Söz konusu eğitim faaliyetlerimiz kapsamında 27 Aralık 2023 tarihinde “Dünya Ticaretini Etkileyen Mega Trendler & İhracat Stratejisi Belirleme (Sürdürülebilir İhracat) Eğitimi” Denizli İhracatçılar Birliği Hizmet Binasında düzenlendi.

Gelişmenin küresel, sürekli ve makro ekonomik güçleri olan mega trendler, işletmeleri, ekonomiyi, toplumu, kültürleri ve kişisel yaşamları etkileyerek geleceğin dünyasını ve artan değişimi tanımlıyor.

Eğitmen Dr. Fedai Uzun tarafından gerçekleştirilen söz konusu eğitim programında; üretim ve ticarette izlenmesi gereken mega trendler, mega trendlerin stratejiye yansımaları, ihracat stratejisi oluşturmanın aşamaları ve pazar izleme sistemi gibi konu başlıkları üzerinde duruldu. Büyük resme bakıldığında değişimlerin tüketici davranışlarını ne şekilde etkilediği ve ihracat stratejisi belirlenirken dikkat edilmesi gereken bir çok önemli detay en ince ayrıntısına kadar ele alındı.

Eğitim, yapılan bilgilendirmelerin ve paylaşımların ardından soru-cevap bölümüyle devam etti.

Eğitimlere dair detaylı bilgiye ve faaliyet takvimine www.denib.gov.tr adresinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.