DAVUTOĞLU’NUN PARTİSİ’NDE DENİZLİLİ BİR İSİM VAR; “BÜYÜKELÇİ ÜMİT YARDIM”

Ahmet Davutoğlu'nun hazırlık aşamasında olduğu yeni partisine diplomasiden ilk katılımın Türkiye’nin Avusturya Büyükelçisi Denizlili Ümit Yardım olacağı iddia edildi. Büyükelçisi Ümit Yardım'ın emekliliğini istediği ve Davutoğlu’nun dış politika ekibinde etkin bir isim olacağı öne sürüldü.

Birgün Gazetesi’nin Tarafsız Haber Ajansı'nın iddiasına dayandırarak yayınladığı haberde, bu ayın sonuna kadar partisini kurması beklenen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu hazırlıklarda son aşamaya geldi. Birkaç hafta içinde İçişleri Bakanlığı’na dilekçe vererek yeni partiyi resmen kurmaya hazırlanan Davutoğlu ekibi Ankara’da genel merkez ve İstanbul’da il başkanlığı binalarını tuttu. Bu arada son haberlere göre; Davutoğlu’nun partisinin logosunun “güneş” olacağı belirtildi. Güneş Latince’de “sol” anlamına geliyor!

Denizli Acıpayam Darıveren’li olan 58 yaşındaki diplomat Ümit Yardım, Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde Moskova Büyükelçiliği görevini yürütüyordu. 2016’dan sonra Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına getirilen Yardım geçen yıl Viyana Büyükelçiliği görevine atanmıştı. Yardım 2010-2014 arasında da Tahran Büyükelçiliği de yapmıştı.

CHP MERKEZEFENDİ ADAYI HORZUM’DAN MÜTHİŞ START

CHP Merkezefendi İlçe Başkan Adayı Ali Osman Horzum 10 mahallenin delegeleri ile Edem Center’da buluştu. Horzum’un çağrısına; 1200 Evler, Mehmet Akif Ersoy, Adalet ve Merkezefendi Mahalleleri ile Selçukbey, Şemikler, Çakmak Mahallesi, Karahasanlı Mahallesi, Bahçelievler ve Gültepe Mahallelerinden 130’un üzerinde CHP Merkezefendi İlçe Delegesi cevap verdi ve toplantıya katıldı.

DENİZLİ CHP’DE İLÇE KONGRELERİ SICAK VE YAKICI GEÇECEK

Toplantıda ayrıca Merkezefendi İlçesi’nde ikamet eden CHP’nin önemli isimleri ve ağır topları da vardı. “Müjdat İlhan, Yıldırım Aycan, Himmet Yavaş, Osman Bartal, Adil Demir, Mehmet Ali Orpak ve Bülent Nuri Çavuşoğlu” da Ali Osman Horzum’un toplantısında hazır bulundu. Denizli CHP’nin önde gelen isimlerinin ve ağır toplarının ilçe kongrelerinden itibaren siyasi arenada boy göstermesi, “Denizli CHP İlçe Kongrelerinin kıran kırana ve çekişmeli geçeceğinin de bir göstergesi” olmuş durumda.

SALON DEĞİL, SOKAK SİYASETİ

Salon siyaseti değil, bütünleştirici ve mücadeleci “sokak siyasetini” ön plana çıkaracağını söyleyen Ali Osman Horzum, “Merkezefendi’yi örgütümle adım adım gezip tüm sorunlarını rapor haline getireceğim ve CHP’li Belediye Başkanım Şeniz Doğan’la ilçenin tüm sorunlarının çözümüne katkı koyacağım. Aslolan halk ile birlikte sokakta olan bir Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Aslolan Denizli’dir” dedi. CHP Merkezefendi İlçe Başkan Adayı Ali Osman Horzum’un mahalle delegeleri ile toplantılar serisini sürdüreceğini ve tüm delegelerin görüşlerine ve değerlendirmelerine başvuracağını söyledi.

ALİ OCAK VE EKİBİ HORZUM LEHİNE YARIŞTAN ÇEKİLDİ

Öte yandan CHP Merkezefendi İlçe Başkan Adaylığı yarışına katılmayı planlayan ve çalışmalar yürüten Ali Ocak ise ekibiyle birlikte Ali Osman Horzum lehine adaylıktan çekildiğini açıkladı. Tamay Ersoy ile birlikte Horzum’un Edem Pastanesi’ndeki toplantı davetine katılan Ali Ocak, “Önemli olan parti içi mücadeleden çok CHP’yi yükseltmek ve Denizli’nin en güçlü politik gücü haline getirmek. Desteğimiz Ali Osman Horzum kardeşimizden yana” dedi.

CHP MERKEZEFENDİ’DE “OSMAN’LAR SAVAŞI”

Öte yandan aylar önce CHP’nin Merkezefendi ilçesi başkan adayı olacağını açıklayan Osman Saruhan adaylıktan çekilmeyeceğini ve sonuna kadar mücadele edip kongre yarışına gireceğini açıkladı. Yeniden adaylığa hazırlanan CHP’nin mevcut Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker’in ise ilçe başkanı olmasında etkin rol oynayan Bülent Nuri Çavuşoğlu ve ekibinin Horzum’un yanında yer alması üzerine, yeni ittifaklar arayışı içerisine girdiği öne sürüldü. Kısacası Merkezefendi’deki CHP yarışının iddialı bir çıkış yapan Ali Osman Horzum’la, inatla sonuna kadar aday kalacağını açıklayan Osman Saruhan arasında geçmesi bekleniyor.

İL BAŞKANLIĞI YARIŞI İÇİN YENİ 2 İSİM

Bu arada İl Başkanı Mahir Akbaba ile eski İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu arasında geçmesi beklenen CHP Denizli İl Başkanlığı yarışında yeni yeni aday isimleri de ortaya atılıyor. Siyasi kulislerde Bülent Gökçe ve Mustafa Çallıca isimleri de CHP Denizli İl Başkan Adaylığı için geçiyor.

YORUM EKLE

banner212

banner211