DENİZLİ BAROSU’NDA “EN SICAK KONGREYE” SADECE 17 GÜN KALDI

Türkiye ve Denizli politikalarında Mart 2019 yerel seçimlerinin ön plana çıktığı şu günlerde, Denizli için “en yakın ve yakıcı seçim” 13-14 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek Denizli Barosu Olağan Genel Kurulu’nda yaşanacak. Denizli Barosu seçimi; eski başkan Adil Demir’in “yeniden adayım” diye sahneye çıkması ile “çok çekişmeli, bol kulisli ve hatta yer yer tartışmalı” bir hal aldı.

Demir ilçe ilçe dolaşıp baro üyesi tüm avukatlarla birebir görüşmeler yürütürken, yönetim kurulu ekibini önümüzdeki hafta bir basın toplantısı düzenleyerek kamuoyuna açıklayacak.

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda Denizli Barosu Lokali’nde yaşandığı iddia edilen olayda; mevcut Baro yönetiminde bulunan Müjdat İlhan’ın ekibinden bir avukatın, aday Adil Demir’e, “Baro’yu daha yeni düzelttim. Denizli Barosu’nu sağa mı kaptıralım” diye çıkışması seçimli genel kurul öncesi avukatlar arasında adeta en çok konuşulan konu olmayı sürdürüyor.

Bu arada yine Adil Demir’in genç avukatlarla birlikte randevulu olarak gerçekleştirdiği bir yemekli toplantıyı da; Müjdat İlhan’ın (veya) ekibinden bazı isimlerin adeta bastığı ve sabote etmeye çalıştığı gelen iddialar arasında yer alıyor.


BARO SEÇİMİNDEN BELEDİYE  BAŞKAN ADAYI ÇIKAR MI?
Denizli Barosu Lokali ve Adliyedeki Baro odalarında son dönemin en önemli konusu haline gelen “baro seçimleri” genel kurula kadar süreceğe benziyor. Denizli Barosu’nda geniş taraftar gruplarına sahip olan ve Denizli’de oldukça sevilen iki hukukçu konumunda bulunan iki isim; Müjdat İlhan ve Adil Demir de genel kurula çok yoğun bir tempo ile hazırlanıyor.

Mart 2019 yerel seçimleri öncesinin Denizli’de; en önemli, iddialı ve çekişmeli yarışı olan Baro seçiminin iki iddialı adayı var. Adil Demir ve Müjdat İlhan.. Bu adaylar arasından en az birinin, yerel seçimlerde Denizli CHP’nin siyasi arenaya süreceği belediye başkan adayı olabileceği siyasi kulislerde yoğun olarak konuşuluyor.

DENİZLİ AK PARTİ’DE İLK BAŞKAN  ADAY ADAYI; FEVZİ ÖZDEMİR OLDU
Eski Başkan Mustafa Fahri Şevik’in MHP’den Buldan Belediye Başkan aday adaylığını açıklamasının ardından bir aday adayı açıklaması da bu kez Denizli AK Parti’den geldi. Denizli eski belediye meclis üyelerinden Fevzi Özdemir AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin ilk dönem belediye başkanlığı yıllarında Encümen Üyeliği de yapan Fevzi Özdemir şimdiden aday adaylığı çalışmaları için tanıtım broşürleri dahi hazırladı. Broşüründe “Gönülleri Yapmaya Geldik” sloganı kullanan Fevzi Özdemir en son 2015-2016 yıllarında Pamukkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevinde de bulunmuştu. Ak Parti’den Pamukkale Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu duyuran Fevzi Özdemir’in CV’sinde  Belediyecilik dışında; İlahiyat Eğitimi, Diyanet İşleri’nde çalışma, Kahire Üniversitesi ve El-Ezher’de araştırma çalışmaları, İHL’lerinde öğretmenlik ile TSM Korusu üyeliği gibi detaylar da yer alıyor.

ÜNLÜ İŞADAMINI HİÇ BÖYLE GÖRDÜNÜZ MÜ?
Şu sıralar; İzmir asfaltı üzerinde dünya şartlarında üretim yapacak büyük bir imalathane (fabrika) kurmak amacıyla inşaat faaliyetlerini sürdüren Denizli’nin önde gelen işadamlarından Necip Helvacı geçtiğimiz günlerde Marmaris Selimiye’de denizde kanoyla kürek çekerken görüntülendi.

Uzaktan çekilen ve biraz da fulü olan fotoğrafta tek başına kano kullanan Hacı Şerif’in ünlü sahibi Necip Helvacı için “Selimiye ile Bozburun (Marmaris) arasında butik bir otele yerleşmiş, yaz aylarının son demlerini doğa cenneti bu bölgede yaşıyor” demiştik. 

Evet, “O hayatında çok çekti, çok çalıştı, çok didindi ve uğraştı. Ancak O’nu hiç bu halde ve böyle kürek çekerken görmediniz.. Akdemiz ile Ege’nin kesiştiği masmavi sularda tek başına bir kanoda kürek çeken Denizlili ünlü girişimci bulduğu her fırsatta Muğla’ya bağlı cennet ilçelerin, eşine az rastlanır koylarında deniz sefası yapmayı ihmal etmiyor. Şildi sorumuzu değiştiriyoruz; “Ünlü İşadamı Necip Helvacı’yı hiç böyle gördünüz mü?”


DENİZLİLİ MALKOÇOĞLU OĞUZ SIRLI’DAN CÜNEYT ARKIN’A GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİ
Ağustos ayı başlarında rahatsızlanan ve tedavisi süren Yeşilçam'ın usta ismi Cüneyt Arkın'a bir geçmiş olsun dileği de Denizli’den, “Denizlili son Malkaçoğlu” Oğuz Sırlı’dan geldi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde halkla ilişkiler bölümünde çalışan ve Mehteran Takımı’nın bayraktarlığını yapan Oğuz Sırlı, bıraktığı Osmanlı usulü “pala” bıyıkları ile adeta tarihinden içinden çıkıp gelen gerçek bir Yeniçeri askerine benziyor.

Ve Denizlili Malkaçoğlu olarak tanınıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne gelenlerin ilk karşılaştığı yüz olarak dikkat çeken ve belediyede işi olan herkesin yardımına koşan  Oğuz Sırlı; Malkaçoılu ve Kara Murat filmleri ile ünlü Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın’ın rahatsızlığına en çok üzülen isimlerden biri oldu. Sırlı, “Üstadımızın biran önce iyileşip sanat dünyasına dönmesini bekliyoruz. Allah acil şifalar versin” dedi.

YORUM EKLE