadroya geçen işçilerden selam var... Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde, hizmet vermekten mutlu olduklarını söyleyen işçiler, Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüsleri’nden ücretsiz yararlanmak istediklerini belirtiyor. “Otobüslerden ücretsiz yaralanırsak, aldığımız ücretin ulaşım kalemi ailemizin mutfağına gidecektir” diyen işçiler, “Bizde, belediyenin esas kadrolu çalışanları gibi ulaşımdan yaralanmak istiyoruz. Başkanımız bize 2019 yılı başında müjde verirse, gönüllerimizi fethetmiş olacaktır.” Dediler.

Taşerondan kadroya geçen işçilerin haklı taleplerine Başkan Osman Zolan’nın ne yanıt vereceğini merakla bekliyoruz...

ENERYA İLE DGC AKADEMİ’DE İLK DERS VALİ KARAHAN’DAN

Denizli Gazeteciler Cemiyeti, genç gazetecilerin eğitimi konusunda ikinci büyük adımını bugün atıyor. “ENERYA İLE DGC AKADEMİ” Kent Gazeteciliği Programı’nın ilk konuğu Denizli Valisi Hasan Karahan oluyor. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, “ENERYA ile DGC AKADEMİ” Kent Gazeteciliği Programı’nın başlaması nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Boyacı, “Özellikle mesleğe yeni başlamış üyelerimizin mesleki gelişimlerini sağlamak, diğer üyelerimizin ise bilgilerini tazelemek amacıyla sürekli eğitimin önemini bilmekteyiz. Bu nedenle sürekli olarak mesleki konularda teknik düzeyde eğitim verilmesi düşüncesiyle DGC AKADEMİ projesini hayata geçirdik.

Söz konusu proje kapsamında her yıl farklı konularda üyelerimizi eğitimden geçirmeyi planlıyoruz. Akademimizin bu yıl ki başlığı “KENT GAZETECİLİĞİ PROGRAMI”. Bu kapsamda her hafta alanında uzman bir isim yaklaşık 3 saatlik eğitimlerle üyelerimizi derinlemesine bilgilendirecektir. ENERYA İLE DGC AKADEMİ Kent Gazeteciliği Programı’nın ilk oturumunun konuşmacısı Sayın Valimiz Hasan Karahan olacak. Merkezi İdare ile Yerel İdare arasındaki hiyerarşiden Valilikler ve Büyükşehir arasındaki yetki ile ast-üst ilişkisine kadar birçok konunun ele alınacağı ilk oturumuz ile başlayacak Kent Gazeteciliği Programı’nın 13 Hafta sürmesi planlanıyor. İlk oturumun ardından yerel yönetimlerden yargıya, hukuk jargonundan haber yazım diline, sağlıkta idari yapılanmadan sağlık terimlerine, basın iş kanunundan özlük haklarına, resmi mevzuatlardan tematik haberciliğe kadar birçok alanda üyelerimizi geniş çaplı eğitimden geçireceğimiz bu programın sonunda, katılımcılara bir sertifika da vereceğiz. Medya işverenleri ve kurum yöneticilerinden katılımın uzun soluklu ve düzenli yapılması için gereken desteği önemle bekliyoruz.” dedi.

İNSAN HAKLARI, 70 YILDA BİR ARPA BOYU YOL ALAMADI

Bugün; Birleşmiş Milletler tarafından İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin yayınlandığı gündür. 30 maddeden oluşan “İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’nden kaçımızın haber var...?

İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’nin 1. Maddesi’nde “Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar. Akıl ve vicdanla donatılmışlardır, birbirlerine kardeşlik anlayışıyla davranmalıdırlar.” denilmektedir.

70 yıl önce yayınlanan “İnsan hakları Evrensel Beyannamesi’nin altında imzası olan emperyal devletler, 30 maddeye ne kadar sadıktır...?

70 Yıl önce yayınlanan bu bildiriyi hazırlayanlar, İkinci Dünya Savaşı’nın ertesinde kaleme almışlar...

70 Yılda neler oldu...?

Dünyada işkenceler, bitti mi?

Bitmedi...

Yoksulluk ve zenginlik arasındaki makas her geçen daha da büyüyor...

Bu bildiri ancak, altıda imzası bulunan 5 büyük ülke insanları için her zaman güncel tutuluyor...

Kısacası; İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nden haberi olmayanların, haberdar olduğu gün, “İnsan Hakları Günü” olacaktır...

“PAMUKKALE VE LAODİKYA’NIN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 1369’UNCU GÜNÜDÜR…

Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti’nin gelirleri, Denizli’ye kalmıyor... Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale ve Laodikya son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamalarıyla Denizlililerin “Laodikya ve Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale ve Loadikya’da ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise; böyle anılar ölümsüzleşmiyor… Denizlililerin “Pamukkale ve Laodikya’nın Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, yanıt verene kadar devam edeceğiz…

PAZARTESİ’NİN SÖZÜ:

“İyi insan, güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen adamdır.”

KONFÜÇYÜS

YORUM EKLE

banner21

banner124