ÇOCUKLARIMIZ

Onlara iyi bir gelecek bırakmak hepimizin hayali…

Peki son zamanlarda yaşanan olaylar.

İstanbul Sultangazi’de yaşanan çocuk kaçırma girişimi, mahalle bakkalının dikkati sayesinde önlendi. Saldırgan, 7 yaşındaki çocuğa elindeki flütü nereden aldığını sorarak yaklaştı ve kendisine de almaları için çocuğu yanında götürmeye çalıştı. Bu sırada mahalle bakkalı olayı fark ederek, saldırganı uzaklaştırdı. Polis yaşanan olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bu aralar bu tarz olaylar ne yazık ki çok sık yaşanıyor. Aileler olarak hepimiz tedirginiz. Temkinliyiz…

Aileler olarak bize çok iş düşüyor.

Eskiden bizler çocukken böyle olaylar duymazdık.

Aileler korkmazdı.

Ancak yaşanan bu olaylar herkesi tedirgin eder oldu.

Hal böyle olunca sosyal medyada da çeşitli görseller paylaşılmaya başlandı.

Hangisi doğru hangisi yalandı bilemiyoruz tabi…

Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabında son günlerde özellikle sosyal medya platformanlarında başlatılan "çocukların kaçırılmaya çalışıldığı" yönündeki provokasyonlarla ilgili bir açıklama yayınladı.

"Son günlerde sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamaları üzerinden halk arasında korku ve paniğe sebebiyet verebilecek "çocukların kaçırılmaya çalışıldığı" yönünde görseller paylaşıldığı tespit edilmiştir.

"Çeşitli plakalı araçlar ile çocukların kaçırılacağı", "kılık değiştirip çocuk kaçırıldığı" şeklinde ifadeler içeren kaçırma iddialarına karşın, bahse konu illerde çocuk kaçırma olaylarının olmadığına dair resmi makamlar tarafından açıklamalar yapılmıştır. Bu açıklamalara rağmen benzer paylaşımlara devam edildiği görülmüştür.

Yukarıda iddia edildiği kapsamda birimlerimize çocuk kaçırma olayı ile ilgili yapılmış herhangi bir müracaat söz konusu değildir. Bahse konu paylaşımların dezenformasyon içerikli olduğu belirlenmiş olup bu tür paylaşımlara itibar edilmemesi önemle rica olunur.

Suç ve suç unsuru içeren paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli adli işlemlerin başlatıldığı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur." Denildi.

YORUM EKLE