DENİZLİ ADLİYESİ ‘İLHAN İLE DEMİR YARIŞI’NA KİLİTLENDİ

Türkiye ve Denizli politikalarında Mart 2019 yerel seçimlerinin ön plana çıktığı şu günlerde, en yakın ve yakıcı seçim süreci 13-14 Ekim 2018 tarihinde yapılacak Denizli Barosu Olağan Genel Kurulu’nda yaşanacak. Denizli Barosu’nun 46. Olağan Genel Kurulu’nda 1137 kayıtlı avukat oy kullanacak. Oylamanın üç veya dört ayrı sandıkta gerçekleştirilmesi bekleniyor.

GENEL KURUL ÖNCESİ “EĞİLİM ZİRVESİ”
Seçimli baro genel kurulu öncesi avukatların “eğilim belirlemek” için bir araya geldikleri ve hangi adayı desteklemelerinin doğru olacağını tartıştıkları öne sürüldü. Avukatların; kendisi de avukat olan ve Denizli’yi yöneten önemli bir isim başkanlığında toplandığı da iddia edildi. Denizli Barosu’nun genel kurulunda; 5 dönem üst üste Baro Başkanlığı yapan Avukat Adil Demir ile 4 dönemdir başkanlık yapan ve 5. kez aday olmayı planlayan Baro Başkanı Müjdat İlhan yarışacak.

SAYEK BÖKE BUGÜN, ÇIRAY SALI GÜNÜ DENİZLİ’DE
Pazartesi ve Salı günleri iki muhalif İzmir Milletvekili Denizli’ye geliyor. CHP eski Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke bugün Denizli’de olacak ve yüklü bir ziyaret programı ile sırasıyla CHP, DTO, DEGİAD ve DSO’da temaslarda bulunacak.  Öte yandan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı (medyadan sorumlu) Aytun Çıray Salı günü Denizli’ye gelecek. İyi Parti Denizli İl Başkanlığı’na yeniden atanan Hasan Akgün’ü ziyaret edecek olan Çıray, Denizli’de çeşitli temaslarda bulunacak ve yeni örgütlerin oluşturulması sürecine destek verecek.

KARAMANLIOĞLU-BASMACI BULUŞMASI
CHP Denizli eski Milletvekili Melike Basmacı, ünlü turizmci ve girişimci işadamı Abdurrahman Karamanlıoğlu ile buluştu. Karamanlıoğlu ile Basmacı “Türkiye politikaları, ekonomi, Denizli’nin durumu ve yerel seçimler üzerine” sohbet ettikleri belirtildi.

 

YORUM EKLE