Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) öncülünde 15 Ekim 2022 Cumartesi günü, Denizli Girişimcilik Zirvesi’ni düzenliyor. GEN Türkiye ve Habitat Derneği ortaklığıyla yapılacak zirve, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Zirvede; Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİDER) gibi önemli sivil toplum kuruluşları da paydaş olarak yer alacak. Öte yandan ‘GEN’ çatısı altındaki dünyada üçüncü, Türkiye’de ise ilk merkez olacak olan ‘GEN Campus Denizli’nin de DEGİAD binası içerisinde açılış töreni yapılacak. ‘GEN Campus Denizli’nin açılış töreninde DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez, GEN Türkiye Başkanı Nevzat Aydın, HABİTAT Derneği Başkanı Sezai Hazır, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) Başkanı Oktay Mersin konuşmalarını yapacak. Açılış töreni sonrasında zirve; girişimcilik, sivil toplum ve dijital dönüşüm dünyasının önde gelen temsilcilerinin deneyimlerini aktaracağı oturumlar ile devam edecek.

“Türkiye’nin önde gelen isimlerini buluşturacağız”

Konuya ilişkin açıklama yapan DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, şunları söyledi: “Denizli Genç İş İnsanları Derneği olarak bu yönetim dönemimizde odağımıza ‘Girişimcilik’ konusunu aldık. Girişimcilik ekosistemi üzerinde çalışırken yolumuz bu konuda dünyada ve Türkiye’de çok önemli bir etkiye sahip olan GEN ile kesişti. Türkiye’deki ilk ve dünyadaki üçüncü GEN Campus’ü DEGİAD yönetim binamız içinde açacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Aynı gün düzenlenecek olan Denizli Girişimcilik Zirvesi ile de bu alanda çok önemli tecrübeye sahip Türkiye’nin önde gelen isimlerini Denizli’de yatırımcılarla ve girişimcilerle buluşturacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ulusal boyutta yapılacak bu etkinliğe tüm ilgili paydaşlarımızı ve iş insanlarını bekliyoruz. DEGİAD olarak, Denizli’nin adını ulusal seviyede duyurmaya ve ses getirecek aktiviteler yapmaya devam edeceğiz.”

‘GEN Campus Denizli’ Türkiye’deki ilk, dünyada üçüncü merkez

GEN Türkiye Başkanı Nevzat Aydın, konuya ilişkin şunları kaydetti: “Hem fiziksel hem de online ortamda ülkemizin önde gelen kurum ve kuruluşları, üniversiteleri, sivil toplum kuruluşları ile girişimcilik ekosistemimize katkı sağlayacak etkinlikler planlamayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda düzenleyeceğimiz Denizli Girişimcilik Zirvesi’nde girişimcilik ekosisteminin önemli aktörlerini bir araya getirirken, GEN bünyesinde hizmet veren dünyadaki üçüncü merkez olacak ‘GEN Campus Denizli’nin açılışını yapacak olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Tüm girişimcilerimizi Denizli’ye bekliyoruz.”

Kadın hırsızlar mahallenin korkulu rüyası oldu Kadın hırsızlar mahallenin korkulu rüyası oldu

“GEN Campus Denizli” ekosisteme büyük katkı sağlayacak

Habitat Derneği Başkanı ve GEN Türkiye Başkan Yardımcısı Sezai Hazır ise “2020 yılında Habitat Derneği idari yönetiminde kurulan GEN Türkiye olarak, ülkemiz girişimcilik ekosistemine tüm gücümüzle katkı sağlamak için Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarının ortaklığında Denizli Girişimcilik Zirvesi’ni düzenliyoruz. İnanıyoruz ki zirve öncesinde açılışını yapacağımız ‘GEN Campus Denizli’, düzenlenecek etkinliklerle girişimcilik ve iş dünyasının deneyimli isimlerinin bilgi ve tecrübelerinin girişimcilerimize aktarılmasına aracı olacak” dedi.