Uluslararası Ticaret Hukuku, farklı ülkelerde bulunan şirketlerin mal ve hizmet alım satımını ele alan hukuk dalı olması nedeniyle ihracatçılar için oldukça önem arz ediyor. Taşıma sözleşmelerinden ödeme araçlarına, kambiyo mevzuatından ticari sözleşmelere kadar ihracatçıları her alanda ilgilendiren hukuk dalının tüm ayrıntılarına “Akademi Girişimci” kapsamında yer verildi.

Başkan Zolan ile güler yüzlü hizmete devam Başkan Zolan ile güler yüzlü hizmete devam

Bilgilendirme toplantısında; uluslararası ticaret hukukun temel kavramları, sözleşme ve tahkim süreçleri, örnekleri ve sözleşme hükümlerinin analizi, uluslararası ticari ve yatırım tahkiminin temel özellikleri ve uygulama örnekleri, uluslararası ticari ihtilaflarda arabuluculuk ve müzakere yöntemleri, yurtdışında dava ve icra takibi süreçleri gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

DENİB AKADEMİ bünyesinde hayata geçirilen AKADEMİ GİRİŞİMCİ, AKADEMİ PROFESYONEL, AKADEMİ JUNIOR ve AKADEMİ MASTER çerçevesinde gerçekleşecek olan eğitim faaliyetlerden haberdar olmak için web sitesi ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.